Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyerekeitek mennyire...

4-5 éves gyerekeitek mennyire önállóak öltözködésben, mihez van szükségük segítségre?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1 éve egyedül öltözik.

A cipő nyelvét még néha ki kell húzni cipőfelvételkor,de egyébként az is jól megy. 4 éves.

2016. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Cippzár, cipőkötés, gombolás?

Az enyém még nem tud cipőt kötni, gombolni. A többiben teljesen önálló. 4,5 éves fiú.

2016. ápr. 5. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
3 éves kora óta önállóan öltözik. A cipőkötésben gyenge a keze még. Be tudja kötni, de nem tudja még szorosra, ezért azt utólag mindig megigazítom. Illetve nem tudja teljesen betűrni a pólóját a nadrágba, néhány ponton utána igazítok. A gombolást nagyon ügyesen csinálja. Ha esetleg mellégombolná, akkor megkérdezem tőle, hogy biztos jó lesz-e úgy és akkor újra gombolja.
2016. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gombolást nem tudja, minden más megy neki.


Cipője nincs még kötős, azt még nem is próbáltuk. Anyósom óvónő, azt mondta ráér nagycsoportban, szóval majd akkor ráfekszünk :-)

2016. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, még én sem igazán próbáltam vele.
2016. ápr. 5. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Gombolás,cipzár megy:) cipőfűzőt még nem próbáltuk. De nincs is fűzős cipője. 1-es vtam.
2016. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fűzős cipője nem volt. Gombos ruhája se sok, nem is nagyon lesz. De a farmert begombolja. Zipzár simán megy.
2016. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. ápr. 5. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:

5 éves. cipője még tépőzáras, a nadrágokon jellemzően kapcsok vagy patentok vannak gomb helyett.

zokni-húzással néha akadnak gondok, ha szűk a szokni, illetve nagyon kényelmes gyerek, így ha haladni akarok és nem elkésni bizony én öltöztetem. Ám ha éppen megsértődött és világgá indul, pulcsit, kabátot, cipőt, mindent felvesz, bekapcsol, becipzáraz egyedül.

2016. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 5,5 éves- majdnem 6 már.


Amiben kell még segítség:

- fűzős cpő bekötése (feveszi egyedül, kihúzza a megkötőt, hogy be tudja dugni a lábát stb.- de masnit kötni nem tud még)

- ugyanígy ha nadrágon van deréknál megkötő, akkor azt megkötni

- harisnya felhúzásnál időnként még vannak érdekes dolgok- inkább csak igazítani kell ("belerázni", hogy az ülepe ne combközépig érjen, alul meg gyűrődjön- pl. wc után)

- ing gombolásakor a kézelő gombjainál kell segítség vagy ha igen apró a gomb



Minden másban teljesen önálló és az volt 4-4,5 évesen is

2016. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!