Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamiért nem alszik a 3...

Valamiért nem alszik a 3 hónapos Kisfiam. Mitől?

Figyelt kérdés
Látszik hogy álmos meg jelzi is..elaltatom 10-15 perc után kel fel. A tegnap is 4 től fent volt s egész nap nem aludt..álmos volt elaltattam pár perc után ébred meg..Délután 5 fele olyan fáradt már elalszik pont fürdés előtt na akkor alszik még jön a fürdés idő,meg fürdik s evés utanna alszik..éjszaka 1 kor kipattant a szeme meg etettem s 5 fél 6 fele megetettem, de már aludt el közbe. El is aludt büfi utan keményen 20 percre..mitől lehet ez?

2015. nov. 29. 07:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mintha en irtam volna...en kislanyom is 3 honapos, 1kor es 5kor eszik, es ma 6kor mar fent is volt...probald minel kesobb lefektetni, en is lefektettem mar este.6kor azert kelt korabban.
2015. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Ddelutani alvasnal probald ringatni elotte es ha a kezedbem elaludt akkor tedd le...enyem is igy alszik igaz csal fel orakat de naponta tobbszor

Valamint idotitsd a vacsit alvas elottre, igenis tele pocakkal Jobban alszanak akarki akarmit is mond

2015. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tele pocakkal rakom le sokszor de mintha basszus huzatos lenne a kiságy 10 perc utan ébred fel. Már ugy érzem magam mint egy két lábon járó halott, anyák vagyunk ki kell bírni de az hogy már lassan 2 3 órákat alszok. A reggel is mikor etettem rendesen aludtam el mellette. Nem tudom mitől van ez..azt mondják keresztelő után megváltozik marhaság.
2015. nov. 29. 08:37
 4/12 A kérdező kommentje:
*Például ma is 4 től fent van összesen 2 órát aludt hiaba altaton. De olyan fáradt hogy már azért sir :(
2015. dec. 1. 14:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Keresztelő után változik, bocsi, de ezen jót kacagtam. Nagyon babonás lehet az aki ezt mondta neked. (az én fiamat 6 hónaposan keresztelték, szép is lett volna, ha addig ilyen lett volna)

Változik mindig, próbálj meg pontosabb rendszert kialakítani neki. Rituálékat, amiket betartasz, bármi történjen is. Pl mindig este 7-kor vidd fürdeni, majd evés és alvás. Napközben is legyen meg a rendszer, mindig délelőtt kb11-kor fektesd le, utána evés, majd délután is legyen egy állandó időpont. Akkor megtanulja, az időbeosztást.


Amúgy bármitől felébredhet, lehet attól is, hogy a büfi vagy a puki nyomja a hasát. Vagy növekedési ugrása van és nem elég neki az étel. Esetleg furakodnak kifelé a fogai és viszket, fáj az ínye. Esetleg próbálkozz azzal, hogy Dologél-el bekened az ínyét/cumiját és úgy teszed vissza, ha felébred. Nálunk bejött, mivel kellemes íze van lefoglalja amíg nyammog rajta és még el is zsibbasztja a fájós ínyét.

2015. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
6-an tölti be a 3 hónapot. Nem Tom én is gondolkoztam rajta hogy kevés e a tej, de most kezdte megenni a 120at. Na ez miért van? Ennyi idős bab már a 150 kéne egyen. Wddig 90 evett s most 120
2015. dec. 1. 15:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne mérd se a babát, se a tejed mennyiségét! Mert bele fogsz zakkanni!!!


Minden napszakban más a tej minősége. Valamint az is, hogy épp mennyit iszik. Mert az elején csak szomjoltó, a vége viszont már tartalmasabb. Lehet az is segítene, ha többet tennéd cicire. Most van egy növekedési ugrása. Ilyenkor borul mindig a megszokott.


Tedd pár napig többször a cicire, úgy növeli a tej mennyiségét, és minőségét. Pár nap és beáll újra a rend. Az esti rutinhoz azért ragaszkodj!

2015. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tejporos baba, onnan tudom mennyit eszik. Sajnos nem kellet neki a cici, az esti fürdést betartom. Most aludt el, már szegény kidőlt:( borzasztó fáradt reggel 4 óta, de még én is!
2015. dec. 1. 17:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, mivel tejet írtál azt hittem cicis, nem pedig tápos. Ne haragudj. Szerintem akkor beszélj a gyerekorvossal, hogy hogyan lehet kicsit növelni az adagot, mert növekedési ugrása van. Olvass utána, keress rá a google-n "növekedési ugrás 3 hónapos" címszavakra. Lehet ráismersz a babódra. :)
2015. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😘
2015. dec. 1. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!