Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha picit kancsal a gyermek...

Ha picit kancsal a gyermek kiharcolnád a szemészeti vizsgálatot hogy az orvos sem javasolja? 2 éves, ugy tudom 3 év alatt nemigen vizsgálják csak hanagy a baj.

Figyelt kérdés
De szoval a gyogytornàn( enyhe testtartàshiba) mondta a fejlesztő szakember ill javasolta.azt sem tudom hova menjek ezügyben, de gondolom beutalo kell
2016. márc. 2. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
enyémet már egy évesen megvizsgálták, nem vertem az asztalt.. kicsit kancsal volt, de 3 éves korára megoldódott, azt mondták addig ne aggódunk, nem is tettük, de azóta is évente megyünk ellenőrzésre.ki és mit mondott neked, hogy harcolnod kellene?
2016. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell kiharcolni, egyszerűen elviszed egy gyerekszemészhez. Viheted az sztk-ba is, szemészetre nem kell beutaló, vagy magánrendelésre. Kancsalsággal már néhány hónapos gyereket is vizsgálnak.
2016. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugy tudtam talàn a pupillatàgitàs miatt, de neten is mindet összeolvasva, hogy 3 év alatt nem vizsgàlnak.plusz babakoràban mindig a doki is, védőnői is mindig szajkoztàk hogy nem kell szemészet, sőt, azt irtàk a kiskonyvébe is de még egy baleseti röntgenes is, hogy szemei pàrhuzamosan àllnak.aha...érdekes most 2 évesen a fejlesztő is észrevette...
2016. márc. 2. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nálunk a férjemnek szemtengelyferdülése van, ami öröklődhet. Így javasolták, hogy 1 éves koruk körül vigyem majd el a gyerekeket. Legnagyobb lányomat vittem is 1 évesen, meg is csinálták neki a pupillatágítást, az sztk várója pedig tele volt néhány hónapos babákkal. Nála 3 éves koráig főleg azt nézték, hogy kancsal-e, mert akkor hamarabb adtak volna neki szemüveget, így csak 3 évesen kapott. A két testvérét is megvizsgálták 1, majd 2 évesen, bár pupillatágítást nekik nem csináltak, szerencsére nekik nincs problémájuk a szemükkel. Viszont van olyan szembetegség, amit pici korban könnyen tudnak korrigálni, nagyobb korban már nehezebben. Én biztos elvinném szemészetre, legfeljebb azt mondják, vidd vissza 3 éves korában.
2016. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm

Akk kérek időpontot

2016. márc. 2. 21:27
 6/8 anonim válasza:
Kancsalsággal most kezeltesd. Később már nem lehet kezeltetni és egész életében ilyen lesz a szeme ami lelkileg meg viselheti az embert. Már 1 évesen is lehet vinni szemészhez a gyereket..
2016. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia az én kislányom is kancsal 4 hónapos kora óta szemüveges és tapasztani kell a szemét most 3 éves múlt ha valóban kancsal a gyermeked nem szabad elhanyagolni mert később gondok lehetnek a látásával!nem kell semmilyen bemutató kérsz időpontot a gyermekszemésztre és megnézik!
2016. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kértem id.pontot.

Nem értem amugy orvosok miért bagatellizàlnak el sokmindent.

Nem ez az első eset..

2016. márc. 5. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!