Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, aki rácsapott...

Van itt olyan, aki rácsapott már a gyereke kezére vagy megpofozta esetleg?

Figyelt kérdés

Most születik nemsokára az első babánk.


A férjem és az én szüleim is bizton állítják, hogy tőlük sosem kaptunk pofont és a kezünkre sem ütöttek soha. Ha pl. konnektoros helyzet volt, elvezettek onnan szép szóval és persze kézen fogással.:)


Kicsit bizonytalan vagyok, mert bár nekünk sincsenek ráütéses vagy pofonos emlékeink, de itt minden kérdésnél és a neten úgy általában, a nevelő célzatú pofon, a kézre/szájra ütések a nevelés alapvető részei.


Vajon hazudnak a szüleink, mert nekünk ugye nem mindenről vannak emlékeink? Meg akarják csak szépíteni a múltat?


Nektek megy ezek nélkül a nevelés, vagy lehetetlenség?


28N



2016. febr. 26. 09:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%

Semmiképpen sem a nevelés természetes része a fizikai bántalmazás, lehet anélkül is.

Ugyanakkor attól, hogy valaki egyszer-egyszer ijedségében, vagy indulatból rácsap a gyerek fenekére, kezére, még nem lesz bántalmazó anya (szakemberek szerint sem).

Az arc megütése más, abban már van egy megalázás is!


Különbséget kell azért tenni a tudatos, előre megfontolt verés és a hirtelen felindulásból eljáró kéz között.


Én összesen egyszer csaptam rá a lányom fenekére, még pelenkás korában... akkor megfogadtam, hogy soha többet (engem durván vertek gyerekkoromban, tudom, milyen mély sebeket tud okozni a fizikai bántalmazás - és nem fizikai, hanem lelki sebeket).

2016. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
61%
Ma reggel kapott kettőt a fiam a fenekére, mert nem volt hajlandó elindulni az óvodába, inkább tévét akart nézni és mellé üvöltött is teli torokból, majd levágta magát a földre.
2016. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem a konnektorba nyúlásnál kapta tőlem a fiam a pofont.

Hanem 2,5 évesen pl harapásért, amikor utána még ki is röhögött, hogy fáj...


De ez szerencsére nagyon ritka. Alapvetően soha nem bántom, a 3 éve alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kapott. (akkor is csak egy kisebb ütést, nem verést)

2016. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
1: emiatt igazán ne hibáztasd magad, sajnos bántalmazó szülők esetében az ember vészhelyzetben tipikusan a már ismert "konfliktus megoldási" módszerhez nyúl, mert nem tud akkor gondolkodni. Vagyis a te szüleid miatt te a rosszhoz nyúltál. És nagyon ritka, hogy ezen valaki felülemelkedjen, kívánom, hogy be tudd tartani!
2016. febr. 26. 09:21
 5/36 anonim ***** válasza:
66%
Pofont egyszer kapott az egyik gyerekem, akkor sem tudatosan csak hirtelen felindulásból, mikor mérgében tudatosan jól belém harapott. A kezükre előfordul, hogy rácsapok, verekedésért, ha nem értenek a szóból, bár tudom, hogy nem veréssel kéne a verésre reagálni, de hirtelen meg kell szüntetni valahogy hogy bántsák egymást.
2016. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
25%

Pofont soha.

A kezére volt, hogy ráütöttem. De nem úgy, hogy fájjon, hanem jelzésértékkel, amikor pl. valami veszélyeset akart csinálni, vagy karmolt, verekedni akart.

Nem hiszem, hogy a szüleid hazudnak. Azért ilyenre emlékszik az ember. És óvodás kortól már nagyon sok emlék van.

Én is emlékszem rá, amikor rossz voltam és kaptam.

2016. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%

Nekem aztán hidd csak el, hogy ha téged vertek volna, akkor arra emlékeznél.


Vannak olyan helyzetek, amikor elég erős "ráhatásra" van szükség. Mondjuk egy autó elé kiszaladó gyereket a hajánál fogva is visszacibálsz, nem érsz rá magyarázni. Legfeljebb utólag beszélitek meg, hogy mi történt.


Viszont a legtöbb, gyereket ért pofon, verés, a szülő frusztrációjából fakad, nem a konkrét helyzetből, amikor fizikailag tényleg nincs más megoldás. Ez a "már hússzor elmondtam szépen, türelmesen, még mindig nem fogta fel" esete. Amikor nincs idő (és/vagy türelem) szépen elmagyarázni, beszélgetni róla. Van ilyen, előfordul egy "érett okos" felnőttnél is, hogy elszakad a cérna. De nem is az a legnagyobb baj, hanem amikor utána derogál leülni a gyerekkel, a szemébe nézni és őszintén megbeszélni vele, és ha túl reagálta a dolgot az a felnőtt, akkor igenis bocsánatot kérni a gyerektől.


A verésből soha nem tanul a gyerek. Maximum azt, hogy a konfliktusokat erőszakkal kell megoldani. Aki azzal érvel, hogy létezik "nevelő célzatú" verés, az csak a saját lelkiismeretét nyugtatgatja, ideológiát gyárt a saját tehetetlensége és frusztrációja kimagyarázására.


Szembe lehet nézni a ténnyel, hogy "Igen, tehetetlen és frusztrált voltam. Van békésebb megoldás is, de nem azt választottam." Na de ez a nehéz, nem a teherhajó.


Ha a téma komolyabban érdekel, akkor keress könyveket az erőszakmentes kommunikáció témában, Thomas Gordon, vagy Marshall Rosenberg munkáit, - segíthetnek forradalmian átgondolni az erőszakkal kapcsolatos elképzeléseidet. Még időben a gyerekhez...

2016. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
36%

# 4: Már 9 éves a gyermekem, és az egyszeri fenékre csapáson kívül abszolút nem volt szükség semmiféle fizikai bántalmazásra.


És azzal egyetértek, hogy a gyerekkori bántalmazásokra lehet emlékezni. Még akkor is, ha a szülő nem emlékszik rá.

2016. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%
Annyi szuperanya van itt, hogy nem értem miért látom az ellenkezőjét a világban. :))))
2016. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%
Elofordult, de nem nevelesi celzattal, hanem kb mintegycindulatbol, osztonosen.pl amikor beteg voltam es a fiamat altattam mar vagy masfel oraja, de nem igazan akart osszejonni. Ahogy fekudtunk osszebujva en atkoraltam es a faradtsagtol meg a betegsegtol mar felalomban voltam, amikor egyszercsak beleharapott a felkarom belso reszebe. Nem a nagy harapas, hanem a pici, osszecsipos es a sotetben en s erzekeltem a hangokbol, h nevet. Annyira eros, varatlan, hirtelen fajdalom volt igy betegen, kicsit elcsigazottan, h akkor megmondom oszinten, racsaptam a kezere. Nevelesi celzattal nem szoktam, en is az elvezetos megmagyarazos technikaban hiszek, mely organumom van, hatarozott hanghordozasom, ha kell ezt alkalmazom. Nem szivesen utok v kiabalok, mert engem ttobbnyire ezzel a kettovel neveltek es mar gyerekkent is tudtam, h ez az o eszkoztelenseguk
2016. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!