Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem helytelen ez a...

Csak szerintem helytelen ez a viselkedés egy kilenc éves gyerektől?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, nem igazán szoktam ebbe a témakörbe írni, de engem ez kicsit meglepett. Kíváncsi vagyok, az itteni tapasztalt anyukáknak erről mi a véleménye...

Ma voltunk a szüleim keresztlányánál, aki egy kilenc éves iskolás kislány, harmadik osztályos. A kislány elég izgő-mozgó, ritkán lát minket, így biztosan az is benne volt, hogy örült nekünk. De a viselkedése ma engem kicsit meglepett, a korához képest.

A kislány állandóan rohangált, mikor ettünk volna, akkor is a kezemet rángatta, hogy menjek el vele játszani, a labdájával dobált és majdnem eltalálta a szemüvegemet. Amikor felálltam rámkapaszkodott és nem engedett ki minket az ajtón. Én elég energikus vagyok úgy egyébként, de most fáradtabb voltam de akkor is csaj rángatott. Az anyja meg nem szólt rá...

Csak szerintem kilenc évesen ez nem illő viselkedés egy vendéggel szemben?



2016. márc. 27. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

"Csak szerintem kilenc évesen ez nem illő viselkedés egy vendéggel szemben?"

Illő, nem illő, szerinted mit lehet tenni? Az teljesen normális, hogy egy kisgyerek "produkálja magát" vendég jelenlétében. Nyilván zavaró, de ugye nem gondolod, hogy sarokba kellene állítani azért, mert lelkesedik?

2016. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Sztem a kérdezőnek inkább az a baja, hogy anyuka nem szólt rá a gyerekre.

És jogos.

2016. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát 9 évesen szerintem már nem itt kéne tartani.
2016. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
unokahúgom ugyan ez, bár vele folyamatosan üvölt az anyja, nagyon sajnálom szegény gyereket. Ő előző kapcsolatból van, nem kap szinte semmi figyelmet, nem foglalkoznak vele. Valószínűleg látta, hogy te foglalkozol vele, azért produkálta magát, hogy figyelj rá, valaki szeresse őt is...
2016. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Hm, hát nem tudom. Nekem nyolc és fél éves a fiam, de ilyet már jó ideje nem csinál. Ha étkezés van (akár van vendég, akár nem), tudja, hogy neki is az asztalnál van a helye. Nem mondom, olyan már volt, hogy leves után bepróbálkozott, hogy "jóllaktam, megyek játszani", de eleve tudom, hogy nem is lakott jól, és nem kelhet fel csak úgy. Ebéd van, kész. Tisztában van vele ő is, és nincs is hiszti, csak vigyorog, hogy megpróbálta, de hát nem jött össze.

Tud időnként ő is szeleburdi lenni, ez is tény, de ha rászólunk, akkor lenyugszik. És egy ilyen szituációban már régesrégen rászóltunk volna.

2016. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Elég fura.

Nekem is van egy 9 éves harmadikosom, aki ráadásul fiú, de nem szokott ilyen lenni, pedig egy örökmozgó ő is!

Mondjuk neki van testvére, így nem rángat senkit, hogy foglalkozzon vele, de amúgy sem hagynánk az ilyet, mindenképpen rászólnánk miatta.

2016. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Igen, hát majd pár év múlva meglátjuk, te hogyan boldolgulsz a sajátoddal. ;)

Nyilván zavaró ez a viselkedés, nyilván rá kellett volna anyunak szólni, ez evidens. Ezekben teljesen igazad van.

De nem tudhatod, még van a háttérben. Lehet a gyerek hipetaktív, figyelemzavaros, Aspergeres, hogy csak a divatos kifejezésekkel éljek, lehet bármi baja, lehet csak egy-két ilyen alkalom, talán tényleg csak produkálta magát.

Vannak olyan gyerekek, akik társaságban, főleg idegenek előtt sokkal rosszabb képet mutatnak magukról, mint amilyenek különben.

Csak azért írtam ez utóbbiakat, mert nem szabad messzemenő következtetéseket levonni a gyerekekről ilyenek alapján. Te sem akarod majd, hogy a saját gyerekedre mondjanak mások mindenfélét.

2016. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, egy párszor mellégépeltem.
2016. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván ez a gyerek habitusától is függ, nekem is pont egy kilencéves harmadikos kislányom van, de ő nagyon is visszahúzódó. Viszont ez a szertelen viselkedés ebben a korban már kissé furcsa.


Kérdező és 1. válaszoló: egy kilencéves már nem kisgyerek!! Épp most kezd kiskamaszodni (ha ugyan nincs már benne a közepében), bármilyen furcsán is hangzik.

2016. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Fájt volna kinyitni a szádat, hogy, "Rebeka, légy szíves ne nyúzz"?

Nem puffogni kell, hanem rászólni a gyerekre - a szemüvegért külön... ha már az anyja nem képes rá.


Én is kiigazítom a szintén 9 éves unokahúgomat, ha vadul játszik, vagy csakazértis dobál, pl. Megfogom, a szemébe nézek és határozottan rászólok. Azonnal megérti, és csinálunk mást.

De, ha csúnyán odamond a nagyanyjának, akkor is rászólok, hogy nem a barátnőjével beszél.

2016. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!