Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Göndör hajú gyermeketek haját...

Göndör hajú gyermeketek haját mivel mossátok, ápoljátok, hogy jól fésülhető, fényes legyen?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom haja gyűrűgöndör. Már váll alatt érne, de teljesen felugrik neki olyan göndör. Sokszor hátul szöszös, fénytelen, nehezen fésülhető. Szeretném, ha szép fényes, jól fésülhető lenne. Mivel mossátok, tesztek rá balzsamot? Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 12. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert szoszos, mert fesulod. Nekem alapbol ilyen gondor a hajam, en a heti 2x-i hajmosasnal fesultem ki VIZESEN, megszaritottam lassu fokozattal, kozben 'toltam fel' a hajam,h minel jobban osszeugorjon :P ezzel a modszerrel gyonyoru szep, apolt gondor hajam volt gimiben (most tusi, es minden reggel kivasalom, azert a multido)
2016. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Göndör hajú fodrász vagyok. Nem szabad fésülni szárazon! Hajmosás után, még vizesen kell kifésülni, hagyni megszáradni, vagy télen a megfázás veszélye miatt diffuzorral szárítani, aztán következő mosásig békén hagyni. Nekem is mindig tépte és fésülte anyám a hajam és közben mondogatta, hogy így leszel szép stb... hát nem. A göndör haj egészen más ápolást kiván mint az egyenes.
2016. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Es igen, tegyél rá balzsamot, amit utána alaposan öblíts ki és a balzsam szigorúan csak a hajvégekre kerülhet!
2016. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem és a két éves lányomnakis göndör a haja. Mondtam is a családnak, hogy saját tapasztalatból NEM fésülgetjük, mert kvra fáj.

Én néha hajbalzsamot teszek a hajvégekre neki, akkor vizesen könnyen kifésülhető, aztán melegben hagyom magától megszáradni, hidegben lassú fokozaton, óvatosan szárítom.


A sajátommal szintén, de én még egy göndör hajra való zselét is teszek rá, amitől nem ragad, nem lesz merev, viszont nagyon szépen összefogja a loknikat.

2016. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, sejtettem, hogy valamit nem jól csinálok, mert nem olyan szép fényes csigás göndör, hanem tiszta szöszös. Mostantól így fogom csinálni és a férjemet is letiltom a fésülésről, mert imád neki copfokat csinálni :-D Sajnos eddig nem volt benne tapasztalatunk, mert egyikünk haja sem göndör... Nagyszülőtől örökölte :) És ha összefogom se fésüljem ki előtte, ugye?
2016. ápr. 13. 10:07
 6/8 A kérdező kommentje:
És még valami, ha reggelre elalussza akkor mit csináljak vele? Bevizezem, kifésülöm és szárítom?
2016. ápr. 13. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Copfnál sem kell fésülni, simán a kezeddel igazgatod/simítod/fogod össze. Ha elalussza, nem kell teljesen bevizezni az egészet, csak kicsit benedvesíteni az adott részt, ha szükséges rászárítani alacsony fokozaton, persze a vizezés mértéke függ attól, hogy mennyire nyomta el. Ha sehogy se akar visszaállni akkor teljesen be kell vizezni azt a részt, ha másképp nem engedelmeskedik, de legtöbb esetben elég egy kicsi nedvesség. Erre a célra ajánlom használj spriccelőt.

2-es voltam.

2016. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és ilyenkor sem kell fésülni. Aranyszabály, hogy göndör hajat csak teljesen vizes állapotban fésülünk, tehát ha csak kicsit benedvesíted, akkor se fésüld. Ha úgy érzed mégis nagyon Csomós, maximum az ujjaid segítségével szétbonthatod a csomókat. A fésű borzasztóan károsítja a göndör hajat. Ja és még1 tipp későbbre: ritka fogú fésűvel kell kibontani vizesen a haját, az kevésbé tépi, illetve vagvégektől haladj a töve felé.
2016. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!