Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lányomat nem tudom...

8 éves lányomat nem tudom táncra, úszni stb járatni, mert egy kis faluban lakunk. Mások ezt hogyan oldják meg, baj egyáltalán ha nem jár semmiféle külön órára?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kistesója is, aki miatt nehéz bejárni a városba és ott 1-1 1/2 órát várni rá, amíg táncra, rajzra, vagy furulyára járna. Körülöttem akiket ismerek és nem falun élnek, több külön foglalkozásra is járatják e gyerekeiket. Van egy kis lelki furim, viszont nekünk itt a nagy kert, sok szabad idő, semmi rohanás és kötöttség és szerintem nem marad le semmiről, ha majd 10 évesen fog ezekre járni. Szerintetek?
2010. ápr. 7. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

A szabad levegőn való játszásnál, önfeledt felfedezésnél többet nem tudsz adni a gyermekednek.

A többi mind csak lehetőség, nem pedig szükséges dolog.

Az a gyerek semmivel sem okosabb, akit mindenhova járatnak, csak épp játszani nem tud.

Ha kis faluban laksz, fogj össze a többi szülővel, csináljatok babaklubot, dúdolót, babatornát, keressetek egy anyukát, vagy óvónőt, aki jól énekel, ő csinálhat a műv. házban heti egy óra foglalkozást, kérjétek el az egyik termet, minden anyuka vigyen két játékot, ez lehet a játszóház, meg lehet oldani, hidd el, nálunk is így van.

2010. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
Mit nem adnék egy kertes házért...mindent megadsz a gyermekeidnek amit csak tudsz, a többi, hogy ki mire járatja a gyermekét csak nagyzás.
2010. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is kis faluban lakunk,és mi úgy oldottuk meg,hogy a 8 éves lányom nem az itteni iskolába jár(mert itt nincs semmi),hanem a szomszéd faluba és így hegedülni tanul,néptáncra jár és úszni is viszik őket az iskolából kisbusszal.
2010. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!