Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit szólnátok ha megtudnáto...

Ti mit szólnátok ha megtudnátok, hogy az oviban az 5 éves fiatok 2X rácsapott az egyik fiatalabb óvónő fenekére?

Figyelt kérdés
A kisfiú szerint nem ő volt az értelmi szerző (tőle is kitelne...), hanem az egyik csoporttársa mondta neki, hogy csinálja meg, ő pedig megcsináltam. Kétszer.
2015. nov. 25. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én gyermekemről lenne szó, akkor megkérdezném tőle, mit történt. Megbeszélném vele, hogy nem ütünk meg senkit, az óvónénit főleg tisztelni kell. Megkérném, hogy kérjen bocsánatot.

Ez után odavinném az óvónőhöz, és tőle is megkérdezném, mit történt. Ekkor kerülne sor a bocsánatkérésre is.


Nem mentség, hogy más biztatta fel a rosszra, legalábbis az én ilyen korú gyerekeim már tudják, mi az egyéni felelősség.

2015. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem díjaznám a verekedést.

Igyekezném elmagyarázni neki, hogy a csapkodás, verekedés nem szép dolog. Ha más buzdít rá, az sem az, de akkor sem szabad ilyet csinálni.

2015. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de elképzeltem a szitut, és mosolyogtam egy jót! :)

Ennek ellenére kb. hasonlóan járnék el, ahogy az első válaszoló. Megkérném,hogy kérjen bocsánatot, és elmagyaráznám neki, amit már szerintem te is százszor,hogy ez nem szép dolog.

És az,hogy más a felbujtó, még őt nem mentesíti.

2015. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Jót nevetnék, korán kezdi a csajozást :D
2015. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Helyén kell kezelni a dolgot, sem túl nagy feneket keríteni neki nem szabad, sem szó nélkül hagyni. Nekem itt az lenne a legfontosabb, hogy mondja el ő, pontosan mi és hogyan történt, majd hogy arról beszélgessek vele sokat, milyen fontos, hogy ne másokra hallgasson, hanem a saját meggyőződésére. Ugyanakkor amit tesz, annak vannak következményei, akkor is, ha más volt az ötletgazda. Ebben az esetben neki kell bocsánatot kérnie, de mellette állnék, ha igényelné, ott lennék vele én is. (Az alap, hogy előzőleg megtudakolom az óvónénitől is, hogy pontosan mi történt, hacsak eleve nem tőle tudtam meg.) Viccnek jó, hogy nagyot evet a család azon, milyen korán kezdi a csajozást:), de ezt kimondani a gyerek előtt nem szabad szerintem semmiképpen, mert abból azt szűrheti le, milyen jópofa dolog,a mit csinált.
2015. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mármint kinek akarsz szólni? Mert ha a gyereknek, akkor igen, elmondanám, hogy nem csapkodjuk az óvó néni fenekét. Kész, ennyi, nagy ügyet nem csinálnék belőle.
2015. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!