Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan kisgyerek, aki úgy...

Van olyan kisgyerek, aki úgy megy suliba, hogy abszolút nem ismeri a betűket vagy nem tud számolni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 21:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Persze hogy van. Sokan vannak, akik szerint ez az iskola feladata, es nem kinozzak elore a gyereket. Legalabbis igy elik meg.
2016. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Az oviban is tanulnak számolni, ha jól emlékszem 6-os vagy 10-es számkörben.

Én fiam úgy ment iskolába, hogy felismerte a számokat, de sosem írattuk vele, a betűket is ismerte, de se írni se olvasni nem tudott.

Pl a nevét, monogramját leírta a papírra, de ez olyan volt neki szerintem, mintha rajzolt volna egy napot a papírra, vagy egy fát.. csak éppen a nevét biggyesztette oda. Szóval azért mert leírt egymás után 5 betűt- azt nem nevezném annak, hogy ír-olvas a gyerek.

:)

2016. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Ez a normális.
2016. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudtam se írni,se olvasni mikor mentem elsőbe(régen azért már),mégis sokkal előbb folyékonyan olvastam,mint a többiek és a matek is ment,sőt még pszichológushoz is elküldtek az iskolából,hogy túl sokat dumálok órán.A doki visszaküldte hónapok vizsgálatát,hogy a gyerek könnyen tanul,így unatkozik órán. Hát na...Aztán persze ez változott a kamaszodással sajnos,lusta lettem.Bár már jó ideje nem tanulok,de most is könnyen megmarad a fejemben bármi.
2016. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Biztosan van. Az én fiam júniusban lesz 4 éves, 130-ig elszámol, a számokat felismeri (nem csak az egyest kettest, hanem a például 86, 75, stb). Most ez őt nagyon érdekli, én annyira nem is örülök neki, mert nagyon unatkozni fog majd elsőben, de nyilván ha kérdez válaszolok. A betűk is kezdik egyre jobban érdekelni, de ő most a számok és közlekedési táblák bűvöletében él.
2016. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
A fiam úgy ment iskolásba, hogy nem tudott olvasni, pár betűt ismert csak fel. A számokat ismerte, 10-es számkörben tudott összeadni, kivonni. Most így áprilisban már semmi jelentősége, hogy nem olvasott, ugyanúgy olvas, mint aki már tudott. Azokkal, akik előrébb tartottak számolásban, olvasásban, behozták egymást.
2016. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg nem normális, ha egy gyerek úgy megy suliba, hogy abszolút nem ismeri ezeket. Nyilván nem kell olvasnia, de egy egészségesen érdeklődő gyerek legalább a saját nevének a kezdőbetűit ismerni szokta.


A számokkal kapcsolatban: az oviban vannak matekfoglalkozások (még ha játékba ágyazva is), és normál esetben a nagycsoportos képes viszonyításokra (2 kocka vagy 3 kocka a több?), számlálni 20-ig már illik stb. Ilyenek amúgy az iskolaérettségi méréseken is vannak, tehát ha egy iskolába készülő gyerek nem tudja, akkor nem iskolaérett.

2016. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem ez a normális? Az iskola arra van, hogy ott tanuljanak meg írni, olvasni.

Mostanában lett divat ez a dolog, hogy "az én 4 évesem , eg az én 5 évesem tud írni olvasni".

Régen kb senki nem tudott, mi sem. És msot is ez a gyakoribb.

2016. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

09.26 vagyok

Én úgy értelmezem a kérdést, hogy a szóban forgó gyerek _abszolút_ nem ismeri a betűket, számokat, tehát fogalma sincs mondjuk az A betűről, vagy nem tudja, mennyi 2 alma. Látom, többen olvasásról meg számjegyek írásáról beszéltek, nem tudom, a kérdező mire gondolt, az én válaszom az abszolút nihilre vonatkozik. :))

2016. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
10-es számkörben az oviban is kell számolni, számképeket felismerni nagycsoportban. Tehát az, hogy abszolút nem ismeri, az lehetetlen. Betűk az más téma, inkább a hangokat ismerik. (Szó eleje, vége pl.)
2016. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!