Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agyrázkódás tünetei azonnal...

Agyrázkódás tünetei azonnal jelentkeznek vagy órákkal később is lehet még baj?

Figyelt kérdés

19 hónapos kisfiam lefordult hassal a kanapéról a szőnyegre.a keze alatta volt de beütötte a fejét

Nagyon sírt ,nem látszik rajta semmi.kedve jó volt utána,evett,ivott.most alszik.ha lenne agyrázkódása lennének tünetei vagy még később is előjöhetnek?


2016. jan. 31. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos hogy 24 óráig figyeljem.nem e hanyik, nem e aluszekony stb
2016. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mondjuk egy agyrázkódáshoz kicsit több kell mint 50 centiről hasra esni ;)

vannak tünetek amik azonnal jelentkeznek, pl. az ájulás, de 48 órán belül bármikor előjöhet.

nekem autóbalesetem volt csütörtökön délután, nem lett nagy bajom csak a nyakam és a fejem fájt kicsit. péntek éjjel kórházba kerültem, többek között agyrázkódás miatt :) szóval tényleg 48 órán belül bármikor, de tényleg ahhoz eléggé be kell küldeni a fejét ;)

2016. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet később. Lányom kissámliról esett le úgy, hogy beütötte a fejét. Utána teljesen rendben lévőnek tűnt, de fél óra múlva látászavara volt, nem tudta, milyen napszak van. Úton az ügyeletre a kocsiban hányt. Nem lett nagyobb baj, éjszakára bent tartották, reggelre kialudta, mehettünk haza.
2016. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 évesen a fiam elesett és egy alacsony betonkerítésnek az élébe ütötte a fejét. Csontig hatoló sérülése lett. A kórházban azt mondták nekem is, hogy 48 óráig figyeljem, addig jelentkezhetnek a tünetek. Szerencsére nem lett semmi, szerintem ekkora eséstől nem lesz gond, de azért figyelgesd.
2016. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában 48, de van ahol 72 órás megfigyelést mondanak.

Ha hasra esett akkor egyéb sérülései is keletkezhettek. Én a helyedben elvinném a gyerekorvoshoz hogy nézzen rá.Mi is így jártunk nemrég a 2 évesemmel, a doktornőnk elküldte hasi uh-ra, hogy nem sérült-e az eséstől a lépe vagy a mája.

2016. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom este 7-kor leesett, sírt és rögtön nem is lettek tünetei, viszont hajnalban már hányt, reggel már felülni, felállni sem tudott, rohantunk vele a kórházba.
2016. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!