Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek már ovis a gyereke...

Akinek már ovis a gyereke annál, hogy müködtek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben ovodába megy. Nagyon félünk mert az ismerösök gyerekei akik meg kezdték az ovit folyamatosan betegek.Egy hét ovi egy hét betegállomány. Ezt egy munkahely sem nézi jó szemmel. Sajnos a férjem maszek helyen dolgozik tehát ő nem tud majd itthon maradni ha lebetegszik a gyerek szóval mindig én leszek az aki itthon marad. Most ha találok egy munka helyet s egyből azzal indítok ,hogy minden 2.héten lebetegszünk tuti elküldenek. Arról nem beszélve ,hogy a feltételeinkkel ( állandó délelöttös munka kénne mert apa vinni tudja a gyereket de haza csak este ér) amikkel keresünk munkát nehéz találni. Nagyon félek mert nem tudom ,hogy lesz. Ha nem volt munka helyem a szülés elött akkor a gyes után munkanélküli sem jár.. Vagy igen? Mert akkor elmehetnék egy 2-3 hónapraa amig meg edződik a gyerek.
2010. ápr. 2. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát mi bölcsisek vagyunk, tehát tudom mi a helyzet egy közösségbe járó gyerekkel. Annyiból sokkal könnyebb a helyzetünk (és pont ezért akartam, hogy előbb bölcsis legyen és edződjön 1-2 évet) hogy én tanfolyamra járok és nem dolgozni, így nem tragédia, ha beteg lesz a gyerek, bár most eléggé húzós a vizsgák miatt. Én is féltettem a nyavalyáktól, mert még sosem volt beteg, de szerencsére úgy tűnik, erős az immunrendszere, eddig 3 hónap alatt 2x hiányzott, egyszer egy hétig (4 napos hét volt) mert nagyon folyt az orra és ott nem igazán foglalkoznak ezzel, kiszívni pedig nem lehet ott nekik orrszívóval, egyszer meg egy napig, mert köhécselt és nem tudtam mitől, ez egy péntek volt, így hétvégén kikúrálhattam. Szóval a téli taknyos időszakban, mikor minden második gyereket köhögve és vastag takonyban úszva visznek bölcsibe, nem sikerült komolyabb dolgot összeszednie :)Vitacolan szirupot adok neki meg sok gyümölcsöt.

szerintem jár a segély, ha nem a klasszikus mn, akkor másfajta, a csaladinet.hu oldalon a szakértők között szakbarbárnak írj, ő segít, ismeri a jogi oldalát ezeknek.

2010. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Unokaöcsém most kiscsoportos és ő van úgy, hogy megy 3 napot, aztá 1-2 hét betegen. Talán már egy kicsit "edződik" már 2 hónapja nem volt beteg :) Szüleim és tesóm is rengeteget dolgoznak (reggel 5től este 6ig és ők egy faluban laknak) így mindig nagy szervezést igényel, hogy egyáltalán ki menjen érte oviba és ha beteg, ki vigyázzon rá. "Szerencsénkre" én most itthon vagyok (tőlük kb 10 km-re), januárban szültem és a 9 hónap alatt végig itthon voltam, rengeteget vigyázok rá (most is itt van) én vagyok a 2. anyukája :) Úgyhogy, mi így meg tudjuk oldani, de így sem egyszerű.....


Nagyszülők? vagy rokon, aki nem dolgozik?

2010. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az apai nagymama már nem dolgozik mert rokkant nyugdijas de nem igazán alkalmas rá ,hogy egy egész napot vigyázzon rá. Egy -két óra még csak csak de egész napra kizárt. Az én anyukám pedig még dolgozik tehát kizárva. Tesóm másik városba lakik szóval az sem müködik.. Már előre rettegek ,hogy találok olyan munkát ami megfelel ( tehát állandó délelöttös ) s a végén elvesztem mert beteges lesz a gyerköc.


Köszönöm a tippet. Megyek is és megérdeklődőm.

2010. ápr. 2. 09:38
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért kizárt a nagymama?

Sajnos minden segítséget meg kell ragadni. Nálunk is anyósomra hárul ez a feladat, pedig rokkant (tolószékes). De nagyon rendes és a lányom is imádja. Tudja, hogy a mama nem képes mindenre. Nálunk az oviból úgy hozom el, mert a mama nem tud érte menni, hogy megbeszéltem a főnökkel, hogy délután elszaladok érte (kb. fél óra), és utána megyek vissza dolgozni. amikor meg beteg, akkor reggel megy a mamához és este megyek érte. Így csak akkor kell elkéredzkednem, mikor az orvoshoz viszem, de azokat is próbálom ledolgozni később :-(

Sajnos a mai világban az ember nem nagyon válogathat a munkahelyek között.

2010. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A ,,kedves" apai nagymama olyan koszos mint az állat... :-( Ráadásul após bent dohányzik a lakásba egyik ciciről a másikra gyújt... Én nem hinném ,hogy ha lebetegszik a gyerek akkor ott tudna gyógyulni... :-((((
2010. ápr. 2. 09:57
 6/12 A kérdező kommentje:
BOCSÁNAT NEM CICIRŐL HANEM CIGIRŐL. ( IRUL-PIRUL)
2010. ápr. 2. 09:58
 7/12 anonim válasza:
Szia!Sajnos nálunk is ez volt a helyzet.Az első évben minden második hetet itthon töltött betegen.Sőt sokszor volt,h 1-2 nap után 2hetet itthon volt.Sajnos az első év így megy.Én még 1évet leszek itthon a kicsivel,de már most rettegek,h 2ovis gyerekkel hova vesznek fel.Megértem,h nem akarod a nagyihoz vinni,én is hasonló helyzetbe vagyok az egyik nagyszülővel.A lányok sem szeretnek ott lenni.
2010. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom már tiszta gyomoridegem van.:-( na és ha végre már nem betegeskedik majd s megis sikerült maradnom valahol utána 1-2 év munka után jó volna egy kistesót is összehozni. Akkor meg kezdődik az egész ...
2010. ápr. 2. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is szeptemberben megy oviba a pici. Nem izgulok, mert a másik gyerkőccel sem volt semmi baj, aki szeptemberben kezdett oviba járni.

A nagyról nem tudok nyilatkozni, mert mikor örökbe fogadtuk, már ovis korban volt.

2010. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. ápr. 2. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!