Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt valakinek tapasztalata 5...

Volt valakinek tapasztalata 5 éves kisgyermeknél altatában fogtömésnek, foghuzásnak?

Figyelt kérdés

Nekünk volt 2 napja. Nem látszott, hogy sok szuvas foga lenne, ovi fogorvos mondta, hogy lát 2 vigyem fogorvoshoz. Ő azt mondta 4- et lát, de mivel hiperaktív nem lehet széken, altatásban kell. Beleegyeztem. 13-at betömtek és zápfogát kihúzták,mert szerintük túl lyukas volt sok tömés kellett volna bele és később veszélyes lett volna, hogy szét törik ezért kihuzták.

Most 2 nap után ott tartunk, hogy nem eszik csak pépeset mert fáj a foga, holott eddig nem fájt...teljesen kétségbe vagyok esve és, hogy kihuzták egy fontos fogát, holott a fogbél épp volt...

Nem értem, járt már igy más is?

Ja és egy kórterembe fektettek egy hurutosan köhögő kislánnyal és mostanra Ö is köhög, pedig hónapok óta nem volt beteg.

Tök jól jártunk.



2016. jan. 31. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

atyaúristen!! 14 rossz foga volt 5 évesen? :O ilyen tényleg van???

enyémnek 6 évesen gyökérkezelték a tejfogát, szuper fogorvosunk van, a gyerek szó nélkül tűrte, ő is szuper :) én biztos nem engedném elaltatni tömés miatt, na de 13 az azért elég furcsa, főleg ha előtte 4et látott csak egy másik fogorvos. bár az is meredek...

melyik kórház volt ez? csak hogy véletlenül se menjünk arra!

2016. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát azért az se normális, hogy egy 5 evést kitesznek az altatás kockázatának fogorvosi kezelés miatt.... Még 13 lyukas fog.... plane hogy 5-6 évesen van a fogvaltas, tejfogak ilyenkor már nem is szoktak betomni, max kitisztitani. Elég hihetetlen egy történet
2016. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt,hogy ilyen olyan helyzetben mit mennénk azt nem tudhatjuk addig míg bele nem kerülünk.

Kérem olyan válaszokat kérek akiknek volt hasonló tapasztalata mint amit kérdezek.

Nem vagyok hanyag, bunkó gyermekét kínzó szülő ezt leszögezem.

2016. jan. 31. 18:46
 4/11 A kérdező kommentje:

Rég nem jártam ezen az oldalon, de nem is fogok mert értelmes választ ugy sem kapok. Köszönöm ne irjon mar senki nem nézem meg.

Az ilyen válaszok nem segítenek. Örulök, hogy mindenki ilyen jól tudja. Azt is, hogy hihetetlennek találja.

2016. jan. 31. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Elolvastam párszor, mire felfogtam...szegény gyerek. Mosott fogat életében? Nagyon durva😡
2016. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Akkor sértődj meg... Ha meg nem írt volna senki, akkor azon nyávognál, hogy miért nem válaszolnak neked.

Mellesleg, én ehhez egyszerűen nem járultam volna hozzá. Ha a fogorvos lát négy lyukas fogat, akkor azt tömje be, akár külön-külön, elviszem négyszer a gyereket, nem áll semmiből, de egy tejfog töméséhez felesleges altatni, mivel az nem fáj. Hiperaktív gyereknek is lehet simán tömni a fogát, ehhez nem kell altatni.

Nekem gyerekként sem voltak jók a fogaim, ovis korom óta járok fogorvoshoz, és tömték elég sok tejfogamat, de TIZENHÁROM lyukas tejfog, az nagyon durva... Nem tudom, miért tömtek ennyit, szerintem teljesen felesleges volt.

2016. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna több fogorvossal konzultálni.

A zápfogat nem jó kihúzni, mert rosszul nő majd helyébe a maradandó.


Nekem az egyik fogorvos azt mondta, hogy anynira lyukas, hogy tömni nem lehet, viszont ki nem húzza, mert rosszul nő helyébe a maradandó. Elvittem másikhoz, az simán betömte.


Az én kislányom csak 3,5 éves, és nem hiperaktív, de szuper mozgékony, mégis profi volt a doki és 2 perc alatt betömte két fogát. Tudta, hogy kell bánni a kisgyerekkel (aki amúgy az ölemben ült, miközben csinálta.


Egyébként az oviban lévő kontrollal mi is megszívtuk, mert azt mondták, hogy minden rendben, és fél évvel később akkor lyuk tátongott a hátsó felső rágófogakon, hogy azt mondta a doki, az biztos nem fél év alatt alakult ki...


Sajnálom, hogy így jártatok, legközelebb jobban utána kell járni a dolgoknak, mielőtt egy ilyen beavatkozást megengedsz.


Jobbulást a gyerekednek!

2016. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

első vagyok! nem sértegettelek szerintem, ráadásul komolyan kérdeztem, hogy hol volt ez, mert felháborítónak tartom ami veletek történt!


enyém egyébként egy magra harapott rá ami miatt nagyon eltört a foga. azért gyökérkezelték, hogy megmentsék, ne kelljen kihúzni! tényleg érdemes ilyen esetben több orvossal konzultálni, mert vannak nagyon lelkiismeretes szakemberek!

2016. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En azt nem értem, hogy miért kellett betomni a fogakat. Kizart, hogy már maradandó fogai lettek volna. Tejfogat meg nem tomnek csak akkor, ha sok idő van még hátra a fogvaltasig. Még hát 13 lyukas fog 5 évesen. ... Ez hihetetlen
2016. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Öt éves volt a kisfiam amikor kihúzták az egyik rágófogát. Amikor alsó osztályos volt és jött volna a csontfoga nem tudta áttörni az ínyét így bemetszést kellett végezni rajta. Nagyon megkinlódott szegénykém. A fogorvos mert persze már akkor más lett azt mondta, hogy nem lett volna szabad kihúzni azt a fogat annak idején. Én honnan tudtam volna bíztam abba az idióta fogorvosba.
2016. febr. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!