Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak olyan történetek,...

Vannak olyan történetek, amikor a bíróság apánál helyezte el a gyereket?

Figyelt kérdés
Tudom azt mondják, hogy anyapárti a bíróság. Mesélnétek olyan történeteket amikor a gyermek apához került? Milyen indokok voltak?

2016. márc. 29. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Azért mondják ezt, mert a statisztikák mutatják, hogy anyáknál maradnak a gyerekek. Az a mögöttes változó, ami a tévedést okozza, hogy az apák nem akarják a gyerekeket, többségében. Így kerülnek a nőkhöz.


De ha akarják, ugyanannyi esélyük van. Mivel kisgyerekről írsz és nem babáról. Ha egy egyhetes szoptatott baba lenne, azt -hacsak nincs valami óriási gond - az anyjának ítélnék. De pl. a mi babánk 4 hetes, a férjem jobban keres, tápszeres a kicsi, tökéletesen el tudja látni és nem kell a férjemnek dolgozni járnia irodába, szóval komoly esélye lenne a picinkre válás esetén, ha akarná. Szerencsére erről szó sincs, de volna esélye.:)


A sógorom nemrég "megkapta" a 10 évesüket, mert vele akart maradni a kislány, a másik két gyerek az anyjukkal maradt. Igaz, hogy nem kellett volna megkérdezniük a 10 évest még, de a bírók a gyakorlatban megkérdezték, kivel akar maradni és annak ítélték, a másik kettő nagyobb gyerek.

2016. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan esetről tudok, amikor a két nagyobbacska fiút már megkérdezték, kivel akarnak maradni, és az apjukat választották. Egyébként pedig tökéletesen írta az előző válaszoló, a gyerekek nem azért maradnak olyan nagy százalékban az anyánál, mert a bíróság anyapárti, hanem mert az esetek túlnyomó többségében a szülők erről megegyeznek egymás között. Ha perre kerül a sor ebben a kérdésben, alig valamivel ritkábban ítélik a gyereket az apának, mint az anyának, főleg nagyobb, már iskoláskorú gyerekek esetén.
2016. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
6 éves koromban váltak a szüleim, apámhoz kerültem. nem tudom a pontos indokot, soha nem is kérdeztem, normális, tanult, művelt emberek a szüleim
2016. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Az ismerősöm pincérnő volt, a férje ügyvéd. A nő normális, rendes volt, nem volt alkalmatlan a gyereknevelésre, volt lakása, mégis az apánál helyezték el a gyereket. Gondolom, az apának volt ismerőse, aki nyomást tudott gyakorolni a bíróra. Meg pénze.
2016. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédban lakik egy srác, ott anyukától elvették a gyereket. Mondjuk nem apukának került, hanem a mamához.

A kislány otthon volt, mindig koszos volt, nem fésülködött, sosem volt megfelelő ruhája, így mindig beteg volt. Anyuka éjjel 11kor a 3 gyerekkel még mászkált minden felé. Aztán aludt délig, vagy tovább, a gyerekek meg azt csináltak, amit akartak. Enni sem adott nekik.

A csaj ennek ellenére nem akart lemondani. Beidézték az óvónőket is a bíróságra. Végül a csaj lemondott, mert belátta, hogy nincs más választása.

Láthatásra elviszi a kislányt, de ugyanúgy koszosan hozza haza, meg nem nagyon foglalkozik vele sajnos.

2016. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2,5éves voltam mikor a szüleim elváltak. Apunak itéltek. Ott mama nyugdijas volt már,de fiatalon. Volt külön szobám. Anyunál nem lett volna. Állítólag anyu járt bulizni is pl. De én ugye ezeket nem tudom. És de a bíróság anya párti,jogász ismerőstől kértem tanácsot én is lányom miatt és mondta ha apának és nekem is van munkám,nem számit hogy neki saját lakás,nekem albérlet,én kapnám 99,99%
2016. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjem apukája kétszer vált, mindkétszer ő kapta a gyerekeket. Ő harcolt mindig értük, és a bíróság úgy látta, hogy jobb helyük van az edesapanal. Vagyoni különbség nem volt, tehát nem ez döntött az ügyben. Az én szerény véleményem, hogy mindkét felesége bolond volt egyébként és egy kutyát nem bíznék rájuk, így nem csodálom, hogy a bíróság nem nekik ítélték a gyerekeket. A férjem anyja végül nagyon elkezdett harcolni,egy lathatas után nem vitte haza és hónapokig bujkált vele, végül rendőrök találtak rájuk. Utána viszont soha többet nem kereste, csak amikor megtudta, hogy felnőttként már kicsit jobban megy a sorunk és kölcsön akart kérni
2016. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom 3 éves kor alatt nagyon nyomós indokkal veszik csak el a gyermeket az anyátol es nem az anyagi hátter az első amit vizsgálnak.


Nekem egy apuka mesélte hogy őt othhagyta a párja gyerekkel együtt igy ő neveli a gyermeket viszont hivatalos elhelyezés még nem volt es apuka tart is tőle hogy nem neki ítélnék mert az anyuka nem mondana le hivatalosan.

2016. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm hivatalos jővedelme csak gyes mégus nála van a gyerek hivatalosan birosagi itélettel.
2016. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*és albérletben lakik..
2016. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!