Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnám egész nap lekötni?

Mivel tudnám egész nap lekötni?

Figyelt kérdés

Lassan két éves lányom beteg, lázas. Az orvos azt mondta, hogy amíg nincs legalább egy láztalan nap, addig ne menjen ki a lakásból. De akár 4-5 napig is eltarthat a lázas állapot.


Nagyon mozgékony, egyébként bölcsődébe jár, amit imád. A kinti futkározás mellett. Most sajnos mindkettő tiltólistás.

Szegény többször is sírva mutogatott az ajtóra és hajtogatta, hogy cipő, kabát, sapka, nagyon szeretne kimenni. Reggel amiatt sír, hogy az apja nélküle indul el (ő szokta kitenni a bölcsődében), mert látja, hogy bukja a bölcsődét.


Sajnos kezdek kifogyni az ötletekből, hogy a lakáson belül mivel foglaljam le. Van ezer játéka, zenét is hallgatunk (nagyon szereti), nagyszülőkkel Skype-on beszélünk, olvasok, játszunk, rajzolunk. De egy idő után csak menne ki.

A társaság, pörgés is hiányzik neki, de hát a héten nem vihetem közösségbe. Este az apja is beszáll, akkor kicsit változatosabb neki.


Bármilyen tippet megköszönök, amivel jó értelemben fárasztani tudom lakáson belül is.


2016. febr. 22. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek labdázni szeretnek nagyon. Vagy bábozz neki, igaz az nem fárasztja. Tornázzatok vagy táncoljatok együtt ha bírja. Grimaszoljatok, ő utánozzon.
2016. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Labdázás talán 5-10 percre köti le. Bábozás is.


Hosszabb időre zenével vagy könyvvel tudom lekötni, de így, a lakásba zárva nem tudom ezzel se kitölteni az időt. A tánc még annyi neki, hogy a tengelye körül forog, aztán megszédül és tántorog. Ezzel a "táncdroggal" kicsit elszórakoztatja magát, aztán ezt is megunja.


Megpróbálok valamit tornázni vele, nekem is hiányzik a mozgás, le kellett most mondanom az edzéseimet. Kitalálok valamit, amit súlyzó nélkül lehet csinálni, mert vele balesetveszélyes lenne.


Délutánra már nagyon dilis, felhúzza magát, ha akadályoztatva van (nem engedek valamit) és belelovallja magát a sírásba. Korábban ilyet nem csinált. Vagy a konyhában kaszkadőrködik, az ismerten tilos dolgokat próbálgatja. Kapcsolgatja a gépeket, próbál törékeny vagy éles eszközöket szerezni - majd a fent említett hiszti jön, amikor ebben megakadályozom.


Szóval a délután gyakorlatilag már úgy néz ki, hogy ő mindenáron a szamurájkard méretű konyhakéssel szeretne játszani, én nem engedem, ő pedig úgy bőg, hogy taknya-nyála egybefolyik, közben pipacsvörös a feje.

Lázas beteg még nem volt soha, ezért nem kerültünk ilyen helyzetbe, más betegségekkel ki tudtam azért vinni.

2016. febr. 22. 21:47
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként megértem szegényt, mert alapvetően rossz a közérzete is (torokfájás, fogzás, láz, hasfájás), de már nekem is unalmas késő délutánra a négy fal között, pedig én nem vagyok beteg és kevésbé vagyok mozgékony. De ugye őt mégse ültethetem a gép elé vagy a tévé elé, amivel hasonló helyzetben saját magamat kényszerből el tudnám foglalni.


Plusz az egész napos kétségbeesett "Apuu?? Apu??" kérdések és az ajtó vizslatása...

2016. febr. 22. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Székekből, plédekkel építsetek bunkert, alagutat amiben mászni lehet, székek tetején végigmenni az a híd, és mivel ilyet egyébként nem nagyon lehet így még izgis is lehet.

És ami még nálunk sláger tudom furán hangzik, az a felnyitott franciaágy. Az ágyneműtartóban lehet ugrálni, sátrat építeni, a felnyitott részen pedig felmászni és lecsúszni :D

2016. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szobai hinta az ajtókeretbe fúrva?

Szobai csúszda?

2016. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hm, a bunker jó ötlet, imád mászni és elég ügyes is benne. Építek mászókát :)


Hintát nem szeretnénk bentre felfúrni, illetve mire beszereznénk, meg is gyógyulna. Legalábbis remélem, hogy 1-2 napnál tovább nem tart a láz.

2016. febr. 22. 22:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ebéd után alszik egy óriásit, főleg így betegen. Tehát csak addig kell kihúzni.
2016. febr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Két órát alszik, de utána még van 3-4 óra, mire az apja is hazaér.

Az éjszakai alvása nyúlt meg egy órával, de ma már kezd visszaállni a régi kerékvágásba.

2016. febr. 23. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Én simán kivinném. A múltkor szakcikkben olvastam a lázról, és sokan, még az orvosok is túldramatizálják. Ha a láz nem látszik a gyereken, nem fáradt, bágyadt, életunt és nem estrém magas, nem is kell vele foglalkozni. A lázcsillapítás is csak komfortnövelés. De ha mondjuk azért óv a kimeneteltől, mert sűrűn lakott helyen éltek és felülfertőződhet, az talán érthető. Mi ilyenkor kimegyünk a mamáékhoz, több száz méterre van a legtöbb szomszéd, friss levegő. Ennél jobb szerintem nincs...
2016. febr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tegnap kivittük, de alig aludt éjjel, nem tudom, hogy van-e kapcsolat. Nagy küzdelmek árán egy órája sikerült letenni, hogy végre aludjon is egy normálisat. Éjjel csak 6 órát aludt, amúgy a dupláját szokta.


A mai nappal vagyok gondban, mert süt a nap, de nagyon viharos szél fúj.

2016. febr. 24. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!