Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hisztikorszak tényleg két...

A hisztikorszak tényleg két éves korban kezdődik?

Figyelt kérdés
Az én másfél éves kislányom már most nagyon akaratos, semmi se jó neki, mindig ellenkezik. A legapróbb dolgokban is, például öltözködés, kézmosás, pelenkázás.Folyton megy a harc, már nagyon kimerítő. Nem hagyok rá semmit, ha valamit megmondok az úgy van, de mindig újra és újra bepróbálkozik. Ha mondjuk lemegyünk a játszóra ott nem engedem hogy cumizzon. Indulás előtt kiveszem a szájából (nemrég ő maga adta oda), most meg mindig sír vergődik miatta. Meddig tart ez? És még rosszabb lesz?

2016. ápr. 25. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nem volt hiszti korszak igaz mi neveljük is a gyereket nem csak tutujgatuk.
2016. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
1-es: ha ez kimaradt a gyereked életében, akkor már most sikerült lelki sérültté tennetek. Olvass többet, még téged is érhet meglepetés!
2016. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

szia kérdező, először is bocs az offért, de az ilyen válaszolóktól, mint az első, mindig kicsit ideges leszek, az én három éves kisfiamat is neveljük, következetesek vagyunk az apjával, ha valamelyikőnk azt mondja valamire, hogy nem, akkor a másik sem engedi meg, igyekszünk kordában tartani, de minden nevelés, szép szó, emelt hang, századszori elmagyarázás stb. után is bizony van olyan, hogy hisztibe torkollik egy helyzet, szóval nem tutujgatás van, nem is értem miért kell rögtön ilyet írni, amikor a kérdező jelzi is, hogy nem hagy rá a gyerekre semmit, na, végeztem

szóval kedves kérdező, kisfiamnál is kb. ebben az életkorban kezdődött és úgy igazán 2,5 éves koráig voltak jellemzőbbek a hisztik, most már három éves, egyre kevesebb, sokkal jobban megérti már, mikor elmagyarázzuk neki, hogy mit miért nem lehet, az az egy év néha azért elég kemény volt, de túl lehetett élni, nem mondom, hogy most kisangyal, de lényegesen jobb a helyzet, kitartást és légy továbbra is következetes, ahogy eddig :-)

2016. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
1esnek megnézném,milyen felnőtt válik a gyerekéből, ugyanis a hiszti,dackorszak minden normálisan fejlődő gyermek életében a normális pszichés fejlődés jele. Nálunk megjelent 1,5 évesen a nem akarom,azért sem, majd kb 4 évesen újabb dackorszak következik. Bár az elsőt jobban lehet szerintem kezelni,ott még sikerrel járhat a fordított pszichológia, tudod, a "nehogy megedd a levest". Valamint nálunk bevált az is, mikor a fordított psz. már nem,hogy ha mondjuk nem akarta felhúzni a papucsot,akkor mondtuk,hogy ok, felhívjuk xy-t,megkérjük,hogy vigye el a kislányának,mert neked már nem kell. Na onnantól kezdve az csak az övé volt. :-)
2016. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Azért kérdeztem, mert barátnőm kislánya pont egy évvel idősebb mint az enyém, és náluk nemrég kezdődtek a "gondok". Mi meg már most javában benne vagyunk. Tudom nem érdemes hasonlítgatni, de ha még erre ráerősít később, hát az nem lesz semmi...:-)
2016. ápr. 25. 11:25
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nyugi nem kell mindent elhinni, majd rájössz vagy lehet rájöttél már, hogy sok anyuka sztárolja a gyerekét, hogy náluk sosem volt hiszti meg egyéb más dolog, de hidd el ott is volt, vagy ha tényleg nem amit nem hiszek akkor majd felnőtt korába kiütközik. Minden gyerek keresztül megy ezeken a dologok, ez pont olyan mint a mászás, kuszás, lehet kimarad valami de az tudjuk, hogy nem jó és később a gyereknek lehet valami következménye.

Szóval én a 1,5 évestől nem venném el a cumit. Azért mert egyszer odaadta semmit nem jelent, még kicsi. Gondoltál arra hogy kicsit néha engedj neki? Úgy értem, hogy ne csak mindig neked legyen igazad, ne csak mindig úgy történjen minden ahogy neked jó hanem akár neki is legyen beleszólása. Nem biztos hogy van nálatok ilyen, de mi úgy szoktuk, hogy ha már ideje a lefekvésnek akkor szólunk neki, persze nem akar jönni ellenkezik, de akkor mondogm hogy jó azt a pár kockát még ráteszed és utána megyünk aludni. Ilyenkor nincs hiszti, a gyerek is érzi, hogy figyelembe veszik, kicsit az ő akarata is érvényeül, meg persze az enyém is és hiszti nélkül elérem a célom :) Nyilván ez nem mindennél működik, de akár a kézmosás is lehet olyan, hogy ő próbálja meg megnyomni a folyékonyszappant, vagy valahogy kedvezni neki, hogy legyen kedve hozzá necsak valami kötelező rossz, kellemetlen dolog legyen. Az öltözködésnél lehet pl valami szép mintás felsőt együtt választotok. Amúgy az jó ha megmondod, hogy hogy legyen és annak úgy kell lennie! Ha kezet kell mosni mert tiszta sár akkor nincs mese mosni kell és kész. Szóval vannak kimerítő, nehéz időszakok, helyzetek.

2016. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Habitus kérdése. A legidősebb lányomnál másfél évesen kezdődött, de nem volt igazán intenzív. A középső már jobban belehúzott, de később is kezdte. A kicsi két évesen kezdte, most lesz három. Ő nagyon durva. Minden előítéletem elveszett. Ez nem nevelés kérdése. Hogy meddig húzódik azt lehet befolyásolni, de az intenzitást nem.
2016. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"1esnek megnézném,milyen felnőtt válik a gyerekéből, ugyanis a hiszti,dackorszak minden normálisan fejlődő gyermek életében a normális pszichés fejlődés jele. "


Szeretik magukat ezzel hitegetni a rossz szülők.

2016. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nyugi, szerintem az 1-esnek gyereke sincs :)


na, szóval nekem 21 hónapos a lányom, és a napokban kezd egyre akaratosabb lenni. Amúgy egy csoda nyugodt, soha rossz szava nincs baba, nagyon együttműködő, szófogadó, pl ha az tmondom nem megyünk az úttestre onnantól ő valahányszor ki akarna menni, megismétli "nem megyünk az úttestre" - elég szépen beszél szóval ezt így szó szerint, és mindent amit nem szabad, megismétel magának amikor eszébe jutna hogy "rosszat" csinál, mint valami mantrát. Nagyon jó fej nagyon aranyos és ha hiszi az 1-es ha nem, ugyan nevelem, de ez habitus kérdése, mondhatni örökletes, ha a szülő a feje tetejére is áll akkor is lehet olyan fene hisztis a gyerek hogy csak na, unokahúgaim közül az egyik pl egy nyugalom szigete (5 éves) a másik 3,5 de egy hiszti zsák pedig ugyanaz és ugyanúgy nevelte őket....

persze a következetesség valóban fontos.


szóval a lányom most lesz 2 júliusban, és valóban most kezd egyre durcibb lenni, követelni dolgokat - "légyszíves!" nélkül, anya bújj el, és ha nem teszem megfeszül a méregtől, nem kell az nem kell amaz, amaz sem stb. igen, szerintem 2 körül jön a neheze

2016. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%-kal egyértelmű troll. Ezért a "szép" eredményért kb. mindennek az ellenkezőjét kell mondani és bicskanyitogató stílusban. Szóval ez a válaszadó csak ennyi. Lelkiszegény unatkozó, aki ebben leli örömét.
2016. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!