Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesnek mandulagyulladásra...

6 évesnek mandulagyulladásra miért írnak kúpot? Írom alul a többit

Figyelt kérdés
6 éves lányomnak mandulagyulladása van, ki kellett hívni az ügyeletet, mert nagyon magas láza volt tegnap. Az orvos Naturlandos lázcsillapító kúpot írt fel neki, ami valóban hatékonyabb, mint amit eddig kapott szájon át,a baj csak az, hogy állandóan hisztizik miatta, hogy nagyon rossz neki, ami szerintem inkább csak kellemetlen, egyszerűen utálja. De hát muszáj. Legutóbb egész kicsi korában kapott, az a kérdésem, hogy hogy lehet beadni neki úgy, hogy a legkisebb kellemetlenséget okozd vele? Lehet, hogy hülye kérdés, de normális válaszokat kérnék, köszi.

2016. febr. 24. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi időközönként adod neki? Ha gyakran kell, 3-4 óránként, akkor váltani kell másik fajta lázcsillapítóval, (nem mindegy melyikkel) hogy nehogy túladagolva legyen. De sajnos a kúp beadásának nem sok kellemes módja van.
2016. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3*1-et írtak neki, reggel kapott egyet, meg nem túl régen egyet. majd este kell megint, de nagyon jól leviszi a lázát, de mindig cirkuszt csinál miatta. Már arra is gondoltam, hogy Ő csinálja magának, de arról hallani sem akar. Úgyhogy nekem kell, csak nincs benne gyakorlatom.
2016. febr. 24. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy írták azt a fajtát, akkor biztos nem kell váltani. :) Ne szorítsa össze a fenekét, mert annál nehezebben megy fel. Betolod az ujjaddal, és egy kicsit fogd össze a popsiját, hogy nehogy kicsusszanjon. (vagy legalábbis a kétévesemnél így szoktam). Próbáld neki elmagyarázni, hogy ha engedi, akkor jobban lesz, nem lesz beteg, hamarabb mehettek a játszóra, oviba stb.
2016. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

6 évest én már nem kínoznám lázcsillapító kúppal! Max 2 éves korig. Mert ha jól értettem az egy sima lázcsillapító, tehát semmi köze a mandulagyulladáshoz vagy bacikhoz.

Adj neki inkább szájon át lázcsillapítót pl. Panadol, Nurofen

2016. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezeket adtam, de sajnos nem volt szinte semmi eredmény, az orvos ezért írta a kúpot, ami rendesen le is vitte a lázát. Nem akarom én sem kínozni, pont ezért kérdeztem, hogy melyik a legkíméletesebb beadási módszer.
2016. febr. 24. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell feltétlen levinni a lázát (hacsak persze nem 40 fokos neki és rosszul van). A láz arra való hogy a szervezet védekezzen a bacik/vírusok ellen. Csak akkor kell csillapítani, ha a gyerek rosszul érzi magát, de ha simán eljátszik, nem muszáj. Mivel a kúp miatt rosszul érzi magát én nem adnám neki.

(egyébként max annyit tudsz tenni hogy popsikrémmel bekened a fenekét és a kúpot is)


[link]

2016. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Én se kínoznám kuppal, nekem is 6 éves a lányom!

Én a lányomnak, ha magas láza van, negyed algopirint adok összetörve (4 éves korától), mézzel vagy egy pici nurofennel! De érdemes a dokit megkérdezni!!!

2016. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miután mindent kipróbáltam és semmi nem hatott, utána hívtam orvost, a kúpot Ő javasolta, nem én találtam ki, nekem eszembe sem jutott.
2016. febr. 24. 14:12
 9/10 anonim válasza:
67%
Elhiszem, hogy nem szívesen csinálod, de ha kell, akkor kell. A megoldás szerintem mindenképp az, hogy szépen el kell neki magyarázni ennek a szükségességét, hogy ez egy gyógyszer, amire szükség van. Majd kérd meg, hogy helyezkedjen el úgy, ahogy neki kényelmes. Legjobb egyébként, ha a hátán fekszik és felhúzza a lábait, mi így szoktuk.Mondd neki, hogy lazítson, majd óvatosan bedugod neki a kúpot, egy pillanat az egész. Hát szerintem ennyi.
2016. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Egy kis síkosító vagy testápoló a kúpra,és a fenekére és észre se veszi.
2016. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!