Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fél éve leválasztott kisfiam...

Fél éve leválasztott kisfiam miért hozakodik elő megint a cicizéssel?

Figyelt kérdés
2 és fél éves, már bő fél éve nem szopik, azelőtt is már sokáig csak este. Mostanában megint a pólóm rangatja, meg hogy van e a cicimbe tej, olyan nagy? Játszótéren látott szoptatni egy anyukát, utána odajott, hogy adjak neki is. De a játszótéri eset előtt mondta már. Ez azért van, mert a dackorszak miatt nyugtalan? Minden nap hisztizik ugyanis, és talán ezzel nyugtatná magát?
2016. ápr. 1. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ez azt jelenti, hogy ő még igényelné.

Ha nem szeretnéd szoptatni, akkor mondd meg neki valahogyan (pl. elfogyott a tej a cicidben, vagy bármi), ha meg még hajlandó lennél rá, akkor kínáld meg.

Az is lehet, hogy nem tudná már, "hogyan kell".

2016. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan így választottam le, fél éve, hogy nincs több tej a ciciben! Könnyen kezelte, és joideig fel sem hozta, de most megint. Az világos, hogy nincs több szopi, csak azt nem értem miért jutott ez most hirtelen eszébe? Tavaly augusztus környékén hagytuk abba.
2016. ápr. 1. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha Te már nem akarod, akkor tartsd magad ehhez.

Nem hinném, hogy ez most trauma neki, csak egyszerűen látta a szopizó babát, és eszébe jutott, hogy milyen jó is volt az. Nosztalgia. :)

Mondhatod neki, ha ilyen eset lesz megint, hogy : "igen, te is így ciciztél amikor kisfiú voltál, de már nagy fiú vagy, és azok nem ciciznek", vagy ehhez hasonló.

2016. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyi van emögött, hogy egyszerűen emlékszik még arra, hogy egykor ő szopizott. ezért próbálkozik néha, főleg ha mástól látja. Szépen magyarázd el neki hogy már nincs tejci és ennyi.

Nálunk is a nagy majdnem 2 éves koráig szopizott, aztán 2,5 éves korában jött a kistesó, aki persze sokat szopizott, és ilyenkor a nagy is mindig megemlítette, hogy ő is szeretne, vagy megkérdezte hogy ő is szopizhat-e? De neki mondtam hogy ő már nagy csak a picik szopiznak. Nincs ezzel gond szerintem.

2016. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!