Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyerek esete a dackorsz...

5 éves gyerek esete a dackorszakkal? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A lányom 5 éves. Fejlesztő tornára kell járnia, aminek az egyik következménye az idegrendszer kis mértékű visszafelé fejlődése. Vannak gyerekek, akik ilyenkor ujra bepisilnek pl.

Na az én lányom teljesen úgy viselkedik, mint egy 3 éves. (Két 3 éves is van a baráti körben, teljesen azonos a viselkedése velük.)

Mindenen kiakad, megdértődik, főleg ha nem az ő akarata érvényesül. Semmire nem kérhetem meg, mert a válasz azonnal nem. "Csakazértsem." Ráadásul sokkal érzékenyebb is, ha valamit szóvá teszek, azonnal zokogás lesz belőle.

Az a bajom ezzel, hogy nem a saját 3 éves szintjére fejlődött vissza. Mindig is egy jo természetű, könnyen kezelhető gyerek volt. Voltak hisztis meg dacos időszakok, de ennyire durva soha nem volt. Most meg fogom a fejem, és nem tudok mit kezdeni vele.


2016. márc. 26. 07:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a torna miatt van, akkor hamarosan elmúlik, türelem.
2016. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van ennek valami racionális, tudományos magyarázata is? (torna hatása a fejlőséi visszaesés)

A ti esetetekben nem látok a kettő között összefüggést. Inkább a viselkedés okát kellene megvizsgálni, ha kell, akkor szakemberrel.

2016. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van. A legtöbb gyereknél regressziót okoz.
2016. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez nekem nagyon kevés! Miért okozna regressziót? Hogyan, miképpen?
2016. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézd, olvass utána. :)
2016. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs, nem akartam még elküldeni.

A lényege a korábbi idegrendszeri állapotban rejlik, így függ össze a regresszióval. A primitív reflexek egy életkorban normál esetben is megvannak, majd kialszanak, hogy a következő szint felépülhessen. Ha azt a területet éri intenzív inger, ami korábbi állapot kioltását célozza, az agy keresi az utakat, próbál kompenzálni. A többinek tényleg olvass utána.

2016. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Szívesen utánaolvasok:) Kérek szakirodalom hivatkozást:)
2016. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 és fél éves a kisfiam, ugyanezt a tornát kezdtük másfél hónapja, azóta majdhogy nem minden este bepisil alvás közben, sőt, kétszer nappal is előfordult már, pedig vagy 10 hónapja tökéletesen szobatiszta (volt). Nekem a tornán azt mondták, hogy ez "jó" dolog, sikeres a torna, hiszen visszanyúlt az idegrendszere arra az állapotra, ahol a "hibát" kell keresni és kijavítani. Maximum 2-3 hónapig tarthat a visszaesés. Addig csak azt tudom tanácsolni, hogy legyél türelmes vele, ugyanakkor nagyon határozott és következetes is. A tornát amúgy szereti? Nincs esetleg benne valamilyen megbántottság, szégyen érzet? Mert az én kisfiam rájött magától, miért kell járnunk rá (élettani pöszeség, nem beszéd elmaradás, de nagyon rosszul artikulál, alig érteni, mit is mond), és az elején szegény nagyon szégyellte magát. A Kislányod hogyan éli meg? Hátha pszichés dolog van ezen kívül a háttérben.
2016. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj, velem ne kötekedj. Keress rá, az internet, könyvtár nyitott előtted is.

Tudod ezeket éveken keresztül tanulják, én is tanultam anno, remélem nem képzeled, hogy itt fogom összefoglalni.

Leírtam, amit érdemesnek tartottam. Ha érdekel, fordíts rá energiát nyugodtan.

2016. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Eddig nagyon tetszett neki a torna, de most mióta ez a dackorszak van, azóta nem akar menni. Múlt héten teljesen kajla volt, ki is lett küldve, hogy ha tud koncentrálni, visszamehet. Pár percig kint volt, megnyugodott, visszament. Itthon viszont mutatja, mennyit fejlődött, teljesen büszke magára.

Neki azért kell járni, mert nem kúszott és mászott, így bizonyos idegpályák nem alakultak ki nála. Emiatt nem mennek a keresztpályás mozgások, illetve egyensúly zavara van, meg mozgáskoordinációs problémák. Másfél hónapja jár, tényleg ügyesedett, fejlődött mozgásilag. Csak hát ez a dacolás brutális. De igyekszem türelmes lenni akkor, és remélni, hogy hamar továbblép. :)

2016. márc. 28. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!