Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda kezdéshez muszáj szoba...

Óvoda kezdéshez muszáj szoba tisztának lennie? Illetve tökéletes egyedül ennie a picinek?

Figyelt kérdés

Nálatok mennyi idősen ment oviba a pici?

Mindent tudott szépen?



2016. febr. 2. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk muszáj volt mindkettő.

Egyébként meg is értem, 26 gyerek után 2 óvónő meg egy dadus nem rohangálhat egész nap, meg nem ülhetnek oda megetetni őket.


Egyébként nyugodj meg, mire tényleg kezdődik az ovi, még mindkettőt be tudja gyakorolni a gyerek, egyik napról a másikra is rengeteget tudnak fejlődni. :)


Még a beíratkozásnál mi is csak bólogattunk, hogy persze szobatiszta... (csak most ne pisilj be kisszívem, bírd ki ezt a tíz percet...)

Aztán nem kellett egy hónap, és már megbízhatóan szobatiszta lett, ovikezdésre már éjjel is.

2016. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korban kezdte a lányom az ovit, előtte fél évvel lett szobatiszta, de még nem volt ágytiszta. Ez nem okozott problémát, a többi gyerek sem volt, és még napközbeni "balesetek" is előfordultak néha.

Önállóan enni már tudott, bár olyan igényei voltak, hogy fel kellett szeletelni neki a húst, gyümölcsöt, stb., de ezt a dadusok automatikusan megcsinálták az összes gyereknek. (Kést használni csak nagycsoportban tanultak meg.)

2016. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 klopusz ***** válasza:
50%

Igaz, ez egy 2011-es bejegyzés a net-en, de hátha még jó.

[link]


Itt egy idézet a témához:


A közoktatási törvény 10. § (1) bekezdése rögzíti, hogy a gyermeknek, a tanulónak joga, hogy nevelési, illetőleg nevelési-oktatási intézményben biztonságban és egészséges környezetben neveljék és oktassák, óvodai életrendjét, iskolai tanulmányi rendjét pihenőidő, szabadidő, testmozgás beépítésével, sportolási, étkezési lehetőség biztosításával életkorának és fejlettségének megfelelően alakítsák ki. Az óvodát kezdő 3 éves korosztály többsége már szobatiszta, így a nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet 7. számú melléklete, a nevelési-oktatási intézmények kötelező (minimális) eszközeiről és felszereléséről szóló jegyzék nem tartalmazza a pelenkázáshoz szükséges felszerelést. Ugyanakkor a gyermekek fejlődése nem egyforma, így előfordulhat, hogy bizonyos gyermekek később jutnak el a fejlettségnek azon fokára, hogy önállóan végzik el szükségleteiket. Az óvoda köteles ellátni 3 éves kortól azokat a gyermekeket, akik a korábban kifejtett feltételeknek megfelelnek, így a törvényi előírás teljesítéséhez szükséges körülményeket meg kell teremteni azon gyermekek vonatkozásában is, akik még igénylik a pelenkát. Mivel a gyermek felvételét nem utasíthatja el az intézmény, így arra sincs lehetősége, hogy szüneteltesse az óvodai jogviszonyát (átmenetileg, míg kialakul a szobatisztaság), és a jogviszony megszüntetésének is csak a törvényben meghatározott eseteiben van lehetőség

2016. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a múltkor hallottam,hogy mivel már kötelező az óvoda 3 éves kortól,így felveszik a nem szobatisztákat is.De sok helyen hőbörögnek az óvónők miatta.
2016. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Most 2 éves a kincsem, kezd szépen enni kanállal villával, de még segíteni kell neki...

Nyáron fogjuk próbálgatni h na pelus le irány a wc. Melegben könnyebb ezt csinálni mint télen :D

Bilit nem szereti, de van wc szűkítőnk arra magától szokott rá ülni (persze segítséggel)

Szól h pisi (pii) vagy kaki. Szóval remélem 3 évesen már menni fog neki minden, mivel februári így valószínűleg 2017 szeptemberében fog ovit kezdeni. Akkora meg már (remélem) bőven mindent megtanul :)

2016. febr. 2. 12:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon paráztam miatta, de persze nem mutattam a fiamnak. 3 évesen ment oviba, előtte fél évvel kezdtük pelus nélküli életét, rengeteget mostam ruhát-szőnyeget...stb. Ovi előtt 1 hónappal kezdett világosodni előtte a feladat, pisi-kaki ment a bilibe, de csak ha szóltam neki és ráültettem a bilire, magától nem ment el, ha kellett neki-a bugyiba ment. Ovikezdés után heti kb.3x volt pisis nadrág amit hazahoztunk de szóltam az ovónőknek hogy sajnos még figyelni kell rá. Kb.2 hónap múlva már nem hoztunk haza pisis cuccot. Most 3 hónappal múlt 3 éves és nappal abszolút önállóan szobatiszta, éjjel ha hallom hogy felébred és nem kezd felém lépegetni akkor felsegítem és pisil, de ez is megy már szépen neki.

Az evés? Katasztrofális volt, szerintem az ovi segitett (és az ovónők), az oviban szépen eszik, itthon nem hajlandó nekiállni, csak ha összeveszünk. Gondolom idővel ez is rendbejön.

A mi csoportunkban nagyon sok gyerek van (28), többségben a kicsik, néhány nagy van és kb.8 középsős korosztályú. Ovónők elmondása szerint sajnos sok 3 éves gyerkőc még nem önálló, segíteni kell neki wc-re szoktatásnál és az evésnél (és még: nem bírnak 500 m-t sétálni, mert nem szokták meg, az udvaron nem szaladgálnak, a gyümölcsöt csak turkálják)

Minden elismerésem az ovónőknek!

2016. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hoborognek, 4, mivel nem kisgyermek gondozok, hanem pedagógusok. Nem feladatuk a pelenkazas vagy a szobatisztaságra szoktatás.
2016. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 klopusz ***** válasza:
100%

Most olvasom a hozzászólásodat.

Véleményem szerint teljesen felesleges az aggodalmad. A gyerekek 1-2 hónap alatt is nagy változásokon mennek át, egyik napról a másikra képesek szobatisztává válni.

2016. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Óvodától függ, mennyire veszik komolyan hogy szobatiszta legyen. Kisebbik lányom július végi, szeptemberben kezdte az ovit, augusztusban még hallani sem akart a szobatisztaságról, nem volt hajlandó se bilire, se vécére ülni. Augusztus végén bementünk megnézni az ovit, onnantól kezdve 2 nap alatt szobatiszta lett.

Kisfiam decemberben volt 3 éves, januártól írattam az oviba. Decemberben még csak odáig jutottunk, hogy ha óránként elvittem pisilni, akkor nem pisilt be, de elég gyakran bekakilt. Szerencsére az oviban fogadták így is, az első egy-két hétben kísérgették gyakran pisilni, de az első héten még történtek balesetek, két hét alatt teljesen szobatiszta lett.

2016. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
# 5: Egy év alatt rengeteg változás történik! Az én lányom januári, és el is kezdte 3 évesen az ovit. 2 évesen még semmi jele nem volt, hogy érett lesz rá, de fél év múlva magától lett szobatiszta, megtanult önállóan enni, stb. Emiatt kár aggódni, egy év ebben a korban rengeteg!
2016. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!