Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok vigyázni rokon...

Szoktatok vigyázni rokon gyerekere, vagy saját gyerekeitek kis barátaira úgy, hogy nincsenek ott a szüleik? Ilyenkor játszotok ti is velük, ott vagytok a közelükben?

Figyelt kérdés

Nehézségem: Sógornőm vigyázott a gyerekekre. 3 és 6 éves gyermekem felügyelet nélkül játszott nála az udvaron, kapu nyitva, ő bent kávézott a barátnőjével. Túl parázom ? (neki is van egy 4 és egy 6 éves gyereke, ők is kint voltak)

Mikor az ő gyerekei vannak nálam én félreteszem még a házimunkát is és társasozunk, kirakózunk, legózunk stb. persze ha jól eljátszanak hagyom őket és nem avatkozom be, de az a tapasztalatom, ohy egy idő után kell egy kis segítség, hogy ne legyen őrült rohangálás a nap. kiváncsi lennék, hogy másnál ez hogy néz ki?


2015. júl. 13. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Más felügyelet nélkül kiengedni az udvarra és más hagyni, hogy játsszanak a gyerekek egymással a másik szobában, miközben én pl főzök. Szentül meg vagyok róla a győződve, hogy a gyerekek akkor érzik magukat legjobban, ha nincsenek minden másodperceb "foglalkoztat", úgyhogy tök jól elvannak egymással, ha békén hagyják őket. Ha azt akarják, hogy társasozzak velük, vagy mondjuk folyamatosan civakodnak, ezért jobbnak látom lefoglalni őket, akkor persze szívesen beállok társasozni. De azért nem kell mindent eldobni, mert átjön a szomszéd gyerek játszani.
2015. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jelenleg négy gyerekkel vagyok, kettő a sajátom, kettő a barátnőmé. Éppen kint rohangálnak az udvaron, a kapura a retesz rá van húzva. Csak akkor avatkozom közbe, ha nem bírnak magukkal, vagy nagyon elfajul a dolog, de reggel óta itt vannak és még egy hangos szó sem volt. A két nagy és a két kicsi játszik általában együtt. 5 és 3 évesek.
2015. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

:-) Ha kinti játék van, akkor nekem pihi van! :-P Kiülök könyvet olvasni, közben csinálok limonadét, a lurkók nagyon szeretik, hárman vannak testvérek, barátnőméknek két gyerekük van, szokott úgy lenni, hogy 5 - en is itt vannak. :) De nincs gond, a kapu kulcsra zárva, a gyerekek általában homokoznak, medencéznek, ha baj van úgy is hallom, vagy úgy is sipákolnak nekem :P


Ha pedig bent vagyunk, akkor nyitott ajtónál játszanak, ha éhesek, szomjasak mindig szólnak, én addig teszek - veszek. Elvannak ők, hidd el!

2015. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!