Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 és fél éves kislányom imád...

4 és fél éves kislányom imád lovagolni, hogy tehetném ezt még hasznosabbá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lovarda ahol vagyunk nem kezeli ezt túl fantáziadúsan. Csak sétáltatják. Mi viszont szeretnénk, hogy a kiscsaj tanuljon, fejlődjön tőle. Hogyan érhetnénk el ezt? Milyen gyakorlatok végezhetők a lovon?


Köszönöm az ötleteket.



2013. febr. 7. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi csinálunk gyakorlatokat, egyensúlyfejlesztő "feladatokat"(karkörzés,csípőre tett kézzel sétálás,hátra dőlés stb...), kb. ennyit lehet egyenlőre.
2013. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs másik lovarda a közelben? Mi is pont ilyen miatt váltottunk.
2013. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sajnos nincs csak ez a lovardánk. a karkörzés és barátai nagyon jól mennek. már első alkalommal biztosan ült pacin, pedig nem is póni volt.
2013. febr. 9. 20:05
 4/6 anonim válasza:
Én 6 évesen kezdtem lovagolni ahol kezdtem 5 éves kor alatt nem lehet lovagolni. Az elején én is inkább karkörzéseket meg ilyesmiket csináltam. Ezeken kívül még szivacslabdát dobáltunk.
2013. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4 és fél évesen bőven elég a karkörzés és társai. A lovaglás jóval összetettebb dolog, mint amilyennek látszik és kicsi még ahhoz, hogy ezt megértse. Például meg kell tanulnia az alapfogalmakat, tisztában kell lennie a jobb és bal oldallal (méghozzá gondolkodás nélkül). 10-20 év múlva (sőt, azután is) lesz még bőven mit tanulnia, mint ahogy a profi lovasoknak is van edzőjük és gyakran nekik is vissza kell térniük az alapokra (kengyel nélkül lovaglás, stb).

A karkörzésen kívül lehet még: felfelé nyújtózás, kétpontos ülés (kiemelkedés a nyeregből), kengyel nélkül, rádőlés a ló nyakára vagy a farára, lefelé nyújtózás a lábhoz, labda dobálás...

2013. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi kimondottan lovastornára járunk. Fóton szokott lenni verseny is. 1 éves kora óta ül lovon. Rendes nagy terápiás lovon. . Gyakorlatok: jobb és baloldal kialakulása, minden ehhez fűződő gyakorlat. Oldalasan ülni, megfordulni, minden karral kapcsolatos dolog, körzés stb, láb felemelése, hason fekvés, háton fekvés, térdelés, gugolás. Keress rá a Fóti lovasszövetség oldalra, találsz képeket. Középsős volt amikor állt a lovon :)
2013. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!