Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 évesnél hiszti korszak...

2,5-3 évesnél hiszti korszak kezelése? Tanácsok?

Figyelt kérdés
2,5 éves múlt a kislányom és mostanában extra hisztis lett, régebben 1,5 év körül is ha nem tetszett neki valami direkt beütötte a fejét a falba, konyhaszekrénybe vagy a padlóra letérdelt és úgy, aztán abbahagyta, most újra! Ha felveszem, akkor meg nekem üti a fejét direkt. Ez normális, vagy vigyem orvoshoz pl. pszihológushoz? Megy bölcsibe, félek ott nem figyelnek rá annyira, mi van ha úgy beüti, hogy megsérül stb. Hiába mondunk neki mindent, hogy nem szabad ezért-azért, mert vérzik majd a feje, elviszi a mentőautó stb. Meg is ígérte, hogy nem csinálja többet, de ha mérges lesz, mert nem akar valamit épp pl. cipőt felvenni, öltözni most épp ez a hiszti tárgya nem akar felkelni az ágyból, felvenni harisnyát, másik pulcsit akar, nem akar sapkát stb. Légyszi adjatok tanácsot hogy kezeljem, hogy szoktassam le a feje beütéséről.

2015. márc. 18. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy furán hangzik, de nem direkt csinálja. Nehéz sokszor, de csak azt tudod, hogy ilyenkor megöleled, megszeretgeted kicsit, és másodpercek alatt abbahagyja. A bölcsitől ne félj, mert a hiszti általában a szülőknek szól, főleg az anyának, totál másképp fog viselkedni, ha nem vagy ott.
2015. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nálunk gondolkodószoba volt. Ha hiszti kezdődött, akkor egyszer történt felhívás az abbahagyására, a folytatás esetére a gondolkodószoba beígérésével. Ha folytatta, felnyaláboltam a gyermeket, letettem a gardróbszobában (nem valami sötét lyukat kell elképzelni, egy világos, teljes értékű szoba volt), hogy akkor el lehet gondolkodni a helyes viselkedésen, ha sikerült megnyugodni, csatlakozhat a család többi tagjához. Aztán eljöttem, az ajtó azért nyitva maradt, de nem látott oda, ahol mi voltunk. Ha kijött, megkérdeztem, hogy abbahagyta-e a hisztit. Ha igen, megöleltük, elmondtuk neki, hogy erre a hiszti miatt volt szükség, és biztosítottuk a szeretetünkről. Ha hisztizve jött ki, annyiszor vittem vissza kérlelhetetlenül, de higgadtan, ahányszor kellett, amíg magától abba nem hagyta. Ha sikerült lenyugodni, akkor jöhetett az ölelés, szeretet.

Most nagyon ritkán jut eszébe hisztizni, ha szólunk miatta, duzzog egy kicsit, de nem hisztizik. Azt kell megtanulnia, hogy az adott kérdést anya/apa dönti el, nem ő. Minden körülmények között. Ha a falba veri a fejét, akkor is. (Eleinte a mi gyerekünk is rugdosta a bútorokat, ami miatt aggódtunk kicsit a testi épségéért, de amikor elkezdett komolyan fájni neki, nem csinálta többet, csak ordított. Azt meg lehet.)


A mintát valami angol sorozatból vettük, amiben elkanászodott gyerekeket vett kezelésbe egy dadus. A pszichológiája az a dolognak, hogy a gyerek szeretne a közös tevékenységben részt venni, de épp a saját viselkedése gátolja ebben, úgyhogy - mivel az újracsatlakozás vágya erősebb benne, mint a sokszor már elfeledett alapon indult hiszti iránti vágy - magától rájön, hogy ha a hisztit abbahagyja, akkor nincs tovább (és ha nem hisztizik, nem is lesz többet) kirekesztve.

2015. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!