Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Epilepsziás gyereketek külön...

Epilepsziás gyereketek külön szobában alszik? Vagy veletek?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem: szülőként hogyan tudtátok feldolgozni, hogy a gyereketek epilepsziás? Mennyi időbe telt elfogadni, mennyi idő alatt tudtátok normális, hétköznapi életet élni?
2016. febr. 23. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Ha gyógyszert kap rá,szerintem ne aggódj. Enyém is szed,bár lázgörcsre,az is epilepsziás görcs,csak nem az okozza. Nekem lázasan velem alszik,mióta szedi,nem görcsölt be.De nekem folyamatosan figyelnem kell ,mert már 37.5-nél csillapitanom kell.
2016. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A gyógyszert még csak ma kezdte szedni, 2 hét kb mire beáll. Januárban volt az első rohama, azóta velem alszik. A doki szerint semmi szükség rá, nyugodtan aludjon egyedü, de egyszerűen képtelen lennék nyugodtan pihenni úgy, hogy nincs mellettem.
2016. febr. 24. 21:29
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nekem még nincs gyerekem, de mint olyasvalaki, akit kiskorában ezzel a betegséggel diagnosztizáltak, remélem tudok segíteni. A legjobb dolog amit ebben a helyzetben tehetsz, az az, ha hagyod egyedül aludni. Ha rohama is lesz, a pihe-puha ágyikóban nagyon kicsi az esélye, hogy valami komoly baj történik. Ha így lenne, akkor az orvos nem is engedné, hogy egyedül maradjon. Nehéz lesz, főleg neked, de hosszútávon ezzel sokkal többet segítesz neki. Elmondom, miért. Ha sikerül beállítani a gyógyszereket, és teljesen tünetmentes lesz, élhet teljes életet. De ez csakis akkor fog menni neki, ha nem gondolja magát betegnek. Az én szüleim pl. engem sose hívtak betegnek. Úgy neveltek fel, hogy ez egy olyan állapot, amit el kell fogadni és együtt kell vele élni. Ma már 24 évesen kutya bajom, (bár a vizsgálatok során kimutatható) szinte mindent csinálhatok, semmiről nem vagyok letiltva. De azért a szüleim nevelése ellenére néha még nekem is rettenetesen nehéz volt szembenézni olyan szituációkkal, amik korábban pl. rohamot váltottak ki nálam. Ma már ezzel sincs gondom. Szóval nyugodtan hagyd egyedül aludni, hidd el, később hihetetlenül hálás lesz ezért neked. :) Egyébként ha valamiben tudok még segíteni, nyugodtan írj :)
2016. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De kedves vagy, köszönöm szépen. Nem mondom neki azt, hogy ő beteg. Csak hogy van ez az állapot, ami miatt egy kicsit jobban oda kell figyelni magára. Pl ha fáradt, nyugodtan üljön le kicsit, amit épp csinált az majd megvárja.

Neked mennyi ideig kellett gyógyszert szedned? És megkérdezhetem, milyen tipusú epilepsziával kezeltek?

Éjszaka nem konkrét rohamai vannak, de azért rángatózásai, megremegései elég gyakran vannak. Ezeknél mindig megrémülök, hogy roham készülődik. Egyedül nevelem, nagyon nehéz ezt egyedül csinálni.

Nem akarok rátelepedni, de néha még a fürdőből is kiszólok valamiért, hogy tudjam, minden rendben. Pl megkérdezem, használhatom-e a samponját?

Egyébként én attól félek, hogy ne adj isten éjszaka rohama van, és hány mondjuk. Múltkor láttam egy riportot a témával kapcsolatban, abban mondta az egyik doki, hogy epilepsziás gyereket soha nem szabad egyedül hagyni, mert mi van, ha leharapja a nyelvét, vagy hány, vagy hasonló. Na azóta szó szerint pánikolok. Igyekszem nem mutatni, de belül majd szétvet az ideg.

Egyébként nem korlátozom, jár tornára és balettra is, óvodába is viszem minden nap.

2016. febr. 25. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!