Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesemnek volt arcüreggyulla...

3 évesemnek volt arcüreggyulladása. Gyógyultnak minősítette az orvos kb 2 hónapja, utána nem is volt gond, de most pár hete olyan mintha lenne váladék az orrában de hiába szívatjuk nem jön semmi. Tanácsok?

Figyelt kérdés
EGy hétig használtunk nasivint, meg itattam vele fluimucilt is kicsit szakadozva köhögött. de nem történt javulás.
2014. jún. 4. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
mosd át az orrát minden nap 2x tengervizes sóoldattal, azután szívd ki a nóziját.
2014. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs inhalálótok? Mert az sokat tud ilyenkor segíteni.

A másik meg, hogy ha esetleg az orrnyálkahártyája van megduzzadva és azért tűnik úgy, hogy nem kap levegőt rendesen, de nem az orrváladéktól, akkor vannak erre készült allergia gyógyszerek, mint a Fenistil csepp vagy Aerius szirup. De ezt orvosnak kell felírni, mert vénykötelesek. És ezek ne zavarjon meg, hogy allergia gyógyszerek, az orrnyálkahártya ugyanúgy megduzzadhat egy sima náthánál is és ez leviszi a duzzanatot. Nekünk mindig ez van nátha idején. Aerius szirup, tengervizes orrspray, Nasivin orrspray, illetve ha váladékoldás kell, akkor pedig vagy inhalálás, ha durvább, ha enyhébb, akkor simán ACC.

2014. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aeriusunk van még otthon, azt akkor adhatom neki?
2014. jún. 4. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:

OFF:

"mosd át az orrát minden nap 2x tengervizes sóoldattal"

Azt meg hogy kell csinálni???

2014. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. lehet hajtógázas tengervizes orrsrayt kapni.

kb. 2000.- körül van, viszont nagy, akkora mint egy izzadásgátló spray.

azzal kell belefújni az orrába egy jó nagy adagot.

nekem allergiás a fiam, hónapok óta mossuk az orrát, több orvos is ezt javasolt és tényleg hatásos, gondot nem okoz!

2014. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

jaa..akkor egy sima tengervízes orrsprével BEFÚJSZ neki!Az nem átmosás!

Az átmosás az ha átmosatod az arcüregét!Erre lettem volna kíváncsi!

2014. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én azt írtam, hogy mossa át az ORRÁT, nem azt, hogy az arcüregét ;)

egyébként nem sima befújás, nagyon sok különbség van :)


rengeteg cikk van az orr átmosásról, olvass utána ha érdekel, nekünk tényleg sokat segített. a befújás csak fellazítja az orrban lévő váladékot. az átmosással meg kimosod az orrüregeket

2014. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!