Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Hogyan lehet ms-dos ban...

!Tomi! kérdése:

Üdv! Hogyan lehet ms-dos ban leválasztott köteteket újra csatolni, melyek elvesztették a leírójukat. Vagy valahogy lehalászni az adataim erről hasadt vinyóról?

Figyelt kérdés

Történt az, hogy win7 64x újratelepítésénél system partíciót formáztam, mert win környezetben a c: betűjel az elsődleges partíciót jelenti, amin egy gonosz windows uralkodott, aki számlálatlanul osztotta a kék halált. Ugyanezen c: betűjel ms-dos módban egy rendszernek fenntartott aprónak számító partíciót jelölt és a gonosz windows itt az e: -n pöffeszkedett, de sajnos hirtelenkedésemben a c:-t formáztam. Formázás előtt azért még le kellett választani, ami avval járt, hogy az összes leíróját elvesztette. Aztán tettem ugyanezt az e:-vel is kétségbeesésemben, mert már mindegy volt. A gondom az, hogy volt 2 kövér partíció is, amin életem munkája pihent sok privát információval. Az egyik recovery-nek fenntartott kötet, a másik az adataim, munkáim. Nos, ezeket ugyan nem formáztam és nem választottam le sehonnan, viszont eltűntek és nagyon hiányoznak.

Ha rackbe teszem és USB-n keresztül próbálom felismertetni , akkor csak a ~30 GB-s formázott c:-t látja (ez volt a valamilyen SYSTEM RESERVED). A fennmaradó 600 GB sehol.

Próbálkoztam a GetDataBack nevezetű törölt adat és elkomfiskált partíció mentővel, ami felismerte, hogy ezen a vinyón több van, mint 30GB, és ki is listázta, de csak a Gonosz Windows csontjait találta, amit talán rekonstruálni tudnék, viszont sehol nem mutatta a privát mappáim, mint pl: festmények, vagy text, vagy photoshop munkáim...


Van valakinek ötlete? Szellemek, szellemek, segítsetek...kérlek szépen bennetek...



2014. szept. 10. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem, miért kellett MS-DOS ban bűvészkedni?


A Windows 7 telepítőnek látni kellene a két megmaradt particiód, és szabad területként azokat, amiket elvarázsoltál.A telepítőben oda csinálsz egy új particiót, arra fel a rendszer és kész.

2014. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Azért kellett dos ban bűvészkedni, mert ez volt az egyetlen lehetőségem, amit a windows7 telepítő fel tudott ajánlani. Végig jártam a rendszer javítási lehetőségeket... A safe mode összes opcióját, kerestem bios-ban gyógyírt, teszteltem memóriát, de csak a win telepítő egyetlen kapaszkodót tudott nyújtani, s ez a dos volt. Még a telepítő sem tudta formázni az eleinte még látott partíciókat. Ekkor gondoltam, hogy formázom dos-t használva. A két leválasztott kötet után (system reserved, win7) nem látott semmit, csak a system reserved formázott utódját, ami 30 gb mindössze a 640- ből. Köszi az idődet még egyszer. Ha van további ötleted, szívesen fogadom. Üdv, Tomi
2014. szept. 16. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!