Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 16 hónapos. Több...

Kisfiam 16 hónapos. Több foglalkozásra is járunk hetente. Észrevettem, hogy sokkal elevenebb, rosszabb mint a többiek. Mai foglalkozáson már bántotta is a társait ( rácsapott többször). Ez normális ebben a korban vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

szia, leírnád, mit értsez azon pontosan, hogy eleven és rossz? miket csinál?

a verekedés amúgy ebben a korban normális jelenség. le kell szoktatni róla, elmondani, hogy a másiknak fáj stb.

2010. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát "eleven és rossz": szaladgál, kiabál, sikítozik, pakol, . Tudom úgy hangzik, hogy ez normális, de Én mégis aggódom.
2010. okt. 7. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit "túlparázod".Nekem gyerekem van,a nagy egy nyugodt-ahogy mondani szokás "áldott jó gyerek".A kicsi(2 éves múlt)pont az ellentéte.Szaladgál,sikít,a földre fekszik,duzzog,stb.Holott egyforma nevelést kapnak,és a szülők is ugyanazok...egész egyszerűen más a habitusa.Ebből adódóan azt már látjuk,hogy a kicsit sokkal jobban kordában kell majd tartanunk,mert öntörvényűbb.Számomra ennyi,semmi extra.
2010. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:mármint nekem 2! gyerekem van.A szám lemaradt.
2010. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, első vagyok. leírnád az aggodalmaidat pontosan? netán arra gondolsz, nem hiperaktív-e?

a leírtak alapján nem az, az é kislányom is ált. a legaktívabb bármilyen gyerekközösségben, és nem hiperaktív. ha a tiedet hosszasabb (értsd: pár perc) ideig leköti BÁRMI, akkor nem hiperaktív.

ha a pakolást, szaladgálást meg akarod szüntetni, akkor az nem fog menni. max mérsékelni lehet, terelgetni az energiáit. minél idősebb lesz, annál jobban fogják érdekelni az "igazi" játékok, és jobban ellesz "rendes" tevékyenséggel is. ha pakol, akkor rendezd valami cél szerint a pakolást, pl. gyere, rakjuk ezeket a babákat ebbe a dobozba, vagy ezeket a kockákat. erre koncentrálni kell, fejlesti a figyelmet, de szórakoztató is. ha szaladgál, számodra céltalanul, akkor találj ki neki valamit, ami úgymond értelmes, de ugyanúgy tud mozogni, pl. gyere kicsim, focizzunk! akkor is szalad, csak akkor már egy labdát rugdos maga előtt, amire koncentrálnia kell, ugyanakkor jó móka is! ha sikít, akkor kérd meg, hogy ne sikítson, mert anya füle fáj tőle, és a többi baba megijed stb. azonnali eredményt ne várj, de szépen majd szocializálódni fog, meglátod. nem kell erőszakoskodni, rá lehet vezetni finoman is általában őket. ha viszont hisztizik, akkor el kell terelni a figyelmét, ha csak lehet, ha meg nem ,akkor ne vedd figyelembe, vagy vidd ki, és csak akkor menjetek vissza, ha lehiggadt. mindezt nyugodtan kedvesen közöld vele, de légy mindig határozott, ne engedj a hisztinek!

az én kislányom 22 hónapos lesz 2 hét múlva. és ma végigült egy kb. félórás irányított foglalkzást! ezt se hittem volna még pár hónapja! :)))

2010. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Igen arra gondoltam, hogy hiperaktív. Sok dolog le tudja kötni, jókat tudunk focizni, szaladni, játszani. Csak a csoportos foglalkozásokon kicsit aktívabb mint ahogyan Én szeretném. Végül is 14 hónapos kora óta járunk foglalkozásokra, lehet, hogy kicsit korán kezdtük.
2010. okt. 8. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ekkora gyereknek még a szabad játék kell, az oviban is csak nagycsoportban vannak kötelező foglalkozások. (Ne érts félre az én gyerekeim is járnak külön foglalkozásokra, de ez a reakció teljesen normális..) A verekedést semmiképp se engedd szerintem. Ha bántja a többieket fogd meg és vidd ki. Mondd meg neki, hogy csak akkor mentek vissza, ha nem verekszik. A szaladgálással meg a kiabálással ebben a korban nincs semmi gond.
2010. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!