Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti meddig adtatok/adtok a...

Ti meddig adtatok/adtok a gyerkőcnek pótlást vagy anyatejet, és mikortól tértetek át tehéntejre? Napi hányszor kap tejcsit a gyerkőcötök? Milyen idős?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

13 hónapos koráig cicizett, akkor kb 3 nap alatt tértünk rá a dobozosra. nem úgy, és nem annyi tejcsi jött, amennyi egy 13 hónaposnak kijárt volna, és nagyon méltatlannak találta a gyermekem a helyzetet.


este kapott csak tejet, napi kb 2 decit. nem sokáig, néhány hónapig itta, de mindig is a vizet részesítette előnyben.


most 5 éves, és jó ideje meg sem issza a tejet, kakaót is kb 2-3 hetente 1x kér inni.

2016. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A mi családunk nem nagy tejivó, és valahogy nem gondolom jó minőségűnek a mai tehéntejeket, ezért nem erőltetném a dolgot. Másfél éves a Gyerekem, és még kap anyatejet, bár már azt sem mindig kéri. Akkor, ha jól gondolom, felesleges lenne Őt ilyen Milumilos tejitallal itatni. Vagy kell ez egyáltalán? Merthogy még 3 éves kor felettieknek is van.
2016. febr. 4. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ebben az esetben felesleges.

Bár azt mondanám, hogy ha már nem lenne tejcsi, mindenképpen felajánlanám neki a lehetőséget, hogy kóstolja meg a tendes tejet.

és igen, inkább a tejet, mint a mindenféle tápszereket.

2016. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Én meg azt mondom, hogy ezerszer inkább a tápszer, tejital, ha adni akarsz az anyatejen kívül is valamit, mint bármilyen dobozos tej.

A tápszerek, tejitalok módosított tehéntej alapúak, könnyebben emészthetőbbek és tele vannak plusz vitaminnal, ami a sima tehéntejben nincs.

2016. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

azért érdekes, ha tápszerről van szó, akkor a mesterségest előnyben részesíti az ember, de ha egyéb kajáról, akkor igenis főzzél, bio kaját adj, ha üvegest veszel, milyenvagymár!


(és igenis az UHT tej is TEJ! hülyeség, hogy sosem látott tehenet... rendes, 100%os tej, vitaminokkal, kálciummal, mindennel, ami a tejben benne van... csak hőkezelt, mint ahogy valamikoris mindig felforralták a tejet, hogy ne savanyodjon meg)

2016. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
a vedono ugy mondta kapjon tapszert a vtamin tartalma miatt de 3,5%os jo minosegu tejet nyugodtan lehet adni egy eves kortol...en tehat igy teszek...reggelire Cserpes tej, 2,5 dl, vacsira 1 dl tej-1,5 dl tapszerrel. 1,5 eves...szerintem felesleges annyira vedeni a tejtol, jobb ha megszereti az ovodaba senki nem fog neki anyatejet adni vagy tapszert
2016. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" hülyeség, hogy sosem látott tehenet... rendes, 100%os tej, vitaminokkal, kálciummal, mindennel, ami a tejben benne van"


Csak az az egy bibi van, hogy a tehéntejben borzasztóan kevés van mindabból, amit írsz. Rég megdőlt már, hogy használható kalcium és egyéb forrás lenne. Maximum élvezeti italnak megy el annak, akinek bírja a gyomra (és nem hajtja meg).

2016. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

másfél éves gyerekről van szó, aki jó eséllyel már mindenfélét eszik, a tej tényleg csak innivalóként szerepel az étrendjében (vagy megnayugtatásként, hiszen ciciről van szó).

ha 1 éves sem lenne még, akkor én is a tápszert mondanám, de gí ymár nem. a vitaminokat, ásványi anyagokat rendes, kiegyensúlyozott étrend mellett megkapja tápszer és tej nélkül is.

2016. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

azért az érdekelne, hogy én miért lettem lepontozva 6-os vagyok...adok neki tejet is, tápszert is, tejből is jó minőségűt...talán nem válasz a kérdésem a kérdésre??? nincs ott mennyit iszik? Nincs ott mit iszik?? Nincs ott hány éves???

Vagy aki tejet ad a gyerekének, tök mindegy mit és mennyit az egyből le lesz pontozva mi?? A fene nagy egészségmániáddal, kedves lepontozó, majd jól megküzdesz, amikor a gyerek elé tolják az óvodában a 90 Ft-os szlovák UHT "tejizű ital"ból készült kölyökkávét!

2016. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!