Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan gond, ha a szüleim...

Komolyan gond, ha a szüleim nem adnak gyógyszert a gyereknek anélkül, hogy orvos írná fel, illetve engem tájékoztatnának?

Figyelt kérdés

Néha szokott egy hosszúhétvégét, esetleg egy hetet náluk tölteni a 2 éves lányunk. Nagyon jó nagyszülők, a kislány is imád náluk lenni. Előfordult már, hogy ott betegedett le. Minden ilyen esetben elvitték a helyi gyermekorvoshoz, majd felhívtak és részletesen tájékoztattak, hogy mit mondott az orvos és miket kellene szednie.


Nemrég valaki cikizte őket, hogy de hát engem is felneveltek, miért nem saját kútfőből gyógyszerezik, illetve miért kell engem felhívni ilyenkor. Mondták, hogy ő az én gyerekem, ők nem orvosok, ezért nem fognak kísérletezni rajta. Nekem pedig, mint szülőjének, jogom van képben lenni a gyerek állapotával, gyógyszerezésével kapcsolatban.

Tényleg probléma, hogy nem állnak neki egy két évest az otthoni gyógyszertárból találomra, szomszéd/boltos/barát javaslatára gyógyszerezni?

Én magam se adok neki a C-vitaminon kívül mást anélkül, hogy orvos látta volna.


2016. márc. 23. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Te is tudod erre a kérdésre a választ.
2016. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

1. Igen.

De ha gondolod, szivesen megdicsergetunk, h milyen normalisak a szuleid es nektek van igazatok, nem masnak...

2016. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségteljes, korrekt hozzáállás. Mind a gyerekkel, mind pedig veled szemben. Dehogy ciki! Örülj, hogy így állnak a dolgokhoz. Ha a gyerekem lebetegedne a mamáéknál, akkor lázcsillapítót ha szükséges adjanak orvosi vélemény nélkül, de az felett ne kezdjék el gyógyszerezni, nem is teszik, én sem teszem. Pontosan emiatt, mert nem vagyok orvos. Szuper jól gondolkodnak.
2016. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért dumálnak ebbe bele vadidegen emberek. Szerintem jól teszik, amit tesznek, bár nekem azért mindig van itthon egy-két dolog (kúp, Espumisan csepp, BioGaia, Nurofen) de ezt mind az orvosunk javasolta.

Nem kell foglalkozni az ilyen megmondó emberekkel :)

2016. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egy eset volt, amikor vétóztam azt az orvost: röntgent ajánlott, mert nem volt biztos benne, hogy nem atípusos tüdőgyulladása van-e.

Igen, de előtte 3 hónappal volt kórházban kruppal és ott mérési pontatlanság miatt háromszor röntgenezték meg zsinórban (az első két röntgennél bemozdult). A sugárterhelés miatt inkább megvártam, hogy másnap hazahozzuk, és a saját, itteni orvosával konzultálva nem vittük röntgenre. Utólag kiderült, hogy jól tettük.

2016. márc. 23. 12:07
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Lázcsillapítót azért csak adsz neki, ha kell, vagy tengervizes orrsprayt csak használsz orvos nélkül is, ha el van dugulva az orra...Saját kútfőből tényleg nem kell ész nélkül gyógyszerezni a gyereket, alapvetően helyesen járnak el a nagyszülők, de azért később, ha egy szimpla náthával is orvoshoz futkosnak a gyerekkel, az már enyhe túlzás.
2016. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze, a lázcsillapító alap, de csak a betegtájékoztatóban szereplő utasítások alapján. Szerencsére a szüleim ezt nézik, nem adnak nyakra-főre bármit. Házi praktikákkal próbálkoztak (pl. karamell, hagyma, méz, st.). Ezekbe nem szólok bele, mert kárt nem tesznek vele, maximum nem használ. De az orvost persze nm helyettesíti, csak kiegészítő kezelésnek jó.
2016. márc. 23. 12:09
 8/16 A kérdező kommentje:

Náthával azért futkosnak orvoshoz, mert volt kruppos előzmény, így 3 éves koráig fokozottan figyelünk a köhögéses megbetegedésekre.

Illetve középfül- vagy orrüreg gyulladást otthoni körülmények között nem lehet diagnosztizálni és ennyi idősen még egy nátha is ebbe torkollhat.

2016. márc. 23. 12:10
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, az valóban igaz, hogy C-vitamin cseppet vagy Salvus vizes párologtatót lehet orvos nélkül is adni, mert nem igazán lehet túladagolni. Deén akkor vagyok nyugodt, ha az orvos állít fel diagnózist, főleg, ennyi idősnél.
2016. márc. 23. 12:12
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, őszintén, minek tetted fel ezt a kérdést?
2016. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!