Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiúk vagy lányok felnevelési...

Fiúk vagy lányok felnevelési költsége a nagyobb 18 éves korukig? Vagyis a fiúk étkeztetése vagy a lányok öltöztetése a drágább?

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit előítéletes, nem?

Szerintem amúgy nincs értelme ilyen különböztetést tenni. No meg a 18 éves kor is hülyeség hiszen manapság 18 évesen még bőven a szülei tartják el az emberek többségét.

2016. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gnoomage ***** válasza:
100%
Várj, te most komolyan azt kérded hogy a srácok többet zabálnek e mint a csajok a cuccaikra költenek?...
2016. márc. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikailag nem tudom, de nem hinném, hogy a nemen múlna bármi. Inkább a szülők lehetőségén s hajlandóságán, a gyerek igényein... Tuti hatalmas a szórás s nem azért költenek valakire mondjuk havi 100 ezret, mert alatta nem jönne ki, csak telik rá, miért ne?

Szerintem akár fiú, akár lány, tudja mire költeni a pénzt, ha van. A minimálisan szükséges pénzmennyiség pedig bámulatosan szór, ahogy már írtam.

2016. márc. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy hatalmas különbségek lennének. A legdrágább gyerek az lesz amelyik rábeszél arra hogy vegyél egy kutyát. Vagy egy lovat.
2016. márc. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a lányok maximum azért dragábbak, mert havi szinten kell betét/tampon és fájdalomcsillapító ha nem szerencsés. De ez azert nem olyan hatalmas költség, hogy egy beteges vagy követelőző fiú ne tudná behozni vagy lepipálni.
2016. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ezen még nem gondolkodtam, pedig mindkét nemből van itthon 1-1 ovis. És akkor mi van ha kifogsz egy öltözködni szerető fiút? Nekem sikerült és már most döbbenetes mennyiséget képes néha megenni. Azt is vedd figyelembe, hogy sportolnak -e, az is rengeteg pénzt visz el.
2016. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a gyerek egyéniségén, és a szülők hozáállásán, lehetőségein múlik az a költség.
2016. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt több más kltség is felmerült, de igazából engem a második kérdés érdekelne, és komolyan
2016. márc. 24. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
13%

A gyerek költségigénye nem a gyereken, hanem a szülőn múlik. Akit a sznob szülei arra nevelnek, hogy márpedig mi síelni meg röpülőzgetni járunk, a legdrágábbik magániskolába iratkozunk a csodatelefonos burzsoázia közé, mert mi vagyunk maga a felsőbbrendűség, az ne csodálkozzon, hogy aztán a gyerekének költségesebb hobbik fognak az eszébe jutni, mint a "Marikáéknál", akik vasárnaponként kibicikliznek a kislánnyal a rétre virágot szedni, és a gyerek legmeredekebb ötlete a színes ceruzánál meg a macskatartásnál befejeződik...


Van egy olyan érzésem, hogy az öltözködés igénye talán drágább lehet a fiúk ilyen-olyan játékainál, (amiket úgyis ingyen lopnak le a netről,) pláne az étkeztetési különbségeknél. Fiúk is nagyon divatoznak, de ha egy fiú megtalálta a legmenőbb cuccot magának, akkor mosás nélkül el van abban hónapokig (végelszakadásig) ugyebár. Na most egy lánynak, csak azért, mert tegnap a pirosban volt, akkor az a szín ma már nem lehet rajta...


Mért gondolod, hogy ma egy átlag fiú többet mozogna, enne egy átlag lánynál? Ezek nem marokszedő munkások, sem sportbajnokok, ülnek az iskolában, aztán meg a számítógép előtt. Ebben a korban ráadásul a fiúk soványabbak a lányoknál. Nézd végig őket, ezeket a pálcika gyerekeket, jó, ha érettségire összejön nekik a 60 kiló cipőstül, és most nem akarok csúnyát mondani, de ezzel szemben a lányok középiskolás korukban már folynak széjjel, meg se tudod állapítani, melyik a gyerek, melyik a felnőtt, melyik a felvarrt 70 pluszos színésznő. Elismerem, hogy 20 felett, amikor a gyúrósoknak máson sem jár az eszük, mint a konditermen és a tömegnövelésen, akkor jóval többet esznek az amúgy is állandó fogyókúrákkal küszködő hölgyeknél. De az átlag iskolásnál nem biztos, hogy elő kéne ezt a témát venni...

2016. márc. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

Azért a repülés nem feltétlenül drága dolog. Volt időszak amikor száz forintos jegyekkel jártuk be Európát pedig még az átlagot se kerestük. Olcsóbb volt mint a Balatonra menni. Síelésről nincs tapasztalatom de el bírom képzelni, hogy esetleg azt is lehet költség hatékony módon.


Ez ruha dolog viszont nagyon igaz lehet, hogy a fiúknak sokszor egy-két ruha tetszik és örökké azt akarják a lányoknak pedig mindig új kell.

2016. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!