Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakos két éves és férj?

Dackorszakos két éves és férj?

Figyelt kérdés

A lányunk kezd elég masszívan belecsúszni a dackorszakba, jönnek a felnőtt szemmel furcsa okból kitörő hisztik (nem akar öltözni, akar öltözni, kell valami, stb). Vagy egyszerűen annyi, hogy reggel öltözködésnél ő már rohanna felvenni a cipőjét, de nem érti meg, hogy előtte még a pulóver is kell rá. Ha nem is hisztizik, akadályoz minket, mert összecsúszik, elforog, nem működik együtt.


Idáig nincs is gond, ebben a korban ez belefér.

Amivel gondom van, hogy a férjem hihetetlenül felhúzza magát ezeken. Látszik, ahogy egyre jobban bestresszeli magát.

Amikor üvöltős hiszti van, volt, hogy a férjem ugyanolyan hisztit levágott a gyerekkel párhuzamosan, de én váltam célponttá.


Leültettem, hogy találjuk ki, hogy mi a baja ténylegesen, mert az nem állapot, hogy ilyen kontrollvesztetten üvölt a gyerek előtt (meg amúgy sem). Nagy nehezen kihámoztuk, hogy a hisztitől nagyon stresszes lesz, megy fel a vérnyomása és eldurran az agya.


Nyugodt pillanatában ésszel érti, hogy ez korral jár, normális viselkedés, felesleges felidegesítenie magát rajta. De helyzetben ugyanúgy lekapcsol nála a racionalitásért felelős rész, mint a gyereknél.

Felnőttnél van erre bármilyen technika, amivel kordában tudja tartani a feszültséget?


Engem két okból is kevésbé borítanak ki a hisztik: egyrészt sokáig ügyfeles munkakörben dolgoztam, ahol a mosolygáson kívül más opció nem volt,akárhogy is viselkedett az ügyfél - itt elég masszív önuralmat tanultam. Másrészt tudom, hogy a gyerek nem azért csinálja, hogy engem idegesítsen, illetve ha én is bepöccenek, azzal csak rontok a helyzeten.


A férjemmel szemben nehezebben tudok elnéző lenni, mert egy felnőttől már elvárom az önuralmat, míg egy gyerektől még nem.


2016. márc. 22. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit,idegbeteg tipus. Mond meg ,ha idegesíti a SAJÁT gyerek,menjen ki a konyhába.
2016. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek idegesíti, hanem a hisztik. Nem ugyanaz. Amúgy jó apa, rengeteget foglalkozik vele, csak a hisztikkel nem tud megfelelően bánni. Az előző házasságából van már egy másik gyereke. Ő sokkal nyugodtabb személyiségű, nála kimaradtak ezek a dolgok.

A közös gyerek, makacs, határozott személyiség, emiatt a hisztik is látványosabbak.


Állítólag én magam sem voltam hisztis kisgyerek - nekünk ezt dobta a gép. De nyugodt hangnemmel és figyelemeltereléssel megoldhatóak, tehát nem viselkedészavarról van szó, hanem egy temperamentumosabb gyerek dackorszakáról.

2016. márc. 22. 08:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én párom is ilyen. De ami a fura, hogy ha én nem vagyok velük, akkor apjuk előtt nem is mernek hisztizni... kicsit olyan mintha nekem szólna az egesz jelenet. Én sem szeretem hogy minek kell idegbeteg módon kiakadni, nem elég h a gyerek hisztis, apa is az lesz. Férjem sem érti meg hogy hogyan kellene kontrollálnia magát. Mondjuk mi már kezdünk kijönni ebből, de nemsokára kezdjük előröl mert jön a 3. Baba. Én nem tartom ezért rossz apának, nem szerencsés ahogy viselkedik, nem mutat jó példát, igyekszem ilyenkor őt elszeparálni a gyerektől. Illetve mi megbeszéltük hogy matriarchális család vagyunk, szólók ha nem bírok a gyerekkel és akkor ráüvölthet ☺ persze nem szoktam szólni mert van trükk a tarsolyomban. Kikapni sem szoktak a gyerekek, és mégis lehet boldogulni velük. Te is beszéld meg a pároddal hogy leülhet játszani a gyerekkel elviheti sétálni de ha nem tud csak idegbeteg módon rászólni akkor inkább ne tegye. Nálunk én vagyok a rossz zsaru apa a jó zsaru. Engem nem zavar, a gyerekeknek is jó így és apa sem lesz idegbajos.
2016. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!