Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban elvárás,...

Mennyi idős korban elvárás, hogy a gyerek az egy-kettő-sok fogalmát el tudja különíteni?

Figyelt kérdés
Tehát az egy és kettő fogalmát értelmezni tudja. Ha egy db akármit kérnek tőle, akkor egyet ad oda, ha kettőt, akkor kettőt.
2016. febr. 11. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez azért már 2-3 éves korban kell, hogy menjen.

a ekkora gyerek már tudja, hogy 2 keze, 2 lába, 2 szeme, 1 szája, 1 orra stb van... így különbséget tud tenni az 1 és 2 között.

2016. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is 2-3 évesen.
2016. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém pont most volt 4 éves státuszvizsgálaton és most volt először, hogy kérték tőle, hogy mondja meg, hogy melyik több. Tehát 4 éves korra biztosan kell tudnia ezeket, de hamarabb tudják én is 2-3 éves kort mondanék, kb akkortól volt az én fiamnak is, hogy mondtak, hogy hozzon oda egy könyvet vagy több könyvet akkor azt csinálta.
2016. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a 18 hónapos lányom ha valamiből sokat lát, pl ki van szórva a szobában a plüssös láda, akkor azt mondja: "Mennyi Maci van!! Sok maci van"


Tehát ilyen értelemben felismeri ha valamiből több van mint egy, vagyis rengeteg. ha megkérdem hány nyuszi van a képen, akkor megszámolja (kb. 4-5ig, annál tovább egyedül nem számol el). Ha kérem hogy adjon ide egy kockát, akkor odaad egyet...de ha azt mondom adjon kettőt akkor is csak egyet ad :)

szóval a sokat már elkülöníti, de szerintem amit te kérdezel, arra akkor lesz képes ha már valóban számolni tud, most jelenlegi állapotában 2,5 éves korára saccolom.

2016. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, úgy értettem hogy az egyet és kettőt matematikai értelemben tudja értelmezni, mint mennyiséget. A kettőnél több meg egyelőre "sok".

Vagy akár az 1+1=2, illetve a 2-1=1 szabályszerűséget is érti. Ha itt van két alma és egyet elveszünk, akkor egy alma marad.

2016. febr. 11. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:

ez matematika, ezt meg kell érteni, és meg kell tanulni.

ha minden egyes alkalommal elmondod neki, amikor kap valamit pl almát vagy kekszet, hogy a kettőből, ha egyet megeszik, már csak egy marad, akkor nagyon gyorsan rá fog érezni.

ha mondod neki, hogy válasszon 2 (kezedben lévő) mesekönyvből, mert egyszerre csak 1ből tudsz mesét olvasni, akkor meg fogja érteni...


ez nem kialakul majd, mint az pl járás... ezt meg kell érteni, és ebben a szülő tud segíteni.

2016. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az unokahúgom 5 éves, és ezt már tudja...a 3,5 éves testvére még nem tudja...szóval valahol a kettő között, ha ennyire matematikailag érted a kérdést.

az iskolába nagyon sok gyerek úgy megy hogy már tud összeadni.

2016. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

meg hát azt hogy valaki tudja és hogy mi az elvárás, az két külön dolog...az elvárás a kivonás, összeadás tekintetében az első osztály vége...

az hogy önszorgalomból ez mikor tanulható meg előbb, mondom valahol 3,5-4,5 éves kor között szerintem.

2016. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mondjuk ilyen szempontból nagyon változó a dolog.

attól is függ, mennyit és hogyan foglalkoztak a gyerekkel a szülők.

testvérem humán beállítottságú, ha nem jutott eszébe más, akkor amíg a kicsi cicizett,a himnuszt/szózatot/nemzeti dalt mondta a nagynak mese gyanánt... én reál beállítottságú vagyok, és bizony volt, hogy a szorzótáblára etettem a gyereket :D de van, hogy kéri este, sötétben, hogy számoljak el neki kétezerig :o vagy ezertől vissza, stb.

most 5 évesen magabiztosan összead és kivon, ha nem kell helyiértéket lépni közben. kb 200ig elszámol, úgy 50től visszafelé is, és érti, nem csak "mondókázik". Érti a tört fogalmát, érti az időt.

viszont 5éves létére képtelen megfogni rendesen a ceruzát, lényegében semmit nem rajzol, nem tud színezni.


szóval kinek mi jutott ;)

2016. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!