Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában hagyta el...

Mennyi idős korában hagyta el a gyereketek a játszócumit?

Figyelt kérdés
Természetesen azok válaszát várom, ahol használt ilyet a gyerek.
2016. febr. 15. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6 honapos koraban.

Le akartuk cserelni a cumijat, es az ujat mar nem fogadta el.

2016. febr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1 eves kora ota nem engedjuk.cumival jatszani...az elso egy hetben nyugosebb volt aztan azota csak setahoz alvashoz kapja es ahogy vesszuk le a kabatot rola vagy veszem ki az agybol mar adja oda hogy" nem kell.cumi" :) 1,5 eves.

tudom nem valasz a kerdesre bocs az offrt csak azt akartam mondani hogy nem tudom mennyi idos a gyereked de talan ez volna az elso lepes.

2016. febr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8 hónaposan a falhoz vágta, azóta nem kell neki.
2016. febr. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A mi fiunk cumifüggő volt. Kellett neki alváshoz, ha babakocsiban volt, de napközben is sokszor kérte, játék is volt neki. Aztán 2 év, 3 hónaposan egyik napról a másikra minden hiszti nélkül elhagyta. Nagyon tönkrement az aktuális cumija, az újat nem fogadta el, és ennyi volt. Nem is igazán kereste. Pár napig nehezebben aludt el, szopizta a levegőt, de akkor sem kereste a cumit. El sem akartuk hinni. Két évesen le akartuk szoktatni, legalább napközbenre, nagy nehezen, sok sírás árán sikerült is, csak aztán én kórházba kerültem, és a nagyszülők visszaadták neki. Sokáig aggodtunk, hogyan tudjuk majd leszoktatni, felesleges volt, mondhatni gyerekjáték volt az egész.
2016. febr. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2,5 évesen,bár 2 éves korától csak alváshoz használta.
2016. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

21 hónapos, nagyrészt alváshoz használja.

Ha jön a foga, akkor nappal is, de egyébként nappal nem ragaszkodik hozzá.


A családban viták dúlnak, hogy vegyük már el tőle, stb. Én meg tanácstalan vagyok, hogy mivel teszek jobbat. Szívem szerint megvárnám, amíg kijön az összes foga és már nem igényli annyira, illetve már tud rendesen beszélni és "megbeszéljük vele". A jelek szerint ez nyárig megtörténik, most lódult meg a beszédfejlődése.


A bölcsődében nem szólnak érte, sőt, kérik a cumit, főleg altatáshoz. Azt nem tudom, hogy nappal megkapja-e, de örömmel jár és nem tapasztaltam problémát a bölcsődés léttel.

2016. febr. 16. 08:53
 7/12 anonim ***** válasza:

az első gyerek: csak alváshoz kellet kb 3 hónapos kortól 1 éves korig, egyszerűen már nem kellet neki h rendesen aludjon - játszani nem használta - majd később mikor a öcsi született akkor játékból :-)

a második gyerek: utálta párszor próbáltam de mivel tej nem jött belőle ezért kiköpte és inkább ordított tovább :-D

a harmadik gyerek: kb 1 évesen megtalálta a bátyus régi cumiját a játékos ládában vagy 1 hónapig éjjel nappal a szájában volt mikor kisebesedett a szája széle miatta na akkor feladta és soha többet nem nyúlt hozzá


szal klasszikusan nem használtak cumit :-) és mázlim volt mert maguktól szoktak le róla


ellenben az oviban van olyan középősös gyerek aki még cumival a szájában jár oviban - leteszik a szekrénybe de amit jön a szülő érte az első dolga h beteszi a szájába

2016. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lányom 16 hónaposan egyik napról a másikra hagyta el. A vége felé már csak alváshoz kellett neki, aztán már kézbe venni sem volt hajlandó.
2016. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1,5 évesen mondtuk neki,hogy jött egy kiscica és elszaladt vele. Nem is érdekelte.. Azóta nincs cumi :)
2016. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én úgy gondoltam a leszoktatás (nekem is csak este használja alváshoz meg délután a szunyához) hogy majd 2,5 éves kora körül, hogy óviba már ne kelljen neki...szerintem Te is ráérsz még..minél érettebb fejben a dologra annál könnyebb lesz. És addig még van 3/4 éved, talán saját maga rakja le.
2016. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!