Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben melyik megoldást...

Ilyen esetben melyik megoldást választanátok?

Figyelt kérdés

Majdnem két éves a gyerek. Tavaly és tavalyelőtt nem voltunk nyaralni. Eredetileg úgy terveztük, hogy a gyerekkel együtt mennénk egy külföldi nyaralásra.

Nemrég egy belföldi hosszúhétvége után annyira elfáradtunk, hogy a férjem felvetette, hogy lehet, hogy a külföldi nyaralást a gyerek nélkül kellene megejteni, ha tényleg pihenni akarunk.


A szüleimet imádja a gyerek, én teljes mértékben megbízok bennük. Betartják a nevelési elveinket, rettentően odafigyelnek rá. Egy-egy heteket volt már náluk, semmi gond nem volt. Férjem javasolta, hogy inkább náluk nyaraljon, hármasban maximum belföldre menjünk.

Másik nehézség, hogy autóban nem hajlandó aludni. Így félek is egy 8-10 órás autóúttól vele.


A fentiek fényében ti mit tennétek? 7-10 napra a nagyszülőkre bíznátok és elmennétek külföldre kettesben, vagy inkább vinnétek magatokkal?


2016. márc. 30. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
En is a gyerek nélkul mennek el nyaralni. 2 lányom van (2 és 5 évesek). Az év 365 napjában kiszolgálod oket, annyi ido jár nektek is, hogy csak kettotokre koncentráljatok.
2016. márc. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
1-2napot el tudok képzelni a gyerekeim nélkül, de több, mint egy hetet nem. Mivel nálatok ez nem újkeletű, miért ne? Én megőrülnék ennyi időre külön, de ti már csináltatok ilyet, akkor mi a gond?
2016. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

És miért olyan helyet választotok, ahova 8-10 óra az út?

Én belföldre mennék nyaralni a gyerekre, külföldre pedig 4 napra kettesben. Ez a maximum, amit el tudok képzelni.

2016. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

egy-egy heteket már volt ott, akkor nem okozott gondot, pedig még most sincs két éves, akkor mi a kérdés?

gondolom nem okoz nektek lelkiismeret gondot ha nem látjátok a gyereketeket egy hétig..


mi együtt mentünk a gyerekkel nyaralni mindig, 2 éves korától aludt 1-1 éjszakát a nagyszülőknél

2016. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Ha van rá igényetek, lehetőségetek miért ne? Jó helyen lenne a mamáéknál. Személy szerint én inkább belföldre mennék 3-4 napra gyerek nélkül. Akár mi is van, max. 3 óra alatt ott vagyok a gyerek mellett.
2016. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Amennyiben a gyerek jól érzi magát és van lehetőségem vele is nyaralni én otthon hagynám a nagyszülőkkel.


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy minél hosszabb a nyaralás annál jobban alkalmazkodnak a gyerekek is.


Viszont attól, hogy rövid távon nem alszik az autóban hosszabb távon feltehetőleg aludna, főleg ha este indulnátok és éjjel utaznátok.


AMiatt döntenék a kettesben nyaralás mellett, hogy kettesben is ki tudjunk kapcsolódni.

2016. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

pihenni lehet akkor is, amikor "csak úgy" mamánál van a gyerek. szerintem egy ilyen nyaralás a KÖZÖS élményről szól.

én max akkor mennék nélküle nyaralni, ha azon a nyáron megyek vele IS, és akkor a 2-3 nyaralásból mondjuk 1-re csak kettesben mennénk.

mondjuk persze ha megengedhetném magamnak.


amúgy szegény gyerek mondjuk jövőre fotókat nézegetve megkérdezné, hogy és ő hol van? miért nincs ott?

2016. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Mivel nálunk a család része a gyerek is, ezért természetes, hogy elvisszük a családi nyaralásra.
2016. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van a férjednek. Ekkora gyerekkel nem lenne kikapcs a nyaralás. Ennyi jár nektek. Teljesen természetes, hogy 2esben mentek.
2016. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Közös élmény, ja, tök jó közös élmény (a gyerek nem aludt az autóban 10 órán keresztül, odaérve nyűgös és hisztis volt, este az új hely miatt nem aludt, másnap úgy keltünk mind a hárman mintha előtte buliztunk volna, tehát az első 2-3 nap szar volt, a maradék napokon meg győztük jól érezni magunkat, utolsó nap azon aggódtam hogy vajon hazafelé fog-e aludni, este elfogadja-e a saját ágyát blabla)...

Én voltam már 2 évessel külföldön, soha többet amíg be nem tölti a 4-5 évet. Nem tudtam élvezni mert a gyerek az idegen helyen nem akart aludni, állandóan nyűgös-hisztis volt, jaj, nincs is kedvem leírogatni, rossz volt.

Voltunk 4 napot balcsin is, saját nyaralóban, a helyzet ugyan az volt de legalább kevesebb kidobott pénz volt. Félre értés ne essék, imádom mindkét gyerekemet, de aki azt mondja hogy ilyen kicsi gyerekkel az igazi egy nyaralás, annak vagy nincs gyereke, vagy már nagyok és elfelejtette hogy milyen is volt, vagy csodagyereke van...

Én a helyetekben kettesben mennék, a gyerkőccel max pár napot belföldre. Szerintem is megérdemlitek hogy egyszer elmenjetek kettesben és ha teljesen megbízol a nagyszülőkben, én a helyedben akár 1 hétre is rájuk bíznám.

A szüleim is nagyon jó nagyszülők, mindkét gyerekemre már pár hetes koruk óta vigyáznak, mindenben hallgatnak rám, követik a nevelési elveinket. Én bármikor elmennék 1 hétre a férjemmel úgy hogy itthon hagyom a gyerekeket. Mi évente egyszer szoktunk elmenni wellnesselni 3-4 napra gyerekek nélkül, imádom minden egyes percét. :D Nem mondom, hogy nem szoktak hiányozni, de mindig próbálok arra gondolni, hogy nekünk is jár ennyi, 4 nap gyerekek nélkül.

2016. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!