Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaz az, hogy ha egy kislányna...

Igaz az, hogy ha egy kislánynak nincs levágva rövidre a babahaja, akkor nem lesz soha dús és erős neki?

Figyelt kérdés
1,5 éves a lányom, rövid a haja, de babahaj. Soha nem vágtam még neki. Azt mondta egy ismerős, hogy vágjam neki kicsit le, és vágjam később is, kben csak ez a vékonyszálú babahaja marad neki és nem lesz erős szálú, dús. Ez igaz?
2016. febr. 26. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Baromság. A haj az genetika. Vagdoshatod tarkopaszra éveken át, ha vékonyszálú hajat örökölt akkor olyan is marad.
2016. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Így van, ahogy az első leírta.

Ez csak tévhit. Az, hogy milyen haja lesz egy gyereknek felnőtt korában, az csak és kizárólag a genetikán múlik.

2016. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
9 éves unokahúgomnak még soha nem vágták le a haját, se babakorában, se később, és gyönyörű, hosszú, erős haja van.
2016. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Igen igaz LEHET.

Mégpedig:

Magàtól a vàgàstól nem lesz több hajhagyma,azaz nem lesz sűrűbb a haj,DE

mivel akinek genetikailag gyengébb a hajhagymàja(vékonyabb,ritkàbb a haja) annak kiskorban ill felnőttkorban is a rövidebb hajat könnyebben megtartja a hajhagyma és amìg nincs megterhelve addig lehet erősìteni,illetve némileg magàtól is megerősödhet,tehàt egészségesebb lesz a hajszàl. Kicsit talàn vastagabb,és nem törik annyira.


Innen a tévhit,aminek tulajdonképpen ennyi az alapja,hogy a gyenge hajgyökér nem tudja megtartani a hosszú hajszàlat, és pl ezért kihullik vagy elvékonyodik tàpanyag hiànyàban,törik. Mìg a rövid hajat meg tudja tartani és van ideje erősödni.

2016. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Én is úgy tudom, ahogy ez eddigi válaszolók írják, viszont más a tapasztalatom. Amikor a lányunk 3 éves korában rövidre vágtuk az addig hosszú haját, azonnal és látványosan erősebb és dúsabb lett a haja.
2016. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Ez genetika! A lányomnak sose volt rövidre nyírva a haja. Mikor hosszabbacska lett kb 15-16 hós korában akkor körbe lett nyírva belőle h egyforma legyen. De nem kopasztottuk. Elmúlt 3 éves és egyszer volt vágva a hajából kb 1 cm h felfrissüljön a vége. És ennyi. Nagyon hosszú dús haja van. Apjának is és nekem is rengetem a hajam. Babakorában pedig kopasz volt. Szóval hülyeség h rövidre kell vágni. A hajvégeknek jót tesz ha nyírsz belőle de nem attól lesz dús!
2016. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem gyerekkoromban rövid hajam volt, tehát vágták, ettől függetlenül apukám haját örököltem, vagyis vékony, gyenge szálú és sajnos töredezésre hajlamos hajam van felnőttként és az volt gyerekként is. Úgyhogy ennyit erről!

Ez csak és kizárólag genetika!:)

2016. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Anyukám mesélte h kicsinek kis fiús hajam volt ráadásul szőke szóval volt is hajam meg nemis,aztán apum levágta többször is,és már erős és hosszú lett a hajam,most is derékig érő hajam van :) ,

Szóval van benne valami

9hós kisfiú anyukája .

2016. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a hajvágásban , de tavaly meg olyan semmilyen haja volt se nem hosszu se nem rövid, levágtuk a nyáron hogy ne akadalyozza idén meg nagyon szep erős hosszu haja lett, vékony szálú mint nekem de jóval erősebb mint tavaly...



3 eves vagy a kora miatt valtozott vagy a vágás miatt 😊

2016. febr. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok en se rövidre vágtam neki a fejecskéjen csak korbe ami kilógott, nem ugy allt
2016. febr. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!