Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kutyások, ha beleszerettek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kutyások, ha beleszerettek valakibe, aki allergiás a kutyaszőrre, és nem lakhat vele, de amúgy szereti az állatkát, milyen megoldást választanátok?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés: van egy gazda, aki amíg nem volt senkije, együtt lakott a kutyájával, aki egyébként kint és bent is jól érzi magát (foxterrier), és lett egy párja, akivel szeretik egymást, a párja a kutyát is szereti, de nem lakhat állattal egy lakásban.

Hogy lehetne ezt a konfliktust elsimítani, nem is igazán konfliktus, inkább megoldandó kérdés, hiszen nem arról van szó, hogy az allergiás utálná a kutyát,nagyon kedveli.

Viszont valóban nem lakhat vele egy térben.

A gazdi a kutyával néha szokott aludni, mármint az ágy végébe szokott gömbölyödni a kutya.

Ha a pár együtt alszik, a kutyának nyilván nincs ott helye.

Különben mindenben jól megértik egymást, társra találtak egymásban.

Ha a kutya ezentúl kint lakik, az megoldható például?

Hogy néz ki ilyen esetben a kutya féltékenysége, milyen módszerek vannak leszerelni?

Ki hogy kezelte a kutyás vs. kutyátlan kérdéseket? Tapasztalatok?



2015. nov. 10. 06:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

És ha az egyik félnek nem kutyája van, hanem gyereke, és a másik fél a gyerekbőrre allergiás? Na?

Mellesleg én nem kezdenék olyannal, aki képes lenne az addigi társát (kutyáját) "kidobni" az új kapcsolatért.

29N

2015. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Válaszodat sajnos nem lehet értékelni.


Senki nem allergiás a gyerekbőrre, az állatok szőrére viszont létezik allergia.


Beleszeretsz valakibe, és dobod, mert van egy allergiája?


Kérlek, gondold át, miket írsz!

2015. nov. 10. 08:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne egy-két normálisabb kutyás csoportba feltenni a kérdést, mert érdemben a kutyatartók tudnának válaszolni.
2015. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ne rakd ki a lutyad, mert megfazik. A paleolit etrendtol nekem minden allergiam megszunt, mint masnak is. Nekem macskaszor , parlagfu, nyirfa, nyarfa, mogyoro allergiam volt es teljesen megszunt. Kezdje el meg ma a lisztmentes paleolit rtrendet. A kutyad semmikepp ne rakd ki a lakasbol. Nekem is foxim van. 28 fokra futok es meg odafekszik a konvektor ele. En egyenesen szolok neki, h aludjon az agyamban. Ennyit arrol, h a te kutyad is szenvedne kint . Nembeszelve a tudatrol, h ot kikozositettek a csaladbol.

A paleolit etrend a megoldas. Nagyon finom , en nagyon boldog vagyok, amiota azt eszem.

N

2015. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Az allergia kezelhető, kérdés, kinél hogyan. Én a szúnyogcsípéssel álltam hadilábon gyerekkorom óta. Ugye ezeket a kis vérszívókat nem lehet elkerülni, így minden nyáron viszkettem mindenhol és fel voltam dagadva, a csípések begyulladtak, fájtak. Nem nagyon segített sokáig semmi.

Aztán találtam egy allergia teát, és elkezdtem inni, akkor már úgy voltam vele, hogy mindegy, mit próbálok ki, legfeljebb nem jön be, nem oszt, nem szoroz. Aztán csak csodát tett, mert elkezdtek enyhülni a tünetek, és már csak egy kis kellemetlenséget érzek, ha megcsíp egy kis dög, de a korábbi intenzív tünetek megszűntek.

Nekem papagájom van, rájuk is lehet, aki allergiás. Nos, én megpróbálnék mindent megtenni az allergia kezelése érdekében, már csak azét is, mert ez eleve egy kellemetlen dolog, és nem megoldás mindig az elkerülés.

2015. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Elozo vagyok. Irj privatot, ha kerdesed van az etrenddel. Akar naponta irhatsz , megadom majd az emailem is, ha kell, csak ne rakd ki a lakasbol a draga kis kutyad. Minden ejjel sirna, es szomoru lenne. Ez nem feltekenyseg vagy hiszti egy kutya reszerol.

Mondok neked recepteket, otleteket akar.

2015. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

1. vagyok

Nem érted a hasonlatot. Akkor szájba rágom:

Van valakid (évek óta). Jön most egy újabb valaki, és benned komolyan felmerül az, hogy "kidobd" az elsőt, mert nem passzol az újjal? Nyilván ez egy nagyon leegyszerűsített hasonlat, de gondold át.

Amit a többiek írtak, azokon érdemes elgondolkodni.

2015. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen szituacioban elezodik ki, hogy ki a jellemes ember, melto-e masok tiszteletere. Igy , ha felmerult volna ilyen helyzet es az akkori baratom ki akarta volna rakni a kutyajat, akkor biztos, hogy otthagytam volna a pasit.

Aki nem kovetkezetes, azt meg egy kutya se tiszteli. Egyetertek az elottem szoloval.

Sose ertik ezt meg a kutyasok: ahhoz, hogy szot fogadjon barmilyen helyzetben egy nagyon akaratos kutya, ugy kell elni es viselkedni, hogy tiszteljenek es kovethessen, felnezhessen rad. Sosem ertik, h tudom lehivni tuzelos kutyarol vagy verekedesbol.

Egy kutya sohasem fogja hazudni, hogy tiszteletre melto vagy. Mindig is tukrot tart eled. Ezt soha ne felesd el.

2015. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Persze ő volt a barátod amíg nem volt senkid , most meg simán kiraknád a kertbe télen,nagyon ragaszkodhatsz hozzá.

Am nekem macskaallergiám van, napi 1 allegra és semmi bajom, így mindhármunknak jó, nem csak nekem. Attól még van macskánk és ha szeretne az ágyba alszik. Am mióta itt van gyógyszer nélkül is negyedére csökkent az allergiám ,hozzászokott a szervezetem.

De ha már mindenképpen száműzöd, legalább ne télen. Benn lakik, nem növeszthetett túl nagy bundát télre. Addig legyen egy másik helységbe.

2015. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 SzMHZs ***** válasza:
70%

Van párom, együtt vállaltuk az állatokat (2 kutya, 2 macska), de ha oda jutnék, már az ismerkedésnél próbálnám felmérni ezt és hogy mik a lehetőségek a megoldásra. Én biztosan nem tudnék tartós kapcsolatra, együttélésre berendezkedni olyannal, akinek megoldhatatlan problémája (érzelmi vagy egészségügyi) van a kutyákkal, hiszen az életem részei, és ha ők egyszer nem lesznek, akkor is szeretnék még kutyát tartani. Az allergia szerintem is kezelhető, ebben az esetben főleg, hogy kedveli a kutyát, meg lehetne próbálkozni a különféle módszerekkel.

Az biztos, hogy én senki miatt nem változtatnék a kutyáimmal való kapcsolatomon, nem próbálnám "leszerelni" őket más miatt.

2015. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!