Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a keresztény...

Mit gondoltok a keresztény barátaitokról, ismerőseitekről?

Figyelt kérdés

Mi az amiben tudtok velük azonosulni, milyen értékeket képviselnek amit szimpatikusnak találtok?


Illetve melyek azok a dolgok amiket képtelenek vagytok megérteni, amik távol állnak tőletek, vagy egyéb dolgok miatt kivetnivalót találtok a mondanivalóikban, viselkedéseikben?



2015. aug. 7. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
kemény botláskövet tettél sokak elé...
2015. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy keresztény barátnőm. Mondhatnám hogy álszent, de nem nagyon érdekel, mert a hite neki fontos, aki meg nem hívő annak nem gond. Szóval nagyon jól megvagyunk, külön dicséretes, hogy nem erőlködik nálam térítéssel! Ez nekem nagyon pozitív. De ez nem jelenti azt, hogy nem válaszol nagyon szívesen ha kérdezem. Mondtam neki hogy én nem vagyok vallásos, de szívesen meghallgatom a véleményét dolgokról, mert érdekesnek találom. De elfogadja ha "vitázom". Megegyeztünk, hogy egyikünk sem fogja, nem tudja meggyőzni a másikat, és nem fogunk haragudni egymás nézetei miatt. Nagyon jókat szoktunk vitázni, nem méregből, a vége mindig nevetés. Ha minden keresztény ilyen lenne, más lenne a megítélésük sokaknak. Az meg hogy mennyire hithű, nem rám tartozik. Mindkét fél pozitív hozzáállása kell, előítélet nélkül. Engem nem befolyásolnak azok a dolgok, amiket saját maga elé rak akadálynak. Vannak olyan dolgok, amiket csak velem beszél meg, mert tudja hogy én máshogy közelítek meg bizonyos problémákat. Szóval most épp ő a legjobb barátnőm.
2015. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem jó arcok, úgy álltalában véve sokkal rendesebb emberek mint a "átlag" persze ezt is embere válogatja, mert van aki már túlzásokba esik, pl nem jön el szülinapomra mert ott szeszt isznunk, pedig az a vallás nem is tiltja, sőt a templomban is szoktak, van egy olyan szertartásuk amikor isznak egy kicsi bort, még az is aki nem 18, és még azt se mondhatják ,hogy nagy berúság lenne vagy ilyenek, kulturáltan szórakozunk, ne ők idegesítenek, mert a saját elveiknél is szigorúbbak, de a többség akik nem ilyenek azok jófejek nagyon, az értékrendjük nekem nagyon bejön, meg mondtak sokmindent ami a bibliában van, azokkal is egyet értek
2015. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja meg az is tetszik, hogy van aki katolikus van aki református, meg még mindenféle van, de az nem igaz amit mondanak sokan ,hogy utálják egymást, néha vitatkoznak, de teljesen normálisan és attól még haverok, meg néha mennek egymás templomába is
2015. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!