Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadást 2-3 éves...

Örökbefogadást 2-3 éves gyereknek hogyan magyaráznátok el?

Figyelt kérdés

Most kezd beszélni a lányunk, 2 éves. Nagyon jóban van a nagy unkatesóival, akiket örökbe fogadtak. Kamaszok, tudnak róla, néha szóba is kerül.


Ha esetleg annyira fejlődik már a beszéde és majd rákérdezne, ennyi idősnek hogyan lehet elmagyarázni, hogy mi az az örökbefogadás?

Idősebb gyereknél nem lennék gondban, ott úgy, ahogy van, elmondanám, hogy mivel jár. De ő ugye még a saját "létrejöttével" sincs képben a kora miatt, tehát még a terhesség-szülés témakör is előttünk van. De felmerülhet benne, hogy akkor nem csak így "lesznek" gyerekek, hanem örökbefogadással is.

Ő egyébként vér szerinti gyerekünk, tehát saját magáról a fogamzás-terhesség-szülés témakört fogja egyszer kérdezni, az unokatesóiról meg az örökbefogadást.


2016. ápr. 19. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Simán elmondanám az ő szintjén. A gyerekek marha rugalmasak ebben. Ha most születne kistesója, akkor is el kellene mondanod.

Én elmondanám, hogy ha szóba jön, hogy "te az én pocimból jöttél ki", ők (az unokatesók) meg nem az xy (nagynéni) pocijából, hanem egy másik pociból, de xy-ék annyira szerették őket, hogy befogadták a családba".


Vagy valami ilyesmi. Esetleg még arra is ki lehet térni, hogy a náni, akinek a pocijában voltak nem szeretet volna családot, de Nálatok ez nem így volt, ezért természetesen ő veled meg az apjával marad.


De én csak akkor térnék ki erre, ha valami miatt szóba jön, egyébként 4-5 éves korig várnék.


Az oviban már találkoznak sok féle családmodellel, ezért úgy már könnyebb elindulni.

2016. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Anyukámmal egyszer beszélgettünk erről,mikor pont a gyermekotthon előtt sétáltunk el,és a kisebbek kint játszottak az udvaron.Anya azt mondta,hogy egy ekkora kisgyereknek úgy magyarázná el,hogy ez a hely olyan mint a bölcsi/ovi,csak ezeknek a gyerekeknek nincsenek szüleik,akik délután hazaviszik őket,ők mindig itt maradnak.És téged vagy az xy-t örökbefogadtunk/örökbefogadták,hogy legyen apukája és anyukája,aki délután hazaviszi,és nem kell mindig itt lennie.
2016. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kora miatt olyantól tartok, hogy nehogy különbséget (jó-rossz) tegyen a vér szerinti és az örökbefogadó szülők között. Tehát ne az legyen a végkicsengése, hogy szegény, eldobott gyerekeket megszánták és befogadták, bezzeg te, téged megtartottunk, mert te többet érsz.


A fő üzenet az lenne majd (mert ez a véleményem), hogy ugyanolyan szülő a vér szerinti és az örökbefogadó is. A biológiai különbségekre meg nem tudok kitérni, mert 3 évesnek genetikát még nem lehet magyarázni.


Annyi könnyebbség van, hogy az unokatesók már nagyok, így ha bántó kicsengésű kérdést tenne fel, ők már nem sértődnek meg rajta, betudják a korának. (Pl. te miért nem kellettél a néninek, akinek a hasában voltál, rosszat csináltál?) De remélem, hogy ilyen kérdés azért nem hangzik el. Csak próbálom nem alábecsülni egy kisgyerek beégetési képességeit :)

2016. ápr. 19. 11:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk apai részről féltestvére is van, úgyhogy az is egy kör lesz, hogy neki miért más az anyukája :)
2016. ápr. 19. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem két születésnapom van című könyv.


A saját történetéhez pedig jó lehet a sehány éves kislány.


Nagyon hasonló a két könyv, érdemes lehet egyben beszerezni.

2016. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább az unokatesókkal kellene akkor megbeszélni, hogy te most elmondod a gyerekednek, hogy már tudja, nem nem tudod pontosan, hogy mennyire érti meg, és ha "hülyeséget kérdez", ne akadjanak ki.

Nekem a 6 és 8 éves gyerekeim már ezt megértenék, nem tudom ők mennyire "nagyok".


Egyébként meg biztosra veszem, hogy örökbe fogadottként már találkoztak egy s mással beszólások terén, szóval nem egy két éves gyerek fogja őket kiakasztani...

2016. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kell előre elmagyarázni vagy összekeverni a fogantatás témájával, csak ha rákérdez vagy ha úgy jön a szituáció, egyébként meg elég 3-4 éves kor körül. Pl. biztos fog olyan mesét látni, ahol árva lesz egy szereplő (legyen az gyerek, kisnyuszi vagy traktor:), de aztán új családot talál - ilyesmi jó alkalom arra, hogy megemlítsd az unokatesók esetét.
2016. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy 2-3 éves kisgyerek annyira énközpontú, hogy esetleg a saját születése iránt fog érdeklődni.

Nem fogja kérdezni, hogy te hogyan születtél, vagy hogyan születtek az unokatestvérei...

2016. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Őket örökbe fogadták."

"Mit jelent hogy örökbe fogadták?"

"Neki van xy-on kívül még egy anyukája, akinek a pocakjában volt, mielőtt megszületett" (ezzel talán pozitív kezdetet tudsz adni a történetnek)

2016. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!