Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnek? Miert viselkedik...

Mit tehetnek? Miert viselkedik mashogy?

Figyelt kérdés

A kislanyom 4 eves. Kozepso csoportos az oviban. Jo ideje azt mondja h nem akar oviba menni. Nem igazan jatszik senkivel,bantani is szoktak es veletlenul jatszani szeretne valamelyik csoporttarsaval elkuldik onnan. Az ovono azt mondta ma h beszelgessunk el vele itthon mert teljesen magaba fordult.

Itthon teljesen mas.

Vidam,nagyszaju,beszelgetos. Pont az ellentete annak amilyen az oviban.


2016. ápr. 6. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Leírtad a választ a kérdésedben:

"Nem igazan jatszik senkivel,bantani is szoktak es veletlenul jatszani szeretne valamelyik csoporttarsaval elkuldik onnan."


Ennyi bőven elég egy ovisnak hogy utálja az ovit. Beszélgethettek a kislánnyal is, de én a helyedben az óvónőkkel beszélnék, hogy próbálják bevonni jobban a többiekkel közös játékba. Meg mi az hogy bántják? Ki bántja, hogyan és miért? Az óvónő feladata lenne ezt megakadályozni és kezelni, főleg ha rendszeres.

Ha ezek nem segítenek akkor ovit váltanék.

2016. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igy gondolom en is hogy nem nekem kellene elbeszelgetni vele hanem az ovononek egy kicsit jobban odafigyelni. Van 1 kisfiu a csoportban akit nevelesi tanacsadohoz jar. Sok kislanyt bant/bantott. Lelokte a padrol,leonti vizzel oket vagy eppen folytogatja a masikat / ezek vtunk mi /.
2016. ápr. 6. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
No nálunk hasonlo a helyzet, csak nekem fiam van, de szintén 4 éves. Nálunk a fő baj az oviban van! Van egy kis démon aki szekálja a kisebbeket. A fiam évközben szokott be az oviba, ìgy ő kisebb mint az átlag. Nagyon nyitott jókedvű barátságos gyerek volt eddig. Az elmúlt hónapokban rémálommá vált! Este sírva fekszik, reggel sírva kel, éjjel felsír. Az oviban nem vettek észre változást, de sok konfliktusa van. Sokszor megverik a nagyobb gyerekek, sokszor jön haza oviban szerzett bibikkel. Csúfolják, egyszóval rászálltak. Ha egy elkezdi a többi folytatja. Óvónővel beszéltem már erről, tudjuk is hogy az a bizonyos gyerek a felelős a konfliktusok nagy számáért de nem tudnak vele mit kezdeni sajnos, sokat ül büntiben, de semmi nem hat rá szekálja a kisebbet. Most azon gondolkodom hogy átrakatom egy másik csoportba. Hátha... persze rengeteget beszéltünk vele erről és szép apránként el is mondta a dolgokat...így derült fény sok olyan helyzetre amiről az óvónő és mi sem tudtunk. Jah és ami a legtutibb az egeszben! Óvónő tanácsára mikor tudom elhozom ebéd után az oviból. Most hogy volt a márc 15, ott is csak 3 napot voltak oviban, abból egyet aludt ott, aztán a húsvét meg a tavaszi szünet miatt keveset volt oviban, szinte megszűntek az alvásproblémák. De most 2 napot már volt oviban úgy hogy ott aludt, bizony megint előjöttek a gondok. Szóval egyértelmű ovis sérelem. Ezt próbáljuk meg kezelni valahogy. Ti is beszélgessetek vele, ne nyiltan kérdezz rá inkább furfangosan hátha kiderúl valami ami nyomja a lelkét!
2016. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtato hogy sajnos masok is vannak igy. Mindennap beszelunk az ovirol es el is mondja h piszkaljak. Mikor ki...

Van egy kislany is aki inkabb elmegy 5 fiunak olyan rossz. O is szokta. Tudom hogy az ovonenik arra tanitjak oket h ne verekedjenek de hat nah...

Mikor azzal jon haza hogy folytogatta az egyik fiu hat nyilvan azt mondtam neki hogy ne haggya magat mert ugye az ovono ebbol semmit sem latott. O nem ottalvos ebed utan elhozom es volt hogy ugy jott ki h csurom viz volt. Mert az egyik kisgyerek ugy gondolta hogy leonti egy pohar vizzel.

2016. ápr. 6. 14:19
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyebkent sajnalom nagyon hogy ti is ilyen cipoben jartok.

Eleg rossz erzes ez egy szulonek.

2016. ápr. 6. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:

De mi az hogy úgy megy haza a kislány hogy csurom víz? Az óvónő dolga lenne átöltöztetni ilyen esetben.

Ha az én gyerekem rendszeresen az ovi miatt sírna akkor tuti ovit vagy csoportot váltanék, de előtte kérnék fogadó órát az óvónőktől, hogy megbeszéljük a dolgokat.

2016. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eleg sokat beszelgettunk most errol es az ovi valtas mellett dontottunk. Azt mondja nem szereti a gyerekeket. Amit nem is csodalok ezek utan. En oltoztetem at... az ovono meg sem emliti a dolgot.
2016. ápr. 6. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, mi is már többször beszéltünk az ovónővel. Tudják ök is hogy gond van azzal a gyerekkel, de nem ültethetik egèsz nap büntiszékbe... ezt mondta rá! A gyerek szüleit is többször behívták már. Szóval én erösen gondolkodom a csoport váltáson...nem látok más kiutat ebből. Valahogy ki kell mentenem abbol a közösségből! Másképp nm megy!
2016. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az óvónő dolga lenne békíteni a gyerekeket. Ha tudja hogy a te lányodat bántják, kiközösítik, az óvónőnek kellene leülni velük megbeszélni. Miért közösítik ki, miért nem szeretnek vele játszani, miért bántják stb... Lehet hogy kiderülne a gond, a lányod is tudna változni vagy a többiek változni. Te ezt otthonról nem tudod megoldani sajnos.

Ha az óvónő nem hajlik a probléma megoldására akkor váltsatok ovit.

Minden jót.

2016. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!