Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a különbség a dackorszakos...

Mi a különbség a dackorszakos hiszti és az autista dührohamok között, hogyan lehet őket megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 13:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Házilag sehogy. De a ygerekek nagyon nagy része NEM autista, és ha mégis az lenne, akkor is ezt csak komoly vizsálatsorozattal lehet megállapítani, legkorábban a 3. év környékén, elötte nem.
2015. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Olyan emberek véleménye érdekelne elsősorban akik ezt tapasztalták,tudják.
2015. okt. 22. 13:46
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
1,5 éves kortól biztos nem adnak megbízható diagnózist. Esetleg bizonyos tünetekre rámondhatják, hogy autisztikus, de azok a funkciók, amelyek fejlettségével, vagy hiányával megállapítható az autizmus azok 1,5 éves korra még ki sem alakulnak, csak 3 éves korra!
2015. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
A hiszti egyébként azért van, mert valamit el akar érni a gyerek, egy autisztikus hiszti pedig indokolatlan, hirtelen, minden átmenet nélkül egyszer csak, számunkra megmagyarázhatatlan ok miatt elkezd ordítani.
2015. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Dakorszakos gyerek is produkál felnőtt szemmel értelmetlen hisztiket, ez önmagában nem jelent semmit.


Ismerek autista gyerekeket (enyhétől súlyosig). Ott egyéb látványos tünetek is vannak, sokszor a beszéd (főleg súlyos esetnél) visszamaradott, a kéz- testtartás természetellenes és egy-egy azonos hangsort ismételgetnek, miközben rángatózva rázzák magukat.


Nemrég voltam kórházban a gyerekemmel, egyik szobatárs autista volt. Minden beavatkozásnál furán tartott kézzel, félig csüngő szemmel, nyüszítő hangon "no no no nooooo" hangkiadással ellenkezett még egy vérnyomásmérés ellen is. Vagy csak nyüszített.

De ő látszólag súlyos autista volt, mert 8 évesen egy másfél éves gyerek szintjén volt a beszédkészsége.

2015. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó amit leirtál az egy nagyon sulyos eset.Nyilván egy ilyen gyereknék azonnal meg lehet különböztetni hogy autista dühroham vagy hiszti.Én arra lettem volna kiváncsi hogy olyan gyerekeknél akik csak érintettek és nincsenek mondjuk olyan durva tüneteik mint a kézrángás stb. miben nyilvánul meg a különbség.
2015. okt. 22. 14:48
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
"1-es válaszoló az autizmus alapitványnál 1,5 éves kortól adnak diagnózist." Elég szomorú. Nagyon sokszor trafálnak vele mellé.
2015. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es vagyok és mivel a közeli családban van autista gyerek, ezért tudom, hogy 3 éves kor alatt nem lehet megbízható diagnózist felállítani.


1,5 éves kortól legfeljebb olyan elképzelhetö, hogy a gyereknél lehetséges az autizmus, és emiatt fokozottan kell figyelni a fejlödését.

2015. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Továbbra is állítom, hogy nem tudod, miről van szó, pl. emiatt:

"Én arra lettem volna kiváncsi hogy olyan gyerekeknél akik csak érintettek és nincsenek mondjuk olyan durva tüneteik mint a kézrángás stb. miben nyilvánul meg a különbség."

Jelentsd ezt is. :)

Ha bizonytalan vagy, vizsgáltasd meg a gyerekedet! Ha meg autista, akkor miért nem mindegy? Leállítani mindkettőt nagyon nehéz, az okot megtalálni szintén.

2015. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vizsgálják hosszasan a szakemberek az autizmus-gyanús betegeket, mert néhány GyK-s válasz alapján majd anyuka megállapítja, hogy autista-e a gyerek.
2015. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!