Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos kisfiam még semmit...

14 hónapos kisfiam még semmit nem akar mondani, csak mutogat. Ez baj?

Figyelt kérdés
2016. márc. 9. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem.


Néha elgondolkozom, hogy mit vártok? :) Jó, hogy nem estek kétségbe, amiért nem köszönt benneteket a gyermeketek "Jó napot, édesanyám!" felkiáltással, mikor kibújik. :)


14 hónaposan teljesen normális, ha nem beszél még.

2016. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudod az az érdekes, hogy ezt nem én várom el a gyermekemtől hanem a védőnő, véleménye szerint alapszavakon túl már hangutánzó szavakat is kellene mondania.
2016. márc. 9. 12:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom most az jön hogy hülye a védőnő de ez engem nem nyugtat meg.
2016. márc. 9. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem erőltetni kell, inkább azt csinálnám, hogy egy ilyen pici gyereknek való kezdő mesekönyvből olvasgatnék neki, úgy hogy lássa a számat. Ezt naponta többször, rövid ideig, hogy ne fárassza. Meg adnék tárgyakat a kezébe és megmondanám mi az. pl. kanál, újság, csörgő, De em kérném, hogy mondja!!! Nem erőszakolnám. Utána ölbevenném és puszilgatnám, hogy lássa minden rendben van.
2016. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a hangutánzás az lassan elkezdődhet majd nála valóban, de beszélnie nem kell még.

Nekem a nagyobb 2 éves, nem beszél még, szavakat már mond, mutogat, kérdez, elmagyaráz, ha kérek tőle valamit, azt megcsinálja szinte azonnal és szivesen.

Hogy a kutyus, cica, varjú, bagoly hogy csinál, azt kb. így, 1 év után kezdte el nekem mondani, ha kérdeztem.

Gyakoroljatok :)

A mutogatás, és hogy ha valamit mondasz neki, arr afigyel, esetleg már meg is csinálja - az teljesen elég.


Amúgy nekem unokahugom szintén 2 éves, 1 éves kora óta beszél, mostanra több értelmes helyzetbe kapcsolódott mondatokkal "mesél". Teljesen más, mint a fiunk és ez is normális

2016. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak mikor mondta hogy baba-mama-papa, de mostanság semmi. Egyébként mindent megért, ha kérdezem hogy éhes-e akkor bólogat vagy rázza a fejét,hogy nem kell. Ha megkérem oda hoz nekem bármit. Segít reggel elrakni az ágyneműt, mondom neki, ha szeretnél kimenni az udvarra akkor hozzad a cipődet, már szalad érte. Ha azt mondom neki hogy odaviszlek, csak előtte adj egy puszit, akkor ad. Nagyon ügyes fiú csak nem akar semmit mondani. :(
2016. márc. 9. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kétévesem sem beszél. Azt hogy nem, apa, mondja. Azon kívül mást nem. Bár egyszer-egyszer mondta, hogy enni, gyere, szia, de nem használja. Szerintem lusta beszélni, így is megérteti magát.
2016. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És téged nem ijesztget a védőnő? :)
2016. márc. 9. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem,egyáltalán nem baj.Itt is írták,és én is tapasztalom,hogy főleg a kisfiúk csak 2 éves kor körül kezdenek beszélni..nemritkán akkor indul be a beszédük,amikor közösségbe kerülnek.

Kérdés,hogy mennyire hiszel nekem(nekünk itt,mert irod,hogy ne mondjuk,hogy a védőnő nem jól tudja,pedig szerintem de,kicsit túloz:)

2016. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt nálunk is eljátszotta a védőnő.

2 éves státuszon 6 db szót tudott a fiam. Ezt el is mondtam. Majd megkérdezte, hogy E/1 vagy E/3-ban beszél-e? Erre a képébe röhögtem: " Mondom, 6 db szó..."


Most áprilisban lesz 3 éves, szeptembertől bölcsis, és kb karácsony környékén indult meg rohamosan a fejlődés, most már tök jól beszél.


Nyugi, nem kell komolyan venni a védőnőket sem mindig.

2016. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!