Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire apás lenne vagy...

Ennyire apás lenne vagy valamiért hozzám nem kötődik úgy a kisfiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam egy éves. Eddig nem is nagyon gondolkodtam ezen a kötődés dolgon, nem éreztem azt, hogy nem lenne meg nálunk, annak ellenére, hogy kezdetekben nagyon féltem ettől, mert császárral született és még szoptatni sem tudtam. Szokott jönni hozzám, bújni, puszilgatni a maga módján :) De mostanában azt vettem észre, hogy ha valami baj éri és meg kéne nyugtatni, hiába van az ölemben, nem felém fordul, hanem kifelé és ha meglátja az apját, akkor egyből kéredzkedik hozzá. Van persze amikor oda-vissza, egyik-kézből a másikba jár, mert azt se tudja kihez menjen, de nekem rossz, hogy nem mindig nálam nyugszik meg. Persze sokat vagyunk csak ketten egyedül, és ha nincsen senki, akkor nyilván megnyugszik nálam, de akkor sem úgy, hogy hozzám bújik, hanem így kifelé fordul, tényleg mint aki ki akar az ölemből menni. Szerintetek tényleg azért csinálja, mert nem érzi azt, hogy én meg tudom nyugtatni? Vagy csak ennyire apás lenne? Tudni kell talán még, hogy ha apa nincs itthon, álom jó gyerek :) Ha már a reggel úgy kezdődik, hogy otthon van és a kisfiam meglátja már onnantól sír utána, megy utána stb. Apa is mondja mindig, hogy nem tudja hogy miért, mikor "alig foglalkozik vele". Persze ez nem igaz, csak ritkán van vele a munka miatt.Lehet, hogy éppen ezért kell neki ő. Egyébként, ha jó kedve van tényleg meg szokott engem szeretgetni, meg kéredzkedik hozzám stb. Alvásból is ha felriad az ölembe veszem, akkor hozzám bújik úgy alszik vissza. Van hogy ha csak meglát h igen ott vagyok, akkor már csukódik is le a szeme. Idegenek társaságában is mindig figyeli hogy hol vagyok, vagy ha apukája játszik vele, közben is engem néz...nevet, kacag, de a szemét rajtam tartja :) Csak hát mostanában tűnt fel ez a dolog, hogy ha baj éri, mintha nem lenne neki jó az, ahogy én próbálom nyugtatni.

2016. ápr. 7. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez normális, te vagy a biztonság, az apa az érdekes, ez a legtöbb családban így van.
2016. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Apját alig látja hozzád képest, te látod el, apa meg a fun stuff.:)


A miénkkel mindketten itthon vagyunk, de a férjem többet látja el, ennek ellenére nem apás a gyerek, hanem, hogy is mondjam, két szülős.:) Pedig császárral szültem és kezdettől tápszeres volt (ezeknek semmi köze a szeretethez egyébként, ne olvass annyi lll.hu-t meg Kismamablogot:D).

2016. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nyugi, nem olvasom ezeket! :) Ezek hallomásból jöttek...:)De szerintem sem az számít, hogy szoptatok-e vagy hordozom-e, természetes úton jött-e a világra vagy sem. Szép dolog, meg jó dolog a "nagy könyv" de az élet igen sokszor felülírja ezt ;) Köszönöm nektek még egyszer!
2016. ápr. 7. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!