Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagytesó kezelése kistesó...

Nagytesó kezelése kistesó születésekor. Ti hogy oldottátok meg? Mi a célravezető stratégia?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a nagy (kislány), a pici 2 hetes. A nagy direkt rosszalkodik, és már a picivel szemben is agresszívvé vált, meg akarta ütni, rúgni is próbálta. Tudom, hogy figyelemfelkeltésből csinálja, de nem tudom, hogy kezeljem. Már nagyon elkeseredtem, sosem volt agresszív, mindig próbáltam türelmesen, szeretettel kezelni, de itt már semmi nem használ. Szívesen olvasnék tapasztalatokat, hogy mi vált be a helyzet kezelésére.
2016. ápr. 18. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Türelemmel.

Nálunk 4 a Nagy, ill. már 4,5 a Kicsi 6 hónapos. Az első hetek kegyetlenek voltak. Otthon földönfetrengős hiszti, oviba nem akart menni, ott meg szótlan stb.

Én felhívtam egy gyerekpszichológus barátnőmet, és mondtam neki,hogy hiába kap több figyelmet majdnem,mint eddig, akkor sem javul. Ő azt mondta,hogy ad1: kell neki a több figyelem, de ne essünk át a másik oldalra, mert megszokja, és amikor a Kicsi már akkora lesz,hogy valóban nem csak eszik-alszik-kakil, akkor nem biztos,hogy tudok ugyanannyit biztosítani. Szokni kell,hogy ketten vannak. Így mi türelmesek próbáltunk neki. Nem mondom, volt pillanat, amikor legszívesebben becsaptam volna az ajtót és elrohantam volna. Aztán szépen, lassan kezdte megszokni,hogy a Kistesó itt marad és lám Anyáék sem szeretnek ettől kevésbé.

A Kicsit mondjuk nálunk nem bántotta, szeretgette, puszilgatta az agresszió csak nekünk szólt.

2016. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nálunk a nagytesó 4 éves volt, de mindig odafigyeltem arra, hogy ne mondjak neki ilyeneket:

- most nem tudok veled játszani, mert a kicsit rendezem

- most nem megyünk a játszótérre, mert a kicsi éppen alszik stb.

Ha tényleg a kicsi is volt az oka, soha nem mondtam neki, mert megutálja őt, hogy minden jó miatta marad el.


Ha szereti az ajándékokat, érdemes a kistesó nevében venni neki olyat, amiért rajong.

2016. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam még csak 21 hónapos volt, amikor megszületett a kislányom. Eleinte minden szuper volt, nem volt féltékenykedés, bár én szinte erőmön felül figyeltem a fiamra, mindent együtt csináltunk, szó szerint, még a hugica fenekére is Ő kente a popsikrémet. Aztán amikor a lányom 8 hónapos korában el kezdett mászni, és folyton a bátyus után mászott, a fiam megkergült. Nagyon zavarta, hogy a kistesó ott van mindenhol, mindenét el akarja venni. A fiam erre agresszióval reagált, ütötte-verte a picit. Egy gyermekpszichológus tanácsát követtük, nekünk nagyon bevált: ha a fiam bántotta a kistesót vagy ki akart tépni valami játékot a kezéből, azt mondtuk Neki, hogy tudom, hogy dühös vagy, zavar Téged a hugi, megértem, mit érzel. Jogodban áll dühösnek lenni, ez a játék a Tiéd, ha nem akarod, nem muszáj odaadni a tesódnak. De!!! Bántani sosem szabad.

Így nálunk 2 hónap alatt rendeződött a helyzet. De addig nagyon durva volt. Sosem kapott leszidást, ha dühös volt a tesóra, helyette szorosan magamhoz öleltem, és elmagyaráztam Neki, hogy természetes, ahogy érez, mindannyiunknak új ez a helyzet, segítsünk egymásnak jól kezelni ezt a szokatlan helyzetet.

Azóta a fiam 3 éves, a lányom 14 hónapos, és szuper testvérek. Megér minden energiát az, hogy segítsd a nagyot! Nagyon nehéz most Neki, próbálj mindig belehelyezkedni az Ő helyzetébe!

2016. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 év korkulonbség van a gyerekek kozt. Kb. 3 évig tartott ez a hisztis idoszak a nagynál. Nagyon durva volt. Mindenhol idegesítette a kicsi jelenléte és duhos volt rá. Most 5 éves mult, nagyon jol kijonnek. Sajnos most a kicsinél kezdjuk a dackorszakot.
2016. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nehéz neki, annyit foglalkozok vele, amennyit csak fizikailag bírok, ha a kicsi alszik rögtön rá fókuszálok, ha apa itthon van én megyek játszóra vele, igyekszem mindenbe bevonni. Eddig puszilgatta-simogatta a kicsit, csak most változott a helyzet ilyen rosszra. Köszönöm az eddig hozzászólásokat, mind hasznos!
2016. ápr. 18. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Kedves Kérdező! Nagyon jól csinálod, csak így tovább! Most nagyon nehéz, sokszor biztos azt hiszed, hogy nem is lesz könnyebb, de egy dolgot tudok csak írni: kitartás! Ha továbbra is ennyire odafigyeltek a nagylányra /még ő is olyan pici☺/, akkor csak idő kérdése, hogy enyhüljön a nagyobbnak a dacos viselkedése. És hogy tudd, ha majd rendbejöttök, hogy a béke sem egy állandó állapot: nálunk a mai napig vannak olyan hetek /inkább csak pár nap/, hogy a fiam megint megkergül, és újra próbálkozik a huginál, most már nem bántja, inkább csak bosszantja, elveszi Tőle a kedvenc rongyiját stb. Akkor megint jön a bevált taktika, ami azóta is működik, és megint szent a béke. Kitartást!
2016. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!