Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kukásautót érdemes...

Milyen kukásautót érdemes venni egy testvérpárnak ha a nagy 3 a kicsi alig 1,5 éves? LENA kukásautóval van valakinek tapasztalata? - gyerekek szeretik, kihasználják?

Figyelt kérdés

Mindketten szeretik a kukásautót. Nincs külön szobájuk, meg amúgy is a kicsi mindig azzal akar játszani amivel a nagy, így nehéz "biztonságos" játékokat beszerezni.

Kaptunk már wowos játékokat sokféle van belőle, de kukás pont nincs mivel az annyira nem tetszett, mert nem hasonlít a magyarra. (építő munkás, farmos, vízes, rendőrös, autómentős témakörökben vannak ezeket szereti mindkét gyermek)


Kaptunk már fisher price imaginext városi kaland járműveket is ;azokat is szeretem mert a jármű és a figura szintén nem veszélyes a kicsire sem hiába van 3 éves kortól , az egyéb kisebb tartozékokat meg elteszem későbbre - viszont imaginextből meg nincs kukásautó .


Dickie játékokból van 1-2 ezeket nem szeretem mert sokszor még a nagyra is veszélyesnek érzem. Iszonyat törékenyek, sok rajtuk a letörni való. Nagy villamos és egy nagy helikopter van mindegyik hamar megsérült eltörött.


Igazihoz hasonló járműveket szinte lehetetlen beszerezni, pláne biztonságosat. Párom sikuból vett buszt darut mentőautót - ezekről le lehet szerelni az apró levehető alkatrészeket és akkor már biztonságosabbak mint pl.: dickie. Viszont iszonyat drágák és fémből vannak utóbbi tulajdonsága miatt én még korainak érzem a nagynak is...


Gondoltam más irányból is körbejárom a dolgokat, olyat nézegetek ami kültérre is jó, így a homokozó játékok gyártóit is megnéztem. Így bukkantam rá a LENA márkára. Ezeket ismeri valaki van valamilyen tapasztalat?



WALDERt nem szeretnék, mert abból már volt 2 autónk is ami rövid időn belül szétesett; egy létrás tűzoltó és egy darus kocsi.



2015. júl. 30. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
De jo, hogy igy tudod a jatekok markait. A fiamnak, van vagy 100-120db kulonbozo meretu, tudasu jarmuve, de egy markat sem tudnek megemliteni. Kukasauto is van ketto is.
2015. júl. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a hosszú litániát minek írtad? Felvagni próbáltál?

Vegyél nekik kukás autót. Ennyi

2015. júl. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen korban pedig a WADER vált be és nem tört el- persze nem azt kell falhoz dobálni :)


Ami még szerintem nagyon jó lehet és nekünk van:

- lego duploból is van kukás autó (ott a legkisebb alkatrész egy kocka méret- az autó alsó része egyben van, a kerekeket az alaplapról vag autóalapról nem lehet leszedni, a felépítményt lehet variálgatni)- lego duplot már 2 éves kortól ajánlják, de te ismered a gyerekeidet, hogy mennyire szájbavevősek, lenyelősek. Az enyémnek nyugodt szívvel tudtam adni 2 éves kora körül már duplot.

- ha az árát drágának tartod, akkor a kanadai MEGABLOCKS márkát is érdemes megnézni, mert tökéletesen kompatibilis a holland legoval és legalább olyan jó minőség (NEM keverendő a maxiblock és hasonló nevű törékeny gagyi utánzatokkal)

- a playmobilnak is van nagyméretű kukás autója, hozzá kb. duplo kockányi nagyságú kukával- a 3 évesnek már garantáltan jó, a kicsinek még talán fél évig nem, de olyan gyorsan elmegy az idő- én inkább előre gondolkodnék a játékvárásrlással, mert a playmobil és a lego darabok jól variálhatók, tartósak


A siku semmiképpen nem való 3 alattinak, az én 5 évesem mostanában kezdi értékelni- a fém miatt azért azzal lehet ütni, csapni és dobáláskor lepattoghat- ezek nagyobb gyerekeknek valók tényleg. Azt semmiképpen nem ajánlom.


Ha nem utánzat wadert vettél (láttam már sok ilyet!), akkor azért ez egy megbízható márka és még később, ovis korban is jól használható.


Ha pedig végképp nem szánsz rá sokat, mert tudod, hogy a te gyerekeit nem tudnak vigyázni a holmikra (ilyen is van, nem gond, csak egy szülőnek szerintem tudnia kell azért, hogy milyen típusú gyerekei vannak)- akkor pl. a RÉGIÓ játékboltokban vannak olcsóbb kategóriás, egészen jó műanyag, saját márkás járművek, köztük kuklásautó is.

Nekünk ilyenből mozgatható ajtajú iskolabuszunk van (valami 900 Ft volt úgy 3 éve)- kutya baja, pedig használatban van sokat a mai napig.

2015. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kukásautóból WADER a legjobb jó nagy massziv szinte törhetetlen 2 èves fiam napi szinten játszik vele.


Sikuk is vannak,bburago is,fp is.Dickyt viszont nem veszek többet mert szerintem is veszèlyes ès nem birt egy hetet kiesett a kereke a busznak :(

2015. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül Lénát vettünk - nagymérteűt le volt árazva mallon 6000volt 12- helyett narancssárga mercédes és ingyen kihozták. És mível a tűzoltó autó is hasonlóan jó áron volt azt is vettünk. Mindkettőt nagyon szeretik, a kukás egyenlőre benti játék, viszont a tűzoltó igazi nyári kerti pancsi játék a maga 1,5literes tartályával és mindkettő rácsücsülve tud vele motorozni is, szóvel ezt a márkát mindenkinek bátran ajánlom.Elbírja stabilan mindkét gyereket elvileg 100kgos a teherbírása és mégis könnyű, felemelve is könnyen elcipelni a 3éves nagyobbik fiam.


Csak azért tartom ennyire fejben a játékok márkáit, mert mindig összebeszélünk nagyszülőkkel, keresztszülőkkel milyen típust vegyenek, melyik vált be idáig nekünk. Sajnos sok rossz tapasztalat van, mert a játékok árai nem tükrözik a minőséget ilyen csalódás ért minket a Dickie és Fast line márkával is. Az olcsó játékokkal, meg nem az a baj hogy márkátlanok, hanem hogy iszonyat veszélyesek, sokszor még a nagyra is.


Megablokst ismerjük, az sem olcsó játék. Abból sok építőkockánk van meg egy asztal - ezeket jelképes áron is be tudtam szerezni vaterán.

De pl.: wowot olcsóbb leárazva venni mint vaterán/jófogáson.

Waldert sokan dícsérik, de nkünk sajnos nem vált be, pedig nem vágják sem földhöz sem falhoz őket idáig 3 járművünk volt legutóbbi irásom óta a 3. is megsérülrt (sima markoló). Ebből kiindulva én waldert már biztosan nem veszek és megmondom a nagyszülőknek, keresztszülőknek,hogy ők se vegyenek.


Ki is néztem egy léna markolót a törött helyett, ami ráadásul fél áron van mint egy walder és még kivehető nagméretű sofőrfigura is van hozzá.

2015. aug. 12. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!