Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan kisgyerek, aki úgy...

Van olyan kisgyerek, aki úgy megy suliba, hogy abszolút nem ismeri a betűket vagy nem tud számolni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 21:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%
5. vagyok. Kinek fájt ennyire, hogy a fiamat érdeklik a számok? Szánalmas banda.
2016. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
5.: elolvastam a válaszodat. Nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy irigykedne valaki, az nyémek is okosak pl., sok ilyen gyerek van. Annyit írtál a kérdésre, hogy talán van ilyen, vagy ilyesmi. A többi részben pedig teljesen másról, a fiadról írtál. Szerintem. Nem én pontoztalak le, de ez alapján nekem sem tűnik "hasznosnak".
2016. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nekem mind hasznos :)

Csak azért kérdezem, mert nálunk az oviban van olyan nagycsoportos, aki abszolút nem tud számolni, azt sem tudja, hány éves, vagy mikor lesz mondjuk 7 éves.


Számomra ez furcsa. 6 és fél éves a fiam, őt mindig nagyon érdekelték a számok, betűk, nem is csodálkozom rajta, hogy nagyon jól számol, olvasni is tud, és a Húgának is addig mutogatta a betűket, amíg ő is megtanulta.


A kislányom szerintem teljesen átlagos, ügyesen számol, persze ő is le tudja írni a nevét vagy a testvére nevét, de ez az oviban a lányoknál általános a középső csoportban. (4,5 éves)


Azt hallottam, hogy az iskolaérettség feltétele a számfogalom 6-ig, ezen döbbentem le egy kicsit. Meg azon, amikor egy gyerek azt sem tudja elmondani, hogy 6 éves. Vagy hogy mondjuk szeptemberben született...

2016. ápr. 8. 18:27
 14/21 A kérdező kommentje:

Az, hogy a gyerek olvas-e, mire suliba megy, szerintem is teljesen részletkérdés, úgyis meg fogja tanulni, amelyik gyereket oviban jobban érdekelték a betűk, az megtanul magától is, a többi meg közben másban volt jobb (focizni tud, úszni, rajzolni stb.)


De az számomra hihetetlen, ha abszolút nem ismeri a nagybetűket vagy legalább a többségét. Vagy tényleg van olyan gyerek, aki sosem kérdezgette, hogy ez milyen betű, az milyen betű, anya, hányas szám van a buszon stb.

2016. ápr. 8. 18:30
 15/21 A kérdező kommentje:

7-esnek: igen, erre gondoltam, az abszolút nihilre, ahogy fogalmaztál :D

Amikor tényleg abszolút nem ismeri se a B betűt, se a T-t, fogalma sincs, hogy melyik a 32-es busz. Vagy legalább a 4-es...

Na ez a hihetetlen számomra.

2016. ápr. 8. 18:36
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
Akkor nálatok a nagycsoportban valamit nem csinálnak jól. Régebben 5 éves kortól volt kötelező az ovi, ún. iskolaelőkészítő volt.
2016. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mármint nálunk nem csinálnak valamit jól? Vagy mire érted?


Szerintem vannak gyerekek, akikkel otthon tényleg nem foglalkoznak semmit, nem mesélnek nekik, nem mondókáznak, egyszerűen nem foglalkoznak velük, csak nőnek, mint a gomba. Az ovi meg elér velük, amit el tud aztán kész.


Kifejezetten jó oviba járnak a gyerekeim, nagyon szeretem, barátságos a légkör, kicsik a csoportok.

2016. ápr. 8. 21:43
 18/21 anonim ***** válasza:
Mégiscsak furcsa, hogy vannak gyerekek, akik napi 8 órát töltenek ott, és nincs számfogalmuk. Értem én, hogy otthon nem tanulták meg, de ez a nagy csoportban is követelmény. Olyan, mintha az iskolában nem tanítanák meg őket olvasni. De ezt te honnan tudod amúgy, hogy vannak ilyen gyerekek nálatok? Nem biztos, hogy pontos az info.
2016. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Egy ilyen kisfiút tudok, a többieket nem ismerem annyira a csoportból. Igazság szerint ezért is kérdeztem, hogy ez lehetséges-e.
2016. ápr. 8. 22:06
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
Hát, azt nem tudom, ma mi a helyzet, de ezelőtt 15 évvel én úgy mentem suliba, hogy nem tudtam se olvasni, se számolni, bár utóbbiban nem vagyok biztos, nyílván a 10-es számkört már ismertem. Írni végképp az iskolában tanultam meg. Amúgy arra emlékszem, hogy az akkor 30 fős osztályban volt kábé 4-5 gyerek, aki dicsekedett, hogy ők már tanultak olvasni, de a javunk nem. Szerintem ez a normális, általános suli 1-2. osztálya arra való, hogy megismerjük a betűket és számokat.
2016. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!