Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyermeketeknek szoktato...

Óvodás gyermeketeknek szoktatok játékot venni csak úgy, amikor kéri?

Figyelt kérdés
Vagy mindig alkalomhoz kötitek az ajándékozást?
2016. ápr. 18. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Fiam holnap lesz 3 éves.

Sokszor kap csak úgy ajándékot, viszont alkalmakra (szülinap névnap) nem igazán. Mert akkor a családtól úgyis kap kismillió ajándékot, fel sem tűnik neki, meg sokszor kap "csak úgy".

Néha kérnie sem kell.

De most pont "lemondott" pár játékáról az unokatesó javára, így helyette kap másikat majd.


De lassan csökkentem a játékok mennyiségét, mert már nagyon sok van.

2016. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Rendszeresen.
2016. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Konkrétan játekot csak alkalomra veszünk, így hiszti sincs sosem a boltban simán vegigmehetünk a játekok közt is. Max meglát vmit és mondja hogy ezt kéri szülinapra. Így sem férünk a rengeteg játéktól, hát még ha úgy vennénk őket mint a cukorkát. Illetve így megtanulják hogy nem kaphatnak meg mindent azonnal, van amire várni kell pl karacsonyig jogy a jézuska hozza, vagy szülinapra. Most a fiam biciklit kapott szülinapjára! Már be volt zsongva 2 hónapja hogy milyen jó lesz majd ha meglesz a bicikli. Persze megvehettük volna hamarabb is de így jobban örül neki, mint ha minden abban a pillanatban a valaga alá lenne rakva mikor elnyaffintja magát! Nem vetetnek meg hülyeséget amit a tvben látnak, és mégis boldogok! Sőt még csokit sem kapnak minden nap, mert hetente intézzük a bevásárlást, így heti egyszer választanak vmi nasit, rendszerint kinder tojást v gumicukrot és ennyi. Hét közben gyümi van nasinak.
2016. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Ja es ha vmi rendkívülimteljesítményt ér el, pl nem sírt a vedőoltasnál, vagy a lányom most nyert rajzpályázaton, akkor vettem nekik egy játékot! De pl készségfejlesztő füzetet azt soron kívül veszek, meg ceruzát papírt színezőt!
2016. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan játekot csak alkalomra veszünk, így hiszti sincs sosem a boltban simán vegigmehetünk a játekok közt is."


1-es vagyok.

Mi minden alkalommal végignézzük a játékos sort, mindent megnézhet a fiam, és mindent visszatesz a polcra, gond nélkül. Ha valami nagyon akciósat látok, akkor azt megveszem (nem biztos hogy azonnal megkapja, lehet csak később, de jobb áron jutottam hozzá).


Attól, hogy nem csak "alkalmakra" kap egy gyerek játékot, hanem "csak úgy" is, attól még nem lesz feltétlenül hisztis elkényeztetett kis majom...

2016. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a boltban nyafog valami feleslegesért, akkor nagyon ritkán kapja meg (nem is férnénk már el, meg tudom, hogy 5 perc múlva már neki sem kell). De sokszor kap ezt-azt, ha kitartóan vágyik valamire és még messze az alkalom, vagy ha gyűjt valamit (pl. kártyát, matricát), vagy ha jutalmazni akarom egy aprósággal pl. kiállt orvosért, jó viselkedésért, illetve nyaraláskor, kiránduláskor biztos több az ilyen alkalom.
2016. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem valahogy gyorsabban fejlődik, változik, hogysem évente 2 alkalommal kapjon új játékot.
2016. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

szoktunk, de nagyon le kellene szokni róla :o

jellemzően börzén, bolhapiacon veszünk ezt-azt, ha valami megtetszik. pl tegnap pikachut :D

2016. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kap, bár már elsős.

Star Wars kártyák, néha egy olcsóbb legó, könyv, színező. 2-3 hetente biztos kap valamit. Ha nem, azt is megérti, játékért soha nem hisztizett egyik gyerekem sem.

2016. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb dolgokat, mint pl. gyerekmagazinokat, amikben van kis ajándék, Kinder tojást, hasonlót kaphatnak, ha kérnek. Nagy ajándékot évente 3 alkalommal kapnak (szülinap, névnap, karácsony), akkor beosztjuk a nagyszülőkkel, hogy ki mit vesz. Könyvet veszünk nekik olykor csak úgy is.
2016. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!