Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tehetném boldoggá a...

Hogyan tehetném boldoggá a gyerekkorát?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekünk, nemsokára óvodás lesz. A férjemmel elhidegültünk egymástól, hamarosan beadjuk a válókeresetet. Félek, hogy a gyerek hogyan fogja ezt feldolgozni most és majd ha nagyobb lesz. Úgy érzem csődöt mondtam, nem voltam képes egyben tartani a családot. Segítségem sajnos nincs, barátaim nem igazán, akik vannak, őket sem akarom a gondjaimmal terhelni. Feszült, szomorú és kétségbeesett vagyok. Hogyan fogok boldog gyerekkort biztosítani a kicsinek??
2016. ápr. 25. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Át fogsz lendülni ezen a lelkiállapoton. A gyereket mindketten biztosítsátok róla, hogy nagyon szeretitek és az apjával is rendszeresen találkozhat.


Ha lecsengett nálad is a "gyász" és új célokat tudsz keresni, akkor pont úgy tudod boldoggá tenni a gyerekkorát, ahogy eddig.

2016. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy egy besavanyodott anyával kelljen élnie.
2016. ápr. 25. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves koromban elváltak a szüleim, anyukám nevelt fel. Apukámmal alig találkoztunk, volt hogy évekig nem is láttam, aztán 9 éves koromban meg is halt, de sosem hiányzott. Anyukám mindent meg tudott adni nekem és úgy érzem boldog gyerekkorom volt. Anyukám szülei sokat segítettek, őket is nagyon szerettem. Anyukám nem ment többet férjhez és nem volt párja sem.

Szóval fel a fejjel, most biztos nem látod túl fényesnek a jövőt, de a válás után már minden jobb lesz. Nem kötelező egyben tartani a családot, a gyereknek is jobb ha elváltok, hiszen úgyis megérzi hogy elhidegültetek egymástól, ha veszekedés van az a lehető legrosszabb a gyereknek. Szóval fel a fejjel, így is simán lehet boldog gyerekkora a gyerekednek, találhatsz új párt stb.!

2016. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a bíztató szavakat! Jó hallani, hogy neked nem okozott nagy törést a válás. Anyukád hogy viselte ezt az egészet?
2016. ápr. 25. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igazából nem tudom, felém sosem mutatta ki anyukám hogy esetleg rosszul viselné vagy ilyesmi, de nyilván nem lehetett könnyű neki. Egyedül tartott el.

Gyerekkoromban nekem az volt a természetes hogy ketten élünk, legjobb barátnők voltunk, mindenhova együtt mentünk, mindent megbeszéltünk.

Volt egyébként egy időszak amikor anyukám próbált társkereső úton párt találni (én már iskolás voltam ekkor), de én nem nagyon vágytam arra hogy egy "vadidegen" a családunk részévé váljon, ,nem hiányzott semmi az életemből. Végül nem lett az egészből semmi, pedig szegény anyukám még szeretett volna még egy gyereket is. Szóval neki biztos nehéz volt, de én mint gyerek ebből semmit nem éreztem.

2016. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad.
2016. ápr. 26. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kilábalni a letargiából, a csalódottságból, a szomorúságból. A kisgyerekek nagyon rá tudnak hangolódni az édesanyjuk hangulatára. Foglalkozz a jövővel inkább, mint azzal, hogy ez a házasság csődbe ment.


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."


>Müller Péter<

2016. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!