Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az az állítás...

Szerintetek az az állítás megállja a helyét, hogy az idősebb anyukák jobban féltik a gyermeküket?

Figyelt kérdés

Én 28 vagyok, (idősebb alatt 35+ értek), és elég lazának már már túl lazának mondanak. Az idősebb barátnőim akiknek babájuk van, úgy látom jobban féltik a babájukat. Elég sokan eleve ennek a kötődő nevelésnek a hívei, amit fiatalabbaknál nem annyira látok - legalább is a saját ismerettségi körömben - ami ugye önmagában egy szorosabb, féltősebb nevelési elv.

Ugyanakkor az biztos, hogy ahogy idősödöm, én is úgy leszek szorongósabb pl régebben egyáltalán nem zavart mikor a férjem elutazott és nem telefonált naponta, most már legalább napi 2 telefont elvárok.

Vajon ehhez köze lehet? Anélkül hogy bárkit is minősítenék, pusztán véleményetekre vagyok kíváncsi.


2016. febr. 29. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Részben én is ezt tapasztalom, bár az általánosítás soha nem jó. Én 25 évesen lettem anya, most 6 és 4 évesek a gyerekeim, a hasonló korú gyerekeit nevelő rokonaim, barátnőim jórészt 5-10 évvel idősebbek nálam. Azt én is észrevettem, hogy sokkal lazábban állok a dolgokhoz, nem kapok agybajt, ha összepiszkolják magukat vagy felmásznak a magas mászókára, sőt, inkább tudatosan biztatom őket, hogy próbálják ki magukat, az ésszerűség határain belül persze. Babakorukban sem izgultam magam halálra mindenen, viszonylag lazán kezeltem a hozzátáplálást, hamar kaptak darabos ételeket, sokat mászkáltam velük ide-oda tömegközlekedéssel, a napirendhez sem ragaszkodtam mereven, nem dőlt össze a világ, ha a forró nyári napokon csak este 7-kor mentünk le sétálni, így ágyba sem kerültek 10 előtt.

Abban viszont nem értünk egyet, hogy a kötődő nevelés mindenképpen féltést jelent. Mi jórészt így neveltük-neveljük őket, tehát igény szerint szoptattam, velünk aludtak, a mai napig átjöhetnek, ha szeretnének, a babakocsi mellett szívesen használtam hordozókendőt stb. A környezetemben sem látok ilyen összefüggést az anyukáknál.

2016. febr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy azok féltik jobban a gyereküket, akiknek nehezen jött össze, problémás volt a terhesség, esetleg komplikációk léptek fel.
2016. febr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2: igen, ezt én is így látom, és érthető is. bár most szült egy barátnőm, 3. lombikból ikerterhesség, és amúgy hót laza anyuka lett :) de persze nem lehet általánosítás sem ez, sem az én feltevésem.
2016. febr. 29. 18:09
 4/19 A kérdező kommentje:
1: na de miért aludhat köztetek: mert félsz, hogy egyedül nem érzi jól magát. Miért kötöd a hordozóba? Mert félsz hogy a babakocsiban sír. Miért teszik sokan mellre még 2-3 évesen is? Mert félnek hogy visszakell utasítani amit szeretne, nem? Nálam is volt hogy sírt, akkor énekeltem neki de nem vettem ki, mint ahogy meg sem fordult a fejemben hogy velünk aludjon, van ő neki saját ágya - nem bírálni akarlak csak mondom hogy ez is lényegében egy féltés...nem?
2016. febr. 29. 18:11
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem annyira életkor, mint inkább típus függő. Ha valaki eleve aggódós, az aggódó 20 év 40 évesen is. Én szültem 25 és 35 évesen, inkább más dolgok miatt aggódok, mint az elsővel, nem jobban. Sőt, inkább kicsit lazább vagyok. Tudod az sem mindegy, hányadik gyerek. Aki hosszú éveket vár rá, hogy anya lehessen, netán nehezen is sikerül, biztos másképp áll hozzá, talán úgy nehezebb lazának lenni.
2016. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja én sem vagyok egy metev szülő egyébként, függetlenül attól, hány évesen szültem. A húgom ellenben mindent könyvből csinál, nagyon szigorúan tartja a napirendet. 27 évesen szült. Mondom, nem korfüggő.:)
2016. febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Bocs, merev
2016. febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

mondjuk a merevség megint más mint a féltés..

bizonyos dolgokhoz én is nagyon ragaszkodtam - a napirendhez pl. De nem féltésből, hanem mert szeretem a rendszert az én életemben is, az övében is, meg ő is igényelte. Meg pl ilyen szinten abban is merev voltam hogy ne aludjon közöttünk, stb. De ezek nem féltésből, hanem mert az ember a saját képére formál. Ami nekem fontos azt próbálom átadni neki is.

2016. febr. 29. 18:20
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor hogy érted, mert pl. Te hoztad fel a kötődő nevelést is...

Félteni pedig teljesen normàlis, a mérték nem mindegy.

2016. febr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

a féltést úgy értem féltés :)

az hogy komolyan veszem a napirendet, az merevség.

a kötődő nevelés csak az egyik része, nem arra akarom helyezni a hangsúlyt.

Hanem pl inkább lábujjhegyen járnak, inkább figyelnek arra hogy nem adnak tejet 3 éves kor előtt, inkább figyelnek arra hogy nem viszik ki -10 fok alatt a gyermeket, sem ködben, sem nagy melegben, nem altatják sötétben stb...ezek mind félelemből adódnak.

2016. febr. 29. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!