Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha jön a kiváncsi, kérdező...

Ha jön a kiváncsi, kérdező korszak, minden kérdésre felelni tudtok, vagy van aminek bizony gyorsan utána olvastok?

Figyelt kérdés
Most várok babát és rokon gyerekek kapcsán látom, h annyi minden érdekli őket, hogy bizony nem mindenre tudok kapásból válaszolni, google jó barát, de szégyelltem, h utána kellett néznem h az utcában az aszfaltozásnak mik a kellékei épp mit csinálnak, milyen géppel, stb.. A gyermekem egész nap kérdezget majd, most úgy érzem, mi van, ha nem megy csípőből a válasz. Más is van ezzel igy? Tanult vagyok, de valahogy megfognak a picik látszólag hétköznapi dolgokkal
2016. ápr. 19. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember, aki mindenhez ért. Tudsz, amit tudsz, és utána olvasol annak, amit nem tudsz. A gyerek ezzel nem azt tanulja meg, hogy anya "még ezt sem tudja", hacsak nem ezt érezteted vele, hanem azt, hogy amit nem tudunk, azt megnézzük és akkor tudni fogjuk. Nem kell túlragozni. Mindig van annyi "miért", hogy már ne tudj rá felelni. Elég ha csak a "miért"-et felteszi egymás után 10x és már nem fogod tudni a választ, témától függetlenül. :))))
2016. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Van. Én azzal nyaggattam anyámékat, hogy mégis hány csepp van a tengerben, de PONTOSAN?

Na, ott kereshettek volna Google-lel is, erre nem lehetett válaszolni, mondták, hogy sok, pontos számot senki sem tud, kész.


Egyébként az éppenhogy jó, ha a gyerek megtanulja, hogy érdemes az infóknak utánajárni. Ez később neki is hasznára válik, ha már tud olvasni. Kérdése van, nem ért valamit? Nézzen utána, kutakodjon.


Én kémiából kegyelemkettessel csúszkáltam át gimnáziumban. Aztán felnőttként bele-belefutottam olyan témákba, amik érdekeltek. Utánaolvastam, sokat. Most azt mondom, hogy nem kémiai területen dolgozó emberhez képest kimagasló a kémiai tudásom. Persze, vegyészhez képest nem.

2016. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért szégyelled, hogy nem értesz mindenhez? Tudod, hogy van, csak a hülyék biztosak mindenben:D Én azt szoktam mondani, ha valamit nem tudok, hogy nézzünk együtt utána! És megnézünk egy könyvet vagy a netet, vagy ez egy remek alkalom végre használni a belépőnket a Szabó Ervinbe.


Amikor tanítottam az egyetemen, akkor is simán megmondtam, ha nem tudtam valamit, és a következő órára utánanéztem. Nem lehet senki sem mindentudó.:)

2016. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Alaptalan a félelmed. Persze nem.fogsz tudni mindenre felelni,de nem is ez a fontos,hanem az hogy beszélgettek együtt utànanéztek.

Pl nàlunk ennek az az eredménye,hogy a kisfiam(8éves) és tudja hogy kell keresni a könyvtàrban, a neten és rengeteget olvas. Ha valamire kìvàncsi először a sajàt kis könyvtàràban keresi a vàlaszt,aztàn a csalàdiban,utàna kérdez minket, utàna net vagy suli könyvtàr. Ő is tudja,hogy nem kell.mindent tudni,de azt igen,hogy.miként lehet utànanézni a dolgoknak.

2016. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy nem kell(ett volna) megijednem, hogy nem felelek rá azonnal, mert ez nem egy vizsga, hogy leblokkoljak. Végeredményben mindent kiderítettem és remek móka volt nézni az aszfaltozást, a gyerek meg otthon is elmondta mit látott. Köszönöm az eddigi válaszokat, valóban igy van ahogy írjátok, fel is lelkesültem. :)
2016. ápr. 19. 12:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szerinted?


-ez mi?

-hagyma.

-és miért?

2016. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. Egyrészt mindenben nem lehetsz jó, másrészt a gyerekek nagyon furákat és furán is tudnak kérdezni. Ahogy az előző idézte, az teljesen reális néha. A fiam pl. műszaki érdeklődésű, én nem, szóval kénytelen vagyok utánanézni dolgoknak, ha nem akaraok hülyeséget mondani. Márpedig nem akarok. Amikor a lányom volt ebben a korban, akkor is mindig válaszoltam, amikor olyat kérdezett, megmpndtam, hogy utánanézek. Nem kell magunkat tévedhetetlennek mutatni, hisz nem vagyunk azok, így ők is megtanulják, hogy érdemes kérdezni, és nem tudhatunk mindent.
2016. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

az a baj,ha nem akarod tudni.nem szégyen,sőt,dicsérendő ,hogy ilyenen gondolkosz.ha nagyobb ,akkor lehet mondani,hogy gyere,megnézzük tudományos könyvben(ma már inkább a gépen)-amig kicsi,mesekönyvben

de szerintem az sem baj,ha azt mondod,hogy ezt nem tudod,de megkérdezzük apát,nagyit..stb,hátha ő segit

2016. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha fiad van, előbb vagy utóbb tudni fogod pl megkülönböztetni az univerzális rakodót a markolólapátos traktortól. Én a fiaim előtt annyit tudtam, hogy kotrógép, de már fejlődtem :) Én kerek perec megmondom, ha nem tudok valamit, hogy utánanézek az interneten. Egyetemet végeztem, de olyan alap dolgoknak kell utátanéznem, ami általános iskolai tananyag. Pl Miért forog a föld, az évszakok hogy alakulnak, miből áll a fa, a gombának van e gyökere, a bogaraknak van e szíve... És még csak 5 éves...
2016. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
fiam van, és elhiheted, hogy SOSEM voltam kíváncsi a dinoszauruszokra, melyiket hogy hívják, mekkora, mit eszik, stb... ehhez képest már csak az nincs meg, hogy melyik milyen korban élt, de vagy 50féle dinót nagy biztonsággal meg tudnék nevezni, és meg tudnám különböztetni egymástól őket.
2016. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!