Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a szorulásos...

Mit csináljak a szorulásos lányommal?

Figyelt kérdés
27 hónapos kislányom kb 2 hete kezdett a wc-be pisilni, a kaki a pelenkába vagy a bilibe ment. Múlt héten csütörtökön kezdődött, hogy 4 vagy 5 napig nem kakilt. Ekkor kapott székletlazítót, aminek semmi hatása nem volt. Vasárnap adtam neki glicerines kúpot. Kb 20 perc múlva meg is volt a hatása: 4x szaladtunk a wc-re. vagy a bilire. Azonban vasárnap óta megint nem kakil és most a kúp sem hat. Azt mondja fáj a popija. Kapja a székletlazítót, szilvalekvárt. Már nem tudom , mit csináljak vele. Csak sír, hogy nem jön a kaka, miután ráül a bilire, hogy kakilnia kell. Ingere van, csak nem jön ki.
2016. márc. 9. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a gyerekorvos utasításait, tanácsait követném.
2016. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehetséges, hogy több rostos ételt kellene kapnia, nem pedig székletlazítót, ami lényegében hashajtó, csak enyhébb változatban - de ez a valószínütlenebb.


Másrészt nem lehet, hogy valami miatt a bilizéssel/WC-vel van gondja, az okoz valamilyen félelmet?

Ha kakil, utána mi lesz az eredménnyel? Elötte húzod le a WC-n? Sok gyereket ez nagyon megrémít, hogy ami belöle kijött, az eltünik egy lyukban, meglehetösen zajos módon (vízöblítés). Ezért visszatartja, mert az az "övé" és nem akarja ilyen módon elveszteni.


Az, hogy most, a WC-használattal egyidejüleg merült fel ez a gond, inkább erre utal, lehet, hogy itt kellene valamit változtatni.

2016. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lencsibaba0121 ***** válasza:
A kicsi lányommal ugyanígy volt. Addig tartott ez az "állapot", ameddig nem lett teljesen szobatiszta, tehát amíg éjjelre még pelust kapott. Én voltam vele több orvosnál is, mindegyik azt mondta, hogy ez teljesen normális ilyenkor.... sovány vigasz volt..... Ami nálunk bejött, hogy rengeteg diót és mogyorót evett, attól nagyon jó állagú lett a széklete és könnyen kijött. Nála az volt a baj, hogy visszatartotta és amiatt lett neki kemény. Amit még nekünk mondtak, az a Guttalax csepp, az is segített, ha már más nem. Aztán egyik napról a másikra, ahogy az éjszakai pelust is elhagytuk, megszűnt ez a probléma. Kitartást! :(
2016. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy direkt visszatartja a székletét. Nem tudom, hogy kibírom-e ezt idegekkel. Nálunk még a teljes szobatisztaság messze van... Azért köszi. :)
2016. márc. 10. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ki kell bírni, most mi is a visszatartással és annak egyéb hatásaival küzdünk... Ezt azért szívesen kihagytam volna a tapasztalataim közül. Múltkor egy hétig megint szépen kakilt. Ez vigasztal, hogy el is tud múlni ez. Tudom, mennyire kétségbejtő a helyzet, de nem igazán tudunk mit tenni. Általában pszihés ok vagy korábbi fájdalmas kakilás miatt tartják vissza. Ha több napig nincs eredmény, valamilyen szèkletlazító szirup mindenképp kell. Ha hagyja, a kúpot is újra próbálnám. Kitartás.
2016. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!