Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiskorú irataival vissza tud...

Kiskorú irataival vissza tud bármilyen módon élni illetéktelen személy?

Figyelt kérdés

Anyósomékkel eléggé rossz a viszony. Gyakorlatilag nem is beszélünk. Az utóbbi időben mindenfélére hivatkozva el akarja kérni a gyerek iratait (személyi, lakcím kártya, stb.). Bankszámlát nyit neki és társai - de ezt mi is megtehetjük és szabadon utalhat rá, ha valóban ez lenne az indok.


Gyanús az egész, de nem tudom, hogy vissza lehet-e élni kiskorú irataival bármilyen módon?


2016. ápr. 16. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem ő a gondviselője a gyereknek nem tud neki bankszámlát nyitni. Ne add oda, minek? Ti gyereketek.
2016. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem adtam oda, de a férjemmel összevesztünk ezen, mert szerinte túlreagálom.

Én is azt mondtam, hogy majd nyitok én, mint gondviselő egy számlát a nevére, aztán az utal rá pénzt, aki akar.

2016. ápr. 16. 18:40
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag akkor léptem be a szobába, amikor a férjem épp szedegette ki az iratokat a pénztárcámból és oda akarta adni a sógornőmnek, akit anyós kért meg erre.

Ekkor vettem ki a férjem kezéből és raktam vissza a tárcámba. Innen indult a veszekedés, hogy szerinte paranoiás vagyok.

2016. ápr. 16. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha paranoia ha nem, nehogymár az anyja engedélye nélkül rendelkezzen már bárki is a gyerek felett.ez nem normalis.

Más anya (ismerem) még azt is megmondja hogy egyáltalán milyen csokit szabad a gyereknek venni.

2016. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Csak a gyámja tud neki bankszámlát nyitni.

A legnagyobb gond az, hogy nem tudod ezt a problémát a férjeddel megbeszélni.

2016. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tud visszaélni vele, hiszen mindenhez a szülei hozzájárulása kell, attól még mert valakinél ott vannak az iratok (személyi stb.), nem ér vele sokat.
2016. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!